Hotová zlodějka

Zločinecká skupina Société Anonyme se inspiruje dílem slavného umělce Marcela Duchampa a jejími oběťmi se stávají mladí lidé z celého světa. Hlavní hrdinka románu, která se do jejich spárů rovněž dostává, se prostřednictvím studia Duchampových děl a výprav do opuštěných industriálních objektů snaží přijít věcem na kloub. Mysteriózní román s neobvyklým námětem tak provádí čtenáře prostředími, do nichž se v běžných dobrodružných knihách jen tak nedostane a v nichž většinou nejde o nic menšího než o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353876/hotova-zlodejka-HH9-353876.jpg 3.610

The Readymade Thief (2017)

Vydáno:, Beta-Dobrovský

zazvorka

Zklamání. Donutila jsem se to dočíst, ale mám silně smíšené pocity. Zápletka je rádoby tajemná, ale působila na mne hodně nesourodě a nepřesvědčivě. Pořád jsem doufala, že se to nějak utřepe a celkové vyznění bude pozitivní. Nestalo se. Dobrý pokus, který nevyšel.

Monačte

Anotace slibuje nějaké rádoby templáře a jejich obsesi Marcelem Duchampem a taky trochu urbexu. Dostanete ale zamotaný a chaotický příběh sedmnáctileté bezdomovkyně, ve kterém figuruje pár mrtvol, žhářství, loupeže, drogy… No, je toho dost na jednu knihu. První třetinou jsem se prokousávala k celkem zajímavému prostředku, po kterém následoval zmatená a za vlasy přitažená poslední třetina. Což je vtipná fráze vzhledem k tomu, že tuto část knihy stráví hlavní hrdinka ostřihaná na ježka. (Pardon za mini spoiler) Ale konec tomu všemu dává smysl a nakonec je to celkem dobré - netradiční a hodně drsné young adult.

tajemno

Autor knihy