mynamail mynamail komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Vý-bor-né! Fakt se mi knížka zalíbila, i když vraždy byly docela nechutné. Je zvláštní, že první podezření na šíleného vraha mě napadlo hned na začátku, ale zdálo se mi tak nepravděpodobné, že jsem pak od svého podezření upustila. Ze mě prostě detektiv nebude. Takže ani nápovědy mi nepomáhaly....
Nicméně: napínavé, super psané, žádné psychologické zdlouhavé rozbory postav ( i když i ty tam samozřejmě jsou), fandila jsem páru detektivů a určitě od autora ještě něco přečtu.
Doporučuji, nudit se nebudete.

08.01.2017 5 z 5

Poslední vůle Poslední vůle John Grisham

Už jste četli knihu od Grishama, která by stála za prd? Já ne.
Boj o dědictví 11 mld USD je zajímavou zápletkou. Samozřejmě jednou z havních postav je opět právník.
Prostě ho čtu ráda.

20.11.2016 4 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Nebylo to špatné, taková slušná kriminálka. Souhlasím s tím, že některé pasáže - výpisky z blogů - byly chvílemi přísliš zdlouhavé a nudné. Mozek jsem si namáhala, kdo že za tím vším je, nějak jsem nechápala, proč některé vůbec agentka podezírá.
Ale jedno je jasné a i z knihy plynoucí: internet, blogy, sociální sítě, koneckonců i tato databáze ovlivňují náš život, naše názory, pohled na svět, na sebe, na přátele. Je neskutečné, co vše dokážeme pověsit na síť... Všichni to víme a stejně bez toho nedokážeme žít a píšeme píšeme píšeme. Jenom abychom nezapomněli taky mluvit.
Zkusím ještě jednu její knížku a uvidím, jestli pak sáhnu i po třetí.

15.11.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jako mnoho čtenářů také já jsem sáhla po knize na základě kladné kritiky opěvující jak knížku tak film. Doporučení pro všechny, kteří podobně jako já obvykle nečtou názvy kapitol, ale hltají obsah. Je nutno si důkladně již od začátku číst názvy kapitol, o kom kapitola je, v jakém čase se odehrává. Jinak se vám postavy mohou zamotat, zaměnit... Po pár stránkách jsem se musela vrátit, protože jsem v tom všem měla zmatek. Znovu jsem se zorientovala, a pak už to šlo jako po másle. Sice jsem ji nepřečetla za 2 dny, jako jiní, ale i tak jsem byla nadšená právě tou psychologií postav linoucí se příběhem. Nebylo to nudné, bylo to k zamyšlení, zajímavé, s myšlenkou, i když někdy "naivní".

10.11.2016 4 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

O knize jsem mnoho slyšela, chtěla jsem si ji přečíst a velmi dychtivě jsem se ponořila do prvních stránek. Ale... příběh, týkající se samotné adopce a problémů mě bavil, ale části popisující spisovatelčino více či méně úspěšné psaní, problémy tu s režisérem, tu s vydavatelem, tu se scénáristou... bla bla bla .... tak to mě nebavilo a tyto pasáže jsem přeskakovala. Nakonec jsem bohužel knihu ani nedočetla...

09.11.2016 2 z 5

Josef Fritzl: Netvor z Amstettenu Josef Fritzl: Netvor z Amstettenu Allan Hall

Po knize jsem sáhla jen proto, že jsem byla zvědavá. Chtěla jsem znát "pravdu". Jaké to bylo. A muselo to být strašnější než strašné, hroznější než hrůzné, horší než neuvěřitelné. Tolik let! Mnoho z nich zcela sama! Obdivují vůli žít! Vůli vychovávat své děti! A tu zrůdu, která ta utrpení pro všechny "tam dole" způsobila, bych pověsila za kou..le do průvanu! Hajzl jeden!
Druhou stránkou je pak nevšímavost okolí. Zavírání očí a dveří. Odškrtnout v kolonce a je vyřízeno.
Nechalo to ve mě takovou bolest, že po podobném příběhu Natasche K. určitě nesáhnu. Už nechci....

21.03.2021 4 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Hlavní hrdinka mi byla také nesympatická, protože nesdílím její pohled na svět a mám poněkud jinak nastaveny hodnoty a způsob života (pravda, a proto musím chodit 5 dní v týdnu do práce a bojuji s každým dnem dovolené, aby mi zbylo i pár dní na vánoce ....)
Ale nejsem tu od toho, abych ji moralizovala, koneckonců jde jen o literární postavu, i když nepochybuji, že takových "zlatokopek" běhá po světě plno a morálka nemorálka cíl je jasný.
Nicméně ke knize jako takové:
čekala jsem větší hrůzu. Hlavní hrdinka je prostě holka, která umí všechno, taková skoro Supergirl: vyzná se v obrazech, umí plynně několik jazyků, orientuje se ve světě módy a módních značek (i když nechápu, kde se to naučila, když vlastně je z chudých poměrů a korunou nesmrdí...), umí skočit šipku do moře z paluby jachty (kdo na ní někdy jel, tak ví, jak je to vysoko..), je obratná ve smrtelných úderech (přesně ví, kam zarýt nožík a co se pak bude dít). No takže shrnuto = hodně nadnesená realita.
Příběhu jsem nevěřila nic. Snad jen to, že rozumí obrazům. O naivitě jednotlivých pánů snad ani nemluvím. Důkaz toho, že chlapi - pardon, pánové, omlouvám se vám - přemýšlí čím? No přece.....

23.04.2019 3 z 5

Hotová zlodějka Hotová zlodějka Augustus Rose

Nedočetla jsem ani 20 stran. Nic mě nezaujalo, nemělo smysl se trápit dále.

22.01.2019

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Ale jo, bylo to fajn počteníčko. Bohužel jsem četla knížky v opačném pořadí (nejprve My, sex a aférky), tak doporučuji nejprve podpatky a pak aférky :-)
Bylo to vtipné, poklidné. Zvlášť jsem si oblíbila pasáže s čtyř procentním Jarunou a Ivčou, prostě ti lidi jsou tak nějak v pohodě vždycky.
A teď si dám s chutí nějaké hlubší téma....

19.09.2018 4 z 5

Mimo hranice Mimo hranice Val McDermid

Překombinované.
1.třetina knihy - nuda. Čtu dál, třeba se to nějak vyvrbí.
2.třetina - ha! Možná to bude dobré! Čtu dychtivěji.
3.třetina - no to snad ne! Ztrácím se v tom... Kdo že je čí syn? Čí je koho matka? A pravá?

05.04.2018 2 z 5

Záhada Záhada Jonathan Kellerman

Když pominu skutečnost, že se mi poněkud pletly rodinné vazby kdo je čí snacha, zeť, milenec, tchýně... tak jsem se nechala do děje celkem slušně zatáhnout. Ha: a celkem brzy jsem tušila, odkud vítr vane.
Ale hluboký dojem na mě knížka nezanechala. Prostě jsem ji přečetla, z části i dychtivě, a dočetla.

18.10.2017 2 z 5

Podvodnice Podvodnice Kristína Ježovičová

Nejprve jsem knihu přečetla a až poté jsem se podívala, jaké je její hodnocení. 59% mě překvapilo - přece to nebyla až taková hrůza.
Příběh byl sice trochu "naivní" a nedovedu si dost dobře představit, že se skutečně mohl stát, ale četlo se mi krásně, cesta vlakem utekla a na rozuzlení jsem byla docela zvědavá.
Tereza se sama až tak do lží nezaplétá, je unášena proudem událostí, které jí skutečně změní život a poskytnou blahobyt, lásku a v podstatě i štěstí. Vzdor či útěk ani není možný.
Konec však byl opravdu velmi, velmi naivní - jako z červené knihovny. Kdyby šlo o film, tak by to byla typická scéna šťastné rodinky s cupitajícími dětičkami v rozkvetlé zahradě a sluncem zalitým trávníkem ještě s krůpějemi ranní rosy.... :-)
Takže kdo hledá umělecký zážitek - nenajde.
Kdo hledá zkrácení dlouhé chvíle - pobaví se.

18.09.2017 3 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Velmi napínavé. Hltala jsem hltala, čekala, jak to dopadne a jestli ten, o kom si myslím, že je zloduch, opravdu zloduchem je, a ten, koho považuji za chudáka malého, který na vše doplatil, opravdu chudákem je.
O to víc mě zklamaly poslední stránky :-( Tak nějak jsem čekala, že se s rozuzlením a odkrytím pravdy autorka více "pomazlí". Prostě jsem dočetla a řekla si: A to je konec jako?
K žádné postavě jsem si nevytvořila žádný vztah, Maggie pro mě byla kariéristka bez kapky rozumu, Duncan ubohý podpantoflák, Tom frajer a patentem na rozum...
Nicméně určitě si ještě něco od autorky přečtu. A knihu k přečtení také doporučuji.

22.06.2017 3 z 5

Mandľovník Mandľovník Michelle Cohen Corasanti

Nádherná kniha. Kolik je v ní lásky a utrpení, zloby a přátelství. Jak odlišné mohou být povahy dětí jedněch rodičů, jak odlišně vnímá každý jedinec stejnou situaci. Bolestné. Nelze odsuzovat ani jednu stranu. Každá má svou pravdu.
Téma okupace palestinského území je tak složité, že jeden příběh jen stěží dokáže čtenáři, zvlášť mladšímu, vysvětlit, jak to vše vlastně bylo a proč. Ale základní povědomí o problému poskytne.
Mně se knížka četla dobře.

04.05.2017 5 z 5

Štvanec Štvanec Martin McGartland

Nedočteno, nebavilo mě. Nedalo se číst ani v situacích, kdy nic jiného po ruce nebylo.

25.04.2017 1 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Ano, doba to byla hrozná. Každá kniha o této době nese v sobě hluboký příběh a varování.
Nicméně: zrovna tato knížka byla pro mě neuchopeným tématem. Slohově na úrovni slušného žáka 2.stupně základní školy. Plýtké vyprávění.
Tím nechci nijak zlehčovat prožitky autorky, chápu její bolest. Zde však hodnotím knihu jako takovou...

11.04.2017 2 z 5

Hrdinové Pacifiku Hrdinové Pacifiku Peter T. Deutermann

Ačkoli nejsem nijak vášnivá hltačka válečných knih, tak tady jsem ani nedutala. Nádherný příběh zakomponovaný do válečných let bojů v tichomoří. Pilot - rebel a hazardér Mick mně byl velice sympatický, oblíbila jsem si Marshe - kapitána na válečné lodi, který měl srdce na pravém místě, byl protikladem Micka. I za války může být chlap "na měkko" a zůstat přitom chlapem.
A to vše i s popisem taktiky bojů, techniky fungování leteckých základen... rozhodně tyto partie ale nebyly únavné.
Několikrát jsem sáhla i po mapě a zkoumala, kde se vlastně děj odehrává.
A - a to se mi už dlouho nestalo - posledních 100 stran jsem proplakala....
Doporučuji!

16.03.2017 5 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Tak jsem začala číst.. a ztrácím se, ztrácím...Nějak se nemohu zorientovat a je to zatím příliš tajemé a nejasné... Na tohle čtení zřejmě budu potřebovat absolutní klid a soustředění. Knížku vyřazuji z Čtenářské výzvy a uvidím, jestli se k ní někdy vrátím.
Teď prostě nedočteno.. :-(

06.02.2017 2 z 5

Magický únik Magický únik Rene Denfeld

Bohužel výběr téhle knížky byl krok vedle :-(
Vůbec jsem nechápala, o co zde má jít. Zavánělo mi to psychozpovědí nebo nevím, jak to nazvat.
Odložila jsem knížku a určitě ji dočítata nebudu...

01.01.2017 odpad!

Pomsta nosí Pradu Pomsta nosí Pradu Lauren Weisberger

Strana 118. Končím. Byla to naprostá ztráta času.
Pořád jsem si říkala, už to přece musí začít být zajímavé, ale stále nic.
Možná film by byl lepší, nevím, ale kniha za mě strašná.

25.11.2016 1 z 5