Nelmal Nelmal komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak to bylo přesné. Jasné, že jsou charaktery a postavy koncentrované, ale vidláctví z toho přímo čpí. Ta hloupost, závist, nenávist, předsudky, strach co si řeknou lidi, pomluvy, stereotypy....Opravdu slušně vykresleno.

01.08.2018 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tak to je slabé, zatím přečtena větší polovina, nyní již plánuji jen rychločtení. Další díl si rozhodně nepřečtu, osud těch lidí mě nezajímá. Děj nudný, asi sem zmslaná naslouchačem a fajou.

13.06.2018 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak bohužel sem se nebála (teda při čtení) :-). Celkem nuda, bohužel celé cca dvě třetiny se nic neděje. Pak už jsou tedy konečně v lese... No povídka by to mohla být dobrá. Pak sem se v noci vzbudila, nemohla spát a konečně se mi něco z přečteného promítlo do mysli.. tak dvě hvězdy.

18.05.2018 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jedna z mála knih, kterou si asi přečtu ještě jednou :-) Pomalejší začátek, ale pak to začlo. Ihned sem přečetla další díl a těším se na pokračování. Vysoké hodnocení nezklamalo. Doporučuji - napínavá fantasy

04.05.2018 5 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Mám chuť si zde zavést 20 fake profilů a dát odpad, at se to vyrovná.
Jinak bych hodnotila průměrem, neni na běžné vaření.

23.02.2018 odpad!

Ondráškova abeceda Ondráškova abeceda Lenka Kosková Třísková

Moc komplikované, nepohádkové, nevtipné, dlouhé, mé děti to nebavilo, ani mě se to nechtělo číst.

17.02.2018 1 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Utrpení, již nikdy více. Posledních 100 stran rychločteni. Neuvěřitelná nuda, nedalo mi to nic a sebralo čas. Možná jen Rusko je marnost a přesto to tam některé stále táhne.

28.01.2018 1 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další díly už raději ne, aby z toho nebyla jedna hvězda. Navíc zcela patrné umělé rozdělení do více knih. Vše se opakuje, bez vlastní zápletky a vtipu.

24.10.2017 2 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Tahle kniha "mě umrtvila". No nuda, prakticky nedočteno, což vůbec nevadí, když se tam nic nedělo. Chudáci, co to dostanou doporučeno např. k maturitě, jo pak se nedivim, že čtou s nechutí a odnesou si snad jen to, že čtení může být fakt nuda..

03.10.2017 1 z 5

Pohádky z Měsíčkova stříbrného zámku Pohádky z Měsíčkova stříbrného zámku Marie Kubátová

Poměrně náročné čtení. Děti to nebavilo, mnoho slov neznaly, zvláštní básnická přirovnání - mimo realitu sučasných dětí. Zvládla jsem 3 pohádky a i já ráda odložila.

07.09.2017 2 z 5

Skála Skála Peter May

Skvělá , napínavá kniha. Bohužel až od strany 307:-) Ostatní to je neštěstí, nuda a byla sem z toho dost rozpačitá, po tak skvělých doporučení.

05.09.2017 3 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Naštěstí jsem jen poslouchala jako audioknihu, jakýsi fiktivní žiotopis poblázněné ženské formou rozhovorů. Nuda a žvásty.

09.08.2017 1 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

Bohužel nemohu doporučit, po přečtení anotace velké očekávání, a při čtení velké zklamání. Děj vůbec neodsýpá nebo se tam snad ani nic neděje. Je to zmatené, nesmyslné. UF

20.06.2017 1 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Mohla jsem srovnat a doporučuji číst ve starších překladech Evy Šimečkové. Já bohužel četla v novém od Petry Martínkové a je to takové...no byla jsem dost rozpačitá, nejde o znovupřeložení zažitých slov, ale celkově mi to přijde takové neliterární, nemohla sem se začíst a nechápala sem proč je to tak oblíbené, když se to skoro nedá číst. Našla jsem starší knihu a krásně a s radostí jsem to dočetla ve staré verzi :-) Tak přidávám na tři hvězdy.

02.02.2017 3 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Poměrně nudné, nevtipné a místy snobské příběhy ze života jedné nesympatické paní...

15.01.2017 1 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

No to je ale nuda, jak mě původní trilogie bavila a zaujala. Tohle se nutím dočíst. Téma je vyždímané, hrdinka nudná a nesympatická, romantika nula, napětí nula, děj nula.

03.11.2016 2 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Už vím proč nečtu blogy a podobné sloupky, Ztráta času, nesmyslné rádoby vtipné "životní postřehy".

03.11.2016 1 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Opravdu je to 1. díl? Nečtu/neposlouchám asi tak 7 knihu z 25? Neorientuji se, je to nepřehledné. Skoro se mi chce citovat : "To muselo dát práci! A přitom taková blbost..." Hm, škoda, že to autorka neudělala trošku přístupnější. Tohle hit asi nebude, ale nepochybuji, že mnozí fanoušci sci-fi budou spokojeni.

23.08.2016 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Perfektní kniha pro milovníky chemie, fyziky, kosmonautiky... no takže nuda. Zdejší hodnocení nalákalo, realita dost zklamala. Sice jsem to dočetla, ale hóodně jsem vynechávala ty nezáživné pasáže, což skoro nikdy nedělám.

21.06.2015 2 z 5