namornice namornice komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kepler nezklamal a zhltla jsem ho jak malinu. Napínavý, s dobrou zápletkou. Začátek dobrý, konec dobrý, ten prostředek trochu zdlouhavý, ale být to tam muselo. Těším se na další případ Joona Liny.

08.11.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tak nejočekávanější krimi loňskýho roku jsem sice přečetla až letos, ale za mě dost dobrý. Líbilo se mi to a hned jdu na další díl

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Přečteno!Spát jsem šla v 6 ráno, nemohla jsem odtrhnout!????Loutkář byl ještě lepší než Hadrovy panak. Baxtrová mě baví a postava detektiva Rouche se autorovi povedla. Otevřený konec, skvěle napsaný a napínavý.
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Takže čekám na Červenec, kdy vyjde (v UK)The Wolves

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

OMG, tak tohle jo! ????Moje první kniha od téhle autorky a určitě ne poslední. Kniha je velice čtivá, kdybych netrávila 11 hodin denně v práci,tak jsem ji stihla přečíst daleko rychleji. Věřím tomu, že někdo ji dal na jeden zátah. Styl psaní v přítomném čase to čtení ještě urychluje. Postavy byly napsány velmi dobře, zápletka napínavá včetně několika šokujících dějových zvratů . Konec mě úplně dostal ???????? Určitě doporučuju.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Nebylo to špatný čtení, ale Ládínek Smolík mě kdysi bavil víc než Ládík Zibura.....

05.11.2018 2 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Hmm, tak 3.5 hvězdy. Dějově mě to nijak nenadchlo, zezačátku se to dost táhlo a než se vůbec něco dělo už jsem myslela, že to odložím. Co se mi ale opravdu líbilo byly všechny ty popisy měsíčního města a jak to tam všechno funguje. Některý výrazy byly víc odbornější a musela jsem lovit v paměti a vracet se do hodin fyziky, ale i to na tom bylo zábavný. Rozuzlení teda taky nic moc, tak uvidíme s čím se autor vytasí příště.

19.10.2018 3 z 5

Provence od A do Z Provence od A do Z Peter Mayle

Taková Provensálaká encyklopedie podle Petera Mayla! Zábavné před-cestovní čtení. Právě procházím „provensálskou horečkou“ a už se teda dost těším na tu svou návštěvu jižní Francie!

07.03.2017 4 z 5

Faraonova pomsta Faraonova pomsta Elizabeth Peters (p)

Co je větší zábava než stará panna Amelie Peabody? Vdaná Amelie Peabody!

29.09.2016 5 z 5

Travel bible Travel bible Matouš Vinš

Kniha užitečná, podle mého názoru, hlavně pro mladší generaci a začínající cestovatele. Baťůžkář ani Nomád teda zrovna nejsem (i když procestováno mám kus Světa), ale tahle kniha má dost rad i pro nás cestovatele v nejlepších letech :-) Hlavně část o letenkách je dost podrobná a je plná dobrých tipů - už se těším, až je ověřím v praxi! Inspirativní čtení.....už chci zase někam jet.....

29.04.2016 4 z 5

Škola interiérového designu Škola interiérového designu kolektiv autorů

Základy co se designu týče....z každýho rožku trošku..

13.04.2016 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Skvělá jednohubka! Prosmátý sobotní odpoledne :-))

10.04.2016 4 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Na české poměry nadprůměr! Líbilo se mi to a četlo se to pěkně :-)

10.04.2016 4 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Sama jsem překvapená, jak mě tahle kniha bavila! Nejdřív jsem si myslela, že to bude tak trochu nuda - rasově smíšená rodina žijící někde “uprostřed ničeho” na Americkém středozápadu na konci 70 let, další rodinné drama......ale po pár prvních stránkách jsem se začetla a i když je to v podstatě dost smutné čtení, překvapivě není vůbec depresivní, kniha je přesvědčivá a velmi pěkně napsaná.
Šlo o vraždu, nebo se Lydia zabila? Ne zrovna krimi v pravém smyslu slova, některé části příběhu jsou trošku nudné, ale příběh je skvěle napsaný a jeden by neřekl, že je to autorčina prvotina. Jsem zvědavá na její další.

01.04.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jaké štěstí, že nevlastním zámek! Výborná knížka, kácela jsem se smíchy :-)))

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Skoro tak skvělá věc, jako žít na jihu Francie, je číst tuhle knížku.

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá, kdežto cíl je iluze poutníka, kráčejícího od hřebene k hřebeni, jako by smysl byl v dosaženém cíli..... Tuhle knihu můžu číst kdykoliv, kdekoliv. Pořád. Znovu

Myslet jako Leonardo da Vinci Myslet jako Leonardo da Vinci Michael J. Gelb

Každý má v sobě kousek génia....a tahle kniha mě bavila...moc!

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Jednu věc vím určitě....končím se stavěním sněhuláků!!! Bylo docela odvážný číst tuhle knížku v zimě. Teď se bojiím každé vločky :-O
Nesboeho Sněhulák je určitě nejlepší knížka, kterou jsem za poslední dobu četla!!! Pět hvězd jak vyšitých!

13.03.2016 5 z 5

Krokodýl na písčině Krokodýl na písčině Elizabeth Peters (p)

Taky bych chtěla být dáma archeolog ve Viktoriánské době a cestovat po Nilu na lodi s vlastním klavírem. Hurá na dalších 18 dílů!!!