Nelasp Nelasp komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se četla velice dobře, tak oddechově. Rachel a jejím sebedestruktivním sklonům by se dal postavit oltář.... Nejvíc mě štvala postava Megan- připadala mi jako fracek, který už neví, s kým by se ještě vyspal, aby se nenudil. Bohužel ji to také dovedlo až k vlastní záhubě. Anna byla kupodivu tou nejnormálnější ze všech těch psycho postav, které se v knize vyskytly. Za mě povedený pokus o thriller, ačkoliv by bylo fajn dostat se do jádra postav ještě trošku víc.

01.10.2017

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Veskrze smutná kniha o statečném boji mladé ženy se svým údělem. Mladá dívka svedená proutníkem, ke které štěstí bylo velice skoupé. Líbí se mi vyvrcholení příběhu- happyend jsem snad od takto laděné knihy ani nečekala. Nejvíc mě zklamal Angel, který svým chováním po odhalení toho, co se mu Tess celou dobu snažila říct dosti napomohl tomu, jak hořkosladce celý příběh skončil. První kniha od Hardyho, kterou jsem četla- určitě však ne poslední. Opravdu mistrovské dílo.

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Madeline, Jane a Celeste jsou prostě bezvadné, každá svým způsobem originál a způsob jakým jsou jejich charaktery vykresleny mě uchvátil. Ke knize jsem se dostala po shlédnutí prvního dílu stejnojmenného seriálu produkce HBO a jsem ráda, že jsem ji stihla dočíst ještě před odvysíláním druhého dílu. Kniha mě velice bavila, ačkoliv jsem již někdy za půlkou knihy tušila, kdo bude mrtvý, vývoj událostí na konci mě překvapil a jsem ráda, že jsem knihu četla, protože závěr seriálu byl podle mě zbytečně chaotický a nedotažený.

01.10.2017

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Příběh o lásce, která člověka navždy změní, ačkoliv neměla dlouhého trvání. Jakým způsobem se John na konci knihy obětoval pro štěstí ženy, kterou stále miloval, ale nemohl ji mít je důkazem, jak moc jej vztah se Savannah změnil. Hrozně se mi líbila i dějová linka Johnova vztahu s jeho otcem. Příjemná romanťárna.

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha, která se stala mojí srdeční záležitostí. Velice barvitě popsaná cesta ztracené, (zatoulané-strayed) mladé ženy, která se neumí vyrovnat s utrpením, které ji potkalo když jí zemřela matka a následně se rozvedla s manželem, k nalezení vlastního smyslu a rovnováhy ve svém životě. Cesta s Cheryl po Pacific Crest Trail utíkala kilometr po kilometru pouští, horami, sněhem, lesy a loukami velice svižně. Jedná se o knihu, která vtáhne a nejenže nepustí, ale zůstane ve vás.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tato kniha ve mě vyvolala pocit beznaděje,zmaru a smutku. Četla se velice dobře a rychle, ale působila na mě velice smutně a neutěšeně. Příběhy byly velice chytře a nenápadně propojené, až do samotného konce. Knihu rozhodně doporučuji.

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Poměrně depresivní kniha z depresivního světa, který je založen na právu silnějšího. Osudy obou hlavních hrdinů jsou protkány bolestí, ztrátou, bojem o přežití. Čte se to poměrně dobře, strašně sympatická je mi postava Cyry, ta se snaží konat dobro, čímž jde i proti vlastnímu údělu (daru bolesti). Jsem velice zvědavá na pokračování.

Aliance Aliance Veronica Roth

Ten konec musel být??? V tomto díle mi vadily neutuchající hádky Tris se Čtyřkou, což dost omezilo děj samotný. Jinak je kniha poměrně čtivá a ústřední téma je velice aktuální.

Kniha pravé lásky Kniha pravé lásky Juan Ruiz

Četla jsem v rámci španělské literatury na gymnáziu, byla to i má maturitní otázka, nostalgická záležitost :D

Osm Osm Radka Třeštíková

Dost psycho postavy...jedna vedle druhé :) Líbí se mi, jak Třeštíková umí propojit osudy na první pohled nepropojitelné. Kniha byla čtivá, stačil mi na ni den a půl, měla spád. Rozhodně dobrá odpočinková četba, při které vám ale neklesne IQ.

Žert Žert Milan Kundera

Moje první a prozatím i poslední setkání s Kunderou (momentálně opravdu nemám v plánu to měnit). Jeho styl mi prostě nesedí a ačkoliv uznávám literární hodnotu jeho díla, jde jeho dílo mimo mě.

30.08.2017 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Robert Langdon je takový symbolog-McGyver. Kniha se mi moc líbila, měla spád, nenudily mě nějak moc ani nábožensko-historicko-poučné pasáže, které příběh samotný usazovaly do kontextu. Těším se na další setkání s Danem a Robertem.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Otce malé Cory jako žena asi nikdy nepochopím, neuvěřitelně mi lezl na nervy. Knihu jsem měla přečtenou jedním dechem za dvě odpoledne. Příběh spád a kladně hodnotím i absenci zbytečné vaty okolo. Ačkoliv jsem nebyla napjatá a nemrazilo mě, jak slibovaly reklamy, knihu jsem si užila.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Byl to hukot asi podobný dost rychlosti částic v urychlovači :D Kniha měla spád i přes dějepisno-poučné pasáže. Příběh se šinul dál neskutečnou rychlostí, zvrat vedle zvratu a konečné rozuzlení mě opravdu překvapilo (film jsem stále ještě neviděla). Langdon je velice zajímavá postava a hodlám dočíst i zbylé dvě knihy série (a až vyjde, i tu třetí) věnující se tomuto sympatickému symbologovi.

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Kniha, která pohladí na duši, donutí vás se zasmát i upadnout do melancholie. Moc se mi líbí způsob jakým jsou pojaty ženské postavy... jsou to silné ženy s vlastním názorem.

31.07.2017 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Kniha se mi moc líbila, rychle se četla, nebyla zbytečně obšírná a svým jednoduchým a stručným jazykem mě velice mile překvapila. I přes humorný tón měla kniha myšlenku a zanechala ve mě hlubokou stopu, která se jen tak nevypaří .

18.05.2017 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Ačkoliv jsem se do čtení knihy musela ze začátku trochu nutit, nakonec mě velice zaujala a obohatila. Kniha je krásnou ilustrací pocitů prázdnoty, a všednosti, kterou život mnohdy nabízí nám všem, ovšem většina z nás nepáchá sebevraždu, neodchází od manžela a dětí apod, nýbrž se se životem perou v naději, že těch okamžiků (často na první pohled obyčejných), pro které má život smysl bude víc než těch těžkých a zoufalých.

04.05.2017 4 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Jedna z mých nejoblíbenějších knih už od dětství. Příběh Staše a mé jmenovkyně Nely (jsem pojmenovaná přímo po této postavě) je mojí srdeční záležitostí a bude mě provázet po celý život. Kniha je velice poutavě napsaná, krásně popsané scenérie i povahy postav... za mě top.

19.04.2017 5 z 5