mrwendor mrwendor komentáře u knih

A zrodí se Nadace A zrodí se Nadace Isaac Asimov

Luxusní zakončení “celoživotní” série galaxie. Určitě nelituji vytrvání a přečtení všech svazků. Všechno do sebe zapadá jako díly puzzle, až z toho člověka mrazí, když si to porovná s naším světem. Hlavně s tím co bylo (historií) a s tím co může být...a bude!

18.03.2018 5 z 5

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

Po předchozích knihách to byl opravdu hyperprostorový skok. Kniha se četla úplně sama. Spoustu toho bylo vysvětleno a jsem rád, že jsem četl tak jak to autor psal postupně a nezačal zrovna touto knihou. Byl bych o mnohé ochuzen.

14.01.2018 5 z 5

Nadace a Země Nadace a Země Isaac Asimov

Parádní zakončení série cestování vesmírem, intrik, lásek a nenávisti v kompaktnim baleni knih o lidstvu, jako takovém malém bodu uprostřed ničeho.

11.01.2018 5 z 5

Na hranicích Nadace Na hranicích Nadace Isaac Asimov

Můj mentální štít je nefunkční, kniha mě naprosto pohltila a ovládla.

01.01.2018 4 z 5

Psychologie ovlivňování Psychologie ovlivňování Vít Prokůpek

Až zjistím jestli to opravdu funguje přidám i poslední hvězdu.

28.12.2017 4 z 5

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Postupně se tím vším prokousávám, prostě hyperskoková kličkovaná. Poslední věta ze mě vyloudila zvolání, u Seldona!!!

22.12.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Napínavé. Trochu zamotanější, aby bylo cítit to spravne napětí. Jsem zvědav, co ne/přinese další díl.

30.11.2017 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Krásný začátek série. Myslím, že se můžeme těšit, jak se to všechno vyvine. Ale neubránil jsem se dojmu, že "něco takového" už tady bylo.

24.11.2017 3 z 5

Roboti a impérium Roboti a impérium Isaac Asimov

Kniha, jako její předchozí díl, byla rozvláčná. Na můj vkus zde bylo mnoho (opakujících se) rozmluv mezi jednotlivými hrdiny. Na druhou stranu, musím říci, že: "Kniha byla perfektní, krásné zakončení celé série. Bude se mi stýskat." Řekl jsem to tak správně, příteli Giskarde?

15.11.2017 4 z 5

Roboti úsvitu Roboti úsvitu Isaac Asimov

Opravdu rozvláčné. Předchozí díly byly kratší, lépe u nich ubíhal text při čtení. Konec, takový jaký byl, jsem nečekal.

31.10.2017 3 z 5

Nahé slunce Nahé slunce Isaac Asimov

Možná první díl byl o kapánek lepší. Kniha na mě působila dojmem, že ukazuje úskalí prvního zákona. Samozřejmě myšleno prvního zákona robotiky. Takže...nejenom, že nás roboti připravují o práci, ale paradoxně také o život.

21.10.2017 4 z 5

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Co mě hodně překvapilo, byl detektivní námět. Velmi příjemný čas strávený nad plynoucími stranami knihy. Příběh ukazuje schopnost lidí (jednoho člověka), která i v té době, kdy byla kniha napsána, byla ohromná. Je tomu i dnes?

18.10.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Ze začátku jsem si říkal, tak kdy to začne. Pak jsem si v polovině knihy říkal, ze to nemělo vůbec začít. Čekal jsem podstatně odlišný konec, protože k tomu tři čtvrtiny knihy vedly. Na druhou stranu to byl společenštější konec. Kniha neurazí.

15.10.2017 3 z 5

Město Město Clifford D. Simak

O této knize bylo napsáno hodně. V této knize toho bylo napsáno také hodně. Je jako bible, má v sobě poselství. Ale stejně jako je to s biblí, záleží na výkladu. Já mohu říci pouze jedno, a to přání, které se mi asi nesplní. Kamaráde, já chci na Jupiter!

11.10.2017 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Námět a nápad velmi dobrý! Provedení však pokulhává. Místy byla kniha nudně nečitelná, kdy jsem byl donucen stránky doslova přeskakovat aniž bych byl ochuzen o dějovou linku. Dočetl jsem se sebezapřením a nevím jestli se mám pustit do dalšího dílu...

30.08.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

A, vrahem je...parádní "psycho" rodinná motanice. Čekáte jak to skončí nebo uz všechno víte? Poslední věta mi vykouzlila úsměv na rtech.

25.08.2017 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Brilantní anebo děsivé? Pokud si dáváte děj knihy do souvislostí, tak to působí děsivě, ale jsou i vtipná místa (zřejmě proto, aby se člověk příliš nesoustředil na to, co mu chce kniha říci)

20.08.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler