Myslet jako Leonardo da Vinci

Myslet jako Leonardo da Vinci https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25432/myslet-jako-leonardo-da-vinci-25432.jpg 4 22 22

Géniové se nerodí, ale vytvářejí. Lidé jsou obdařeni téměř neomezenými schopnostmi a kreativitou, ale často je neumí využívat. Michael J. Gelb na příkladu geniálního umělce Leonarda da Vinciho ukazuje, jak se oprostit od stereotypů a najít si svou originální cestu. Na základě Leonardových zápisníků, vynálezů i legendárních uměleckých děl formuloval sedm zásad k dosažení geniality: od curiosita, zvídavého přístupu k životu, až po connessione, pochopení vzájemné provázanosti všech věcí. Díky cvičením a podnětným lekcím budete mít i vy možnost sklízet plody vlastního génia a osvojíte si schopnosti, které vám pomohou změnit život. · Tvůrčí myšlení · Schopnost sebevyjádření · Radost ze života · Umění dosáhnout cíle · Harmonie těla a mysli. ... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

How to Think Like Leonardo da Vinci. Seven Steps to Genius Every Day. , 2000


více info...

Přidat komentář

danielpernik
03.01.2019 5 z 5

Tak trochu jinak pojatá kniha o osobním rozvoji. Mě to sedlo. Jsem generalista - snažím se dělat vše a snažím se to dělat dobře. Moc se mi líbí pojetí rozvoje mysli a těla jako celku, jak k tomu sám velký da Vinci přistupoval.

namornice
13.03.2016 5 z 5

Každý má v sobě kousek génia....a tahle kniha mě bavila...moc!


Danafantom
15.08.2012 5 z 5

"Leonardo poznamenával, že průměrný člověk "se dívá, aniž by viděl, poslouchá, aniž by slyšel, dotýká se, aniž by cítil, jí, aniž by chutnal, pohybuje se, aniž by si byl vědom svého těla, vdechuje, aniž by vnímal vůně nebo pachy, a mluví, aniž by myslel". Da Vinci věřil tomu, že bychom měli být osobně zodpovědní za své zdraví a duševní pohodu. Uznával vliv postojů a citů na fyziologii a doporučoval nezávislost na lékařích a lécích. "
Oprvdu inspirativní kniha. Náměty jsou všestrané, a je jich tolik, že i kdyby mě čekal dlouhý život v důchodu, tak s touto knížkou se nebudu nikdy nudit a věřím tomu, že když se mi povede realizovat aspoň část, můj život bude radostnější a plnohodnotný.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Kniha pojednává o sedmi krocích ke genialitě Pochybuji, že by se kdy na Zemi zrodil druhý Leonardo. Přesto mne popisované "kroky" fascinovaly svou jednoduchostí, přirozeností, kreativností. Zejména kreativita v našich životech velmi chybí. A právě ona může nám všem pomoci k lepšímu zvládání každodenních starostí, řešení pracovních úkolů, soukromých dilemat, ke zkvalitnění naší paměti.

Štítky knihy

genialita Leonardo da Vinci rozvoj osobnosti, osobní rozvoj lidská mysl

Autorovy knížky

Michael J. Gelb
americká, 1952
2005  87%Myslet jako Leonardo da Vinci