Mug Mug komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tohle je ten typ knihy, příběhu, který Vám může změnit život, pokud zrovna řešíte podobné téma. Téma výčitek, nenaplněnosti, špatných rozhodnutí... Hluboce se mě dotkla v tom pozitivním slova smyslu. Nádherná! Doporučuji!

03.04.2022 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Nádherná kniha plná hlubokých myšlenek. Zamilovala jsem si ji na první přečtení. Doporučuji všem.. Je to pohlazení

02.03.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Za mě jde o autorčinu sebevraždu. Půl knihy jsem celkem příjemně netušila, co mě čeká. Druhá půle však překonala veškerá má očekávání. Skoro v šoku jsem nevěřila tomu, co čtu. Text, který bych čekala od dítěte. Nepěkně bizarní a pro mě velké zklamání.
Jedinou výhodu knihy shledávám v její čtivosti. Šlo to opravdu rychle, možná už pak i z potřeby to dočíst co nejdříve.

29.11.2021 1 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Dávám čtyři hvězdy knize, kterou jsem ještě nedočetla. Příběh mile rezonuje s mým nitrem, baví mě, ponouká zkoumat Vermont na mapách, rozpaluje touhu ztratit se v lesích a trochu se bát.

25.07.2021 4 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Nedokážu nemilovat..
Četla jsem až neuctivě dlouho, ale stálo to za to. Na konci knihy jsem si nepamatovala, co bylo na začátku, ale nelituji.
Podstatnější je pod kůží silný zářez těžko popsatelných pocitů.

02.01.2021 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Za mě průměr. Námět báječný, kniha ale klouže po povrchu

16.11.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

První půlka knihy mě velmi bavila. Byla jsem napjatá v očekávání co bude. Druhá polovina se ale nesmyslně táhla a já doufala, že už to skončí.

31.08.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha, u níž jsem se opravdu bála.. je středa, pozítří, pro jistotu, zapálím svíci..

01.05.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Miluji tu knihu!! Opět mi posunula žebříček kvality jinam, než byl před tím. Vím, že je těch severských kousků teď kolem mnoho, někdy až příliš, a často jsou si jako vejce vejci... ale asi se toho nepřejím. Co na tom, že některé věci byly jasné a viditelné. Důležitější je zábava.

25.02.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Děj byl našlapaný od začátku do konce a já se ani chvíli nenudila, což je jeden z parametrů pro mě skvělé knihy.
Samozřejmě nemůžu pominout naprosto neuvěřitelné pasáže. Nesmrtelnost či skoro až nadpřirozenou genialitu hlavního záporáka. Nicméně v knihách je podle mne povoleno vše. Tleskám.

30.12.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Po dvou stech stranách mám dojem, že tu knihu čtu celou věčnost. Nicméně je čtivá, úplná, kouzelná a velmi poutavá, a to i přes pomalé tempo. Kloužu z jedné stránky na druhou, říkám si, že si dám pauzu a stejně čtu dál. Dávám pět hvězdiček.

13.06.2018 5 z 5

Tudorovci Tudorovci G. J. Meyer

Velmi čtivá kniha zajímavého obsahu. Hodnotím čtyřmi hvězdami kvůli chybám, jež jsem v textu nalezla

06.05.2018 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Knihu jsem přečetla za jediný den, během asi šesti sedmi hodin. Po dobu čtení mi viselo v hlavě slovo "kvalita". Bezpodmínečných pět hvězd. Zvažuji, zda díky tomuto kousku neupravím hodnocení u knih podobného žánru.

04.05.2018 5 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Tato kniha pro mě byla zajímavá na začátku a to svým divokým tempem, které mě bavilo. Postupem času jsem se ale začala nudit a louskala stránky už jen z povinnosti. Nekritizuji nesmrtelnost hlavního hrdiny, je to přece jen smyšlený příběh a v takových se smí všelicos, ale v konečném důsledku mi kniha přišla jaksi prázdná. Nic nového, nic co bych už nečetla. S Já, poutník nesrovnávám, nedá se. Tři hvězdy.

21.04.2018 3 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Knihu jsem, přes zajímavý a napínavý děj, četla nepřiměřeně dlouho. Líbila se mi, nicméně skončila na můj vkus trošku nudně :-)

21.02.2018 4 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Knihu jsem přečetla za půl den, jedním dechem, s přestávkami na občerstvení. Chytla mě od prvních stránek a nepustila. Bavila mě tématika, hlavní hrdinové, umístění děje i rozuzlení. Tentokrát nebyl vrahem zahradník.

05.02.2018 5 z 5

Ještě jsem nedočetla a už tu knihu miluju. Řadím mezi nejlepší za poslední dobu. Rozhodně se k ní vrátím. Čte se jako nic. Tleskám!

Po přečtení ubírám jednu hvězdu. Poslední necelá třetina mě lehce nudila. Nicméně celek hodnotím velmi kladně. Slušný nářez.

03.01.2018 4 z 5

Advokátova dcera Advokátova dcera Anthony Franze

Přečteno za jeden den. Velmi poutavý děj. Zamotané. Doporučuji

22.10.2017 4 z 5

Ďábel v Bílém městě Ďábel v Bílém městě Erik Larson

Těšila jsem se na mega nářez v podobě drsných vražd, nicméně ty byly v knize pouze vedlejším tématem. Mnohem zajímavější byl projekt světové výstavy, reálie, společnost a vůbec ta doba samotná. Tleskám. Přišla jsem si jako malé dítě, které odvádíte od nepřiměřené činnosti něčím mnohem zajímavějším.

14.10.2017 4 z 5

Dědictví Dědictví Susan Kay