nemer nemer komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nadměrná popisnost a absence stylistického umu (text působí jako školní slohová práce) vedly k tomu, že jsem po několika stranách knihu odložila.

30.08.2014 1 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Pokud bych měla vybrat jedinou knihu, která má nejlépe vystihnout moderního člověka, člověka 21. století, zvolila bych Osamělost prvočísel. Jako znamení naší doby. Přestože je to příběh depresivní, mrzelo mě, když jsem se blížila k jeho konci. A takových knih, na jejichž čtení se těšíte a trápí vás loučení, není mnoho.

10.08.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Debilizace opět vítězí. Ještě trapnější než Stoletý stařík. Jako kdyby autorem byl žák základní školy nebo některý ten slavný televizní kuchař. Konečně čtenářům - divákům podobných pořadů je text zřejmě určen.

10.08.2014 odpad!

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Co je to, prosím, za úchylárnu? Po skvostném první dílu přišlo obrovské zklamání. Zatím jsem nebyla schopná dostat se přes 30. stranu :( Začínám mít obavu, aby nešlo o autora jediné dobré knihy.

08.08.2014 odpad!

Přechod Přechod Justin Cronin

Poeticky podaná apokalypsa.

08.08.2014 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Bože, jak jsem tuto knížku milovala! Čtení v horkém dni na balkoně byla přímo extáze (četla jsem ji jako dítě a pak asi o desetiletí později - líbila se stále, určitě se k ní vrátím) Že by/se ve skutečnosti lidé chovali/chovají ještě hůř, dokládají bohužel příklady z praxe. Tenounká slupka civilizace nám poskytuje dočasnou iluzi, že jsme civilizovaní lidoopové. Myslím, že bát by se měli Trifidi :)

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Dobré čtení pro náctileté, což je věk, kdy jsem knihu na základě chvalozpěvů našeho češtináře dobrovolně četla (dokonce jsem si ji koupila). Ovšem už jen o pár let, spíš měsíců :) později jsem ji začala považovat za sentimentální, naivní bráček a nebyla schopná ji znovu číst. Souhlasím s Lucopatkou, co píše o knize a dospívání. Asi je to způsobeno věkem, jak se člověk stává cynickým realistou a na podobné příběhy ho pak už neužije :)

08.08.2014 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nedočteno. Okázale komerční autor. Takový severský Viewegh.

08.08.2014 2 z 5

Kdo zavraždil paní Skrofovou? Kdo zavraždil paní Skrofovou? Mika Waltari

Detektivky, které spíš potěší, než by vyděsily, asi u žádného jiného autora nenajdeme :)

Plavovláska Plavovláska Mika Waltari

Zejména Plavovláska (její závěr) je dnes více než aktuální! Opomíjené Waltariho dílo je často mnohem lepší než Sinuhet.

Noční pláč Noční pláč Mary Higgins Clark

Knihu jsem četla před snad dvaceti lety v létě ještě jako dítě/náctiletá. Velice se mi líbila. Několik let se marně snažím vzpomenout na její jméno - a konečně až dnes mozek zázračně sepnul :) Doufám knížku někde ještě objevím, abych si ji mohla přečíst znovu. Kdo ví, co jí budu říkat dnes :)

08.08.2014 4 z 5

Nedočetla jsem. Stejně dopadl film. Možná jsou podobné blbosti v módě, ale to neznamená, že u podobných braků budu trávit čas. Kdyby to byl aspoň zábavný brak. Ale není. Směšné ani úsměvné nebylo zhola nic, další trapné čtivo. Kniha není ani vtipná, ani poučná. Možná kdyby ji všichni nevychvalovali až do nebes, hodnotila bych o bod víc, ale líbit by se mi nezačala. Tento autor určitě nebude můj oblíbenec :) Ale nádherná ukázka výborného marketingu. Určitě se nachytá ještě spousta posléze zklamaných lidí.

28.07.2014 odpad!

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Inteligentní, vtipná a čtivá kritika zdebilizované současnosti a tzv. moderního člověka. Vřele doporučuji. Zvláště první polovina je skvělá. A to jsem myslela, že takové knihy se už dneska neobjeví. Oproti Stoletému staříkovi a podobným slátaninám skvost.

28.07.2014 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Jako děcko jsem tento díl považovala za nejstrašidelnější :) Opravdu četba pro děti, ale možná se ke SH z nostalgie někdy vrátím. Jako dítě jsem jsem je milovala.

Tajná ložnice Tajná ložnice Robert Lawrence Stine

Četla jsem jako deseti a jedenáctiletá, tehdy se mi to moc líbilo. Stejně jako Proroctví a podobné horrory, které bych v pozdějším věku už nezvládla. Z nostalgie dávám vysoké hodnocení, i když je to brak :) R. L. Stine byl můj oblíbenec, moc se mi líbily i obálky :) Očima dospělého max. jedna hvězdička. Určité věci se dají číst pouze v určitém věku :)