nechapacka84 nechapacka84 komentáře u knih

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

(SPOILER) POZOR KOMENTÁR OBSAHUJE SPOJLERY !!!!
Vidím trailer na film Hunger game, vravím si, knížky bývajú lepšie, a táto spôsobila ošiaľ, naviac ma pri tisícovke hodnoteniach 93 percent a je 14-tá najobľúbenejšia kniha. Vravím si, toto nemože byť náhoda a idem do toho.
Otváram knihu, 10. strana a dej stále ubieha z pohľadu jednej osoby, troška mi to vadí, ale nebudem "škarohlíd", príbeh mi to určite vynahradí.
Strana 50 prvykrát ma napadá, že to je hovadina, príbeh má toľko logických chýb, až pôsobí skôr detsky, než veľmi dobre hodnotená antiutopistická kniha pre dospelých.... (alebo?)
Nevzdávam sa a pokračujem ďalej, síce som asi 10 strán čítal nevediac o čom, na strane 60 zisťujem, že to vôbec nevadí. Musím ale uznať, že ma zaujíma koniec, a tak pokračujem, mám pocit, že horšie to byť nemože.
Môže! superhrdinka je neskutočne blbá a superhrdina neskutočne dutý (hlavne nech neplodia deti, pretože už i pre tak sužovaný svet, to bude určite posledná kvapka).
Dostávame sa konečne k nejakej akcii, vravím si, ale pozooor, ono to snáď nakoniec nebude tak zlé, najlepšia kámoška mŕtva, cítim snád i čosi ako pohnutie citov....a ejhle, bum prásk a začíname sa muchlovať v akejsi jaskyni. Hmmm tak to predsalen môže byť i horšie.
Začínam bojovať s pocitom, že knihu jednoducho nedokončím. Ale keď ja tak nerád nedokončené knihy... Pokračujem ďalej. Kniha má slušné tempo, nikde sa moc nevlečie a číta sa pekne. A horšie to už predsa ozaj nemože byť. Dostáváme sa do veľkého superfinále a čaká nás posledný súboj na život a na smrť, a na scénu vybiehajú .... ......pozor chvíľka napätia...........
...mutované klony vlkov a mŕtvých bojovníkov.... ................. WTF??
Priaelia takto: Že sa nejaké americké tupelo odchované na fast foodoch, všetkých možných i nemožných verziach x-factoru, zoombie snímkov, a iných cipovín v tejto zvrátenej disco disneyovke vzhliadne, ba je to v takejto kultúre považované za EPICKÝ príbeh.... Nu budiž. O Američanoch veľkú mienku nemám. O nás (Česi, Slováci) som mal ale ďaleko väčšiu.

16.01.2014 2 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

Ono to vlastně není ani tak sci-fi jako spíš romance. Navíc nijak složitá. ALE. Ale je to setsakra dobře napsaná kniha která dokazuje že příběhy stojí na osudech hrdinů. A v té knize není jediná postava která by mě nezaujala. Pro dokreslení jenom dodám že je to teprve druhá kniha u které jsem nevydržel a musel jsem se podívat na anotaci k 3 dílu :)
PS a offtopic: Natalie a Nikola doprčic nemohli se jmenovat třeba A-nežka a Ž-aneta už dvě knihy u jejich kapitol pořád přemýšlím která je která

07.03.2023 5 z 5

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

Na knihe sú dobré len dve veci. Jánova oprávnená obžaloba ľudstva, a vernosť toho, že traja tajní agenti GP sú slováci (lebo takéto kopytá od inšia snáď ani byť nemožu. Len mi je GP trocha ľúto)
Inak ale, je to i keď pominiem neuveriteľne hlúpy úvod -adelka a olympiáda, Kumari a auto....dosť slabé. Osudy i pohnútky postáv sú takmer priehľadné. Ich charakteri takmer neexistujú. Celá organizácia GP pôsobý viac než naivne, a extrémne diletantsky. Jej šéf je snáď reinkarnovaný lobotomik. Ostatne len takýto by si mohol najať takýchto debilných agentov. Napätie nula.Žiaden zvrat. Pocit tajomna tiež nič, a o odhaľovaní akýchsi právd čitateľom nemože byť ani reč. Tkže i žánrovo nič moc. Je to škoda pretože téma má obrovksý potencial a ak by sa jej ujal ozajstný spisovateľ bola by to určite zaujímavá kniha.
Takto je to len zlá kniha s možno dôležitým posolstvom a oprávnenou kritikou ľudstva medzi riadkami. A keď už pre nič, tak aspoň pre toto, to nebolo úpne marné

24.01.2014 2 z 5

Čerpadlo 6 Čerpadlo 6 Paolo Bacigalupi

depresívné i nápadité, bohužiaľ ale na dve svetlé výnimky v podstate na jedno brdo, a tým pádom časom nudné.
Zaujímavé komentáre: pet-kyval , nightlybird

21.08.2013 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

V sci fi mátě knihy ktoré, si daju záležať na tom aby ich svet pokial čo možno najviac držal prírodných zákonov, tak ako ich poznáme. (Miese Saturn) Potom tam máte knihy ktoré si s vedou nelámu hlavu ale tie nezmysli maju celkom pekne vymyslené. (Hyperion) No a bohužiaľ máte i knyhy ako temná hmota, u ktorých nielen že ste nútení HLAVNĚ NEPREMÝŠLAŤ O TOM JAK TO ŽE SI KOCKU NIKTO V INYCH REALITÁCH NIKDY NIKTO NEVŠIMOL.. ale tiež si vlastne kladiete otázku. PREČO JE TO VLASTNE SCIFI?? *2,5/5
Zaujmavé komentáre: Werkrider, Lenza

08.03.2022 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Snažím sa už dlhú dobu napísať komentár, a napadá ma len jedna veta. Autor jednoducho vie písať. Nie žeby to bola nejaká hodnotná dystopia, naopak som mal celú knihu problém uveriť príbehu, kde ľudia zastávajú planétu, ale nerušilo to. Nie žeby mala prekvapivý záver, skor naopak. Dá sa vytušiť, ale aj napriek tomu je záver (kde škrípe nejedná dobrá kniha) skutočne veľmi dobrý. Možno tým, že sám momentálne vychovávam malinkú dcérku, považujem jeho opis otcovstva hodnotnejší, než všetké knihy o rodičovstve dokopy (ale zas toľko som ich pravda neprečítal, som prirodzene talentovaný :D ). Každá postava je nadmieru uveriťeľná, všetkým motívom rozumiem, su vysvetlené dokonalo, a u hlavného záporáka obzvlášť. Dalo by sa pokračovať ale... Autor jednoducho vie písať. Vie veľmi dobre písať.

29.01.2016 4 z 5

Smrt v sametu Smrt v sametu Petr Hájek

Zmes konín, poloprávd, mýtov, a náboženských hesiel, kde uznávám, dá sa nájsť i pár (možno i viac než pár) vecí, s ktorými sa dá stotožniť, poprípade vedú minimálne k zamysleniu.
Kniha v podstate patrí asi medzi to najlepšie zo žánru, ktorý predstavuje, a paradoxne jej najviac na kvalite uberá sám autor. Pán Hájek je bohužiaľ fundamentalista, náboženský fanatik a sám seba považuje i za veľkého filmového a literárneho kritika, biológa, antropológa a fyzika.
Jeho adorácia pána budovateľa... ehm pardón... pána rozkradateľa... ale sakra, ešte raz... pána zakladateľa ČR, hraničí s latentnou homosexualitou.
Mimo to, v celej knihe sa môžeme na každej stránke presvedčiť, čo pravica NIEJE, ale akosi tam nikde nieje to, čo pravica predstavuje. Ale to je pochopiteľné, kedže to vie len ON a pán KLAUS.
Btw1, tvrdiť, že s myšlienkou EÚ prišiel nacistický režim, je ozaj na žalobu obzvlášť od Čecha, keďže ako prvý v Europe sa v podobnom duchu vyjadrujú práve českí králi (Jiří z Poděbrad určite, a myslím, že dávno pred ním snáď Přemysl Otakar I.).
Btw2, i po stránke slohovej je to prazvláštné dielo. Dovolím si tvrdiť, že rozvinutejšie vety žiadna iná kniha neobsahuje. A pán autor... „Hloupí lidé potřebují cizí slova k pocitu své velikosti.“

09.12.2013 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

„Jamalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála... patláma, patláma, patláma a žbrluch!”...... ale ono to do prčic funguje !!!!
Mám doma celé "lejstro" výhrad. ale ono to do prčic funguje !!!!

29.11.2013 5 z 5

Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Aldous Huxley

Je to taká "ptákovina" bez príbehu, zároveň ale je to i to najfantastickejšie antiutopisticke dielo ktoré som čítal. Svojou prorockosťou vyráža dych, a zároveň kladie množstvo filosofických otázok, na ktoré sa ale nesnaží nejak mentorsky odpovedať. Bravo pán autor.

10.07.2013 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Hodnotenie tejto knihy na tomto servru ozaj nechápem. Výraz telešoping ala Horst je uplne presný. Toto nieje motivačná kniha, toto je demotivačná kniha !!!
A AKO SA KUA JULIAN SO SIVANSKÝMI MNÍCHMI DOHOVÁRAL???
A mimochodom, ešte jeden zenový príbeh o prázdnom šálku, a prisahám že danú knihu spálim

27.06.2013 odpad!

Vtipné, veľmi vtipné.. a i keď je cítiť že miestami autor tlačí na pilu (úplne zbytočne) a humor sa stáva postupom času opotrebovaný, i v záverečných kapitolách dokáže úprimne rozosmiať.. Nepatrím medzi "škarohlídov" ktorí od knihy čakali homérovú tragédiu ani Thomasa Manna. takže za mňa, otca dvoch satanov 4 hviezdy

21.07.2015 4 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Možno je to tým, že kriminalky nieje moja šálka kávy, ale rozhodne sa nestotožnujem s vätšinou komentárov.
Pre mňa osobne obyčajna detektivka, kde bohužial už minimalne od polovice knihy sa dá tušiť vrah, a od zaverečnej tretiny ho nevidí snáď len prvook schopný "četby"
Najsympatickejšia postava je azda mesiáš. (pozor nie JEZ) a Erik.

26.08.2013 3 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

nuž... v prvom rade je treba povedať, že je sktočne dobre, že táto knížka vyšla v naších končinách. Premiera záujmu verejnosti o konspiračné teórie, alebo aby som neurazil tak alternatívné výklady, totiž sposobila to, že je dnes ľahké stratiť sa dokonca i v tejto oblasti... (čo by iste mohli mnohí považovať, len za rafinovanú prácu tajných služieb ;) )
Každopádne je kniha v podstate zhrnutím tej "oficiálnej" či najviac proklamovanej konspiračnej teórie.
Prvú časť považujem ozaj za skvelú. smelo by som za ňu dal i 5 hviezd. Postupom textu bohužiaľ začína knížka nudiť a záver???....to je snáď reklama na východnú mystiku, ezoteriku či týždennik Přemka Podlahy. Takže nakoniec u mňa len 3 hviezdy
btw: Harry Potter?? sága tvilight?? spoločnosť zlatého,čierneho,bieleho,červeného a zeleného tygra??? WTF???!!!

15.05.2013 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Zase jedna z kníh, kde mi rozpetie hodnotenia nestačí. 4 mi príde veľa, a 3 málo, a takto je to ale vlastne i s celou knihou. o 100 stránok viac by bolo veľa, a o 100 menej málo. Bohužiaľ som Prach začál čítať až odstupom času po Silu a Turnuse, a kontinuita deja v tomto prípade kúzlo knihy umocní. ASI. Mne prvá polovica knihy proste nechutila, potom sa príbeh samozrejme rozbehne a popravde je to jízda, ... na druhú stranu logika často odpočívá. 3,5*

21.02.2022 4 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Koho by nebavilo čítať cudzí denník :)

15.11.2016 4 z 5

Rychlost temnoty Rychlost temnoty Elizabeth Moon

Je to vlastne taká variacia na poviedku "Růže pro Algernon". Kniha s mnohými peknými úvahami i postrehmi, ktorej jediná chyba je tá, že je to strašná nuda. Konrétne u tejto knihy je fakt škoda, že nieje 10 miestné hodnotenie. Bol by som dal i 7 z 10. Takto ale pre mňa len 3/5.

12.02.2014 3 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Mám doma celé "lejstro" výhrad. ale ono to do prčic funguje !!!!

29.11.2013 5 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Azda najlepší koniec knihy aký som doposiaľ čítal. Pre mňa natoľko fantastický až sa obávám v sérii pokračovať. Dokážem si predstaviť X dejových pokračovaní, ktore mi celú ságu zkazia.

19.09.2013 5 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

muži východných filozofii maju prazvláštnú záľubu opúšťať svoje deti ;)
Nuž ale k veci. Pribeh síce odsípa ale zase tak o niečom nieje, v podstate je to kniha o dvoh ľudich... (alebo o jednom??....kto sa v tom má vyznať!),....kde akákoľvek nová postava, hoc absolútne bezúčelná posobí jak slnečný lúč. Naviac milovníkom východnej mystiky to v poznávaní sa, stačiť bude ťažko..
Na druhú stranu je to čtivé, dej odsípa a nikde sa moc nevlečie. Rozhodne to nieje strata času.

12.06.2013 3 z 5

Živí a mrtví Živí a mrtví Konstantin Simonov (p)

Povodne som chcel dať knihe 4 hviezdy, pretože prvá polovica sa číta ozaj ľahko,stránky som priam hltal. V druhej polovici sa kniha začne dosť vliect. Dokonca som mal chvíľami pocit, že ju dokončoval úplne iný autor. Začínaju sa tam v dosť hojnej miere objavovať akési "flashbacky" ktoré na mňa posobili rušivo. Záporný hrdina v podstate chýba či skor je ztotožnený s Nemeckom.
Naviac samozrejme treba podotknúť miestami dosť silný ideologický patos. Ktorý je práve v druhej polovici knihy až úsmevný.
Každopádne pokiaľ nečakáte že budete čítať Dostojevského, Manna či Hemingwaya, živí a mrtví pekne skrátia dlhé chvíle.

30.04.2013 3 z 5