Narissa Narissa komentáře u knih

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Asi mě ostatní ukamenují, ale pro mě to byl nejlepší díl celé série. Zcela vážně. Už strašně dlouho jsem nečetla nic z pohledu postavy tohoto typu. A navíc v sekci YA. Bylo to skvělé. V podstatě jsem měla pocit, že se probírám Levaniným psychologickým profilem a stálo to za to. Dost drsné a neuvěřitelně uvěřitelné. Navíc mě hodně překvapilo, jaká byla Channary. Z ostatních knih jsem měla pocit, že prostě Levana je ta zlá a pokrevní linie Cinder je ta správná a úžasná a přitom... Nechci spoilerovat, tak raději víc říkat nebudu. Ale určitě si to přečtěte!

27.06.2016 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Skvělá! Po určitém zklamání se Scarlet jsem byla doopravdy nadšená. Nebudu nic říkat, abych nespoilerovala, ale vážně parádní.

22.06.2016 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Měla jsem strašný problém přepnout z Cinder na Scarlet a její příběh. Nemohla jsem se smířit s tím, že už není hrdinka kyborg, což mě strašně bavilo, ale člověk, a zrovna dvakrát mě nezaujal její vztah s Vlkem , i když mám tajemné hrdiny vážně ráda. Musím říct, že jsem se do čtení nutila. Věděla jsem, že to má být super, tak jsem se snažila... a pak to přišlo! Od momentu, kdy Scarlet a Vlk dorazili do Paříže jsem knížku dočetla na jeden zátah (nebudu říkat kvůli jakému zvratu). Konečně se vše dalo do pohybu a já byla nadšená. Do Cress skáču rovnýma nohama a hned.

07.06.2016 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Je to zvláštní, ale člověku vůbec nevadí, že čte pohádku o Popelce. Ví to od začátku, a tak s tím počítá. A je to o to lepší, že pohádka nekončí... OSobně se mi hodně líbil vyprávěcí styl, nemám pocit, že by tu byly zbytečné scény nebo něco nudného. Trochu mě zklamal ples, který byl až moc přitažený za vlasy, ale zas - ještě nikdy jsem nečetla o Popelce, která je i na plese špinavá :) A vážně se mi líbí celý poválečný svět s jeho pravidly i uspořádáním a tak dále. Tak proč jen 4 hvězdičky a ne 5...? no... uvidíme, co nabídnou další díly.

20.03.2016 4 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Poměrně nuda a strašně sladký závěr, ale mám slíbeno, že je to nejslabší díl série, tak jsem do toho šla a budu číst i dál.

26.02.2016 2 z 5

Oceňuji hlavně úvod, předmluvu a pasáž o autorovi, ty jsou vážně povedené. Seznam zvířat není špatný, jen bych chtěla víc obrázků a tak... ale to je můj problém:)

07.10.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Rozhodně to nebylo špatné. Ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že se zmítám mezi Pánem much a Mechanickým pomerančem (a to vynechávám Hunger Games). Spojení těchto dvou knih do jedné nebylo šptané. Napětí bylo krásně stupňované a celá kniha byla dokonalé pochmurná, to doopravdy oceňuji. Bohužel se podle mě vůbec nevyvedl závěr (SPOILER) - útěk a boj byly tak nějak zbytečné nebo předvídatelné... nevím, jak přesně to nazvat.... A samotný závěr také žádné překvapení nebyl - o čem jiném by pak asi byly další dva díly, že? :)

23.09.2015 3 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Já prostě nevím. Zápletka je pěkná, Havrani jsou úžasní, svět je krásný barvitý, Arkádie naprosto příšerná, ale něco tomu prostě chybí. Myslím si, že je to stylem vyprávění. Od VA se člověk nemohl odtrhnout, ale tady... A přitom jsem to chtěla dočíst a taky jsem dočetla. Musím říst, že kvůli posledním dvěma kamitolám to stálo za to a určitě si přečtu třetí díl, protože se to konečně pořádně rozjelo, ale pořád doufám, že bude trochu jiný, lepší.

Jinak pro ty, koho to zajímalo: všeobecně se tvrdí, že 3. díl: The Eye of Andromeda vyjde v listopadu 2015, jak dlouho bude trvat, než to dá někdo do češtiny, to fakt netuším:)

27.07.2015 2 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Začátek byl tak slibný! Vážně skvěle rozjeté, ale pak přišlo hluché místo. Asi tak 150 stran a to mě vážně dost mrzí. Konec nebyl špatný, ale není to, bůh ví co. Vážně se mi líbí nastíněný svět a jeho pravidla. Nápad s pretoriány je skvělý a ještě víc se mi zamlouvají Justinovi havrani, ale právě kvůli tomu všemu bych čekala mnohem víc od samotného příběhu. Snad to druhý díl vypleší.

16.07.2015 2 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Nebylo to špatné, ale nebyl to "kdo ví jaký zázrak". Po Vampýrské akademii jsem čekala asi něco víc. Zas na druhou stranu, autoři se většinou zlepšují, takže se možná k dalším dílům ještě dostanu.
Líbí se mi nastíněný svět a pravidla, ale byla bych radši kdyby se víc něco dělo, než se jen řešilo, kdo je víc sexy. Chápu, že pro Sukubu je to důležité, ale...
A jen ze zvědavosti - Proč se všichni hádají, jestli je lepší Seth nebo Roman, když je tam Carter? :)

29.06.2015 2 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

To jako vážně? Trolové, kteří nejsou hnusní, ale úžasní a bohatí.... Ne, to vážně není nic pro mě. A obávám se, že už od prvního dílu dopředu tuším, o čem budou ty ostatní...

01.06.2015 1 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Je to tak šílené, až je to úžasné!

01.06.2015 5 z 5

Sefirot Sefirot Radek Hochmal

Skvělé! Dost netradiční, ale skvělé. Konečně trochu jiné fantasy, než jsou všechna ostatní. Moment, kdy přijde odhalení kontrafaktuální historie je úžasný. Konečně se něco děje tak jak má, ale zároveň úplně jinak. Peregrina mám ráda, i když mi připadá jako neuvěřitelný truhlík:) Jediné, co bych knize vytkla je, že je moc krátká. To je prostě problém novely. Moc se těším na další díl, kde snad dostanou více prostoru i vedlejší postavy.

01.06.2015 5 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Bohužel... řekli mi, že když se mi líbili Hunger Games, pak se mi bude líbit tohle. Spíš naopak - pokud se někomu líbí tohle, pak se mu zaručeně budou líbit Hunger Games. Nemůžu říct, že je to vyloženě špatná kniížka. Spíš mě ničím nenadchla, Je tototiž strašně pomalá. Celý první díl vnímám jen jako předehru k něčemu většímu a vážně doufám, že to přijde. Protože ten svět je vymyšlený hezky.

29.12.2014 1 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Můj první steampunk - jako žánr se mi to líbí moc. Nemůžu říct, že bych byla nějak nadšená, ale i když jsem knihu četla na moje poměry dlouho, tak jsem jí prostě chtěla dočíst a chci číst i další díly. Ani nevím, čím to je...

13.12.2014 3 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Zsadist byl můj oblíbenec a představovala jsem si pro něj nějaký trochu promyšleněnjší příběh, ale špatné to nebylo. Doufám, že to u Phuryho bude mít nějaou dohru, protože jinak...
Ale vážně oceňuju, že se čtenářům dávkují informace z jejich minulosti pěkně po lžičkách - jen si, čtenáři, přemejšlej a snaž se taky trochu, ale vážně jenom trochu :-) a pak pohledy z více stran. Hlavně u Zsadista a Phuryho je to zajímavé, u mileneckých dvojic už tolik ne, když všichni čekáme happy end.

25.11.2014 2 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Začátek byl vážně skvělý! Výborně jsem se bavila u vtipků i absurdních situací. Pak je to dost předvídatelné atd.... ale co by člověk od takovéhle knihy chtěl, že? :-)

25.11.2014 2 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Začátkem jsem se vůbec nemohla prokousat... ale když člověk nemá co dělat a neměla jsem po ruce jinou knihu.... konec se mi líbil.

25.11.2014 1 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Podle mě je to skvělé. Oceňuji hlavně krásný čtivý styl, který se u pdoobného žánru těžko hledá. Jen jsem si myslela, že to má být jen jedna kniha a z posledních dvou kapitol jsem usoudila, že se asi chytá nějaké pokračování, což mě trochu mrzí, poslední dobou je všechno alespoň trilogie. Ale já si pokračování rozhodně hodlám přečíst. Nevyřešených zápletek zůstalo vážně hodně. Jen doufám, že se to teď nezvrhne v Hunger Games proti zmutovaným radioaktivním lidem.

25.10.2014 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nebylo to špatné, ale nebyl to žádný zázrak. Další díl číst budu, ale nemám moc, co bych k tomu řekla. Nejspíš jde jen o válečný díl, který tvoří přechod mezi první a třetí knihou.

03.09.2014 2 z 5