Mrshodan Mrshodan komentáře u knih

Hu! Povídky Dědka Čucháka Hu! Povídky Dědka Čucháka Ondřej Neff

Je to mé první setkání s panem Neffem a jsem nadšená. Postavy, prostředí, děj, všechno mi sedlo. Opravdu pěkné sci-fi (povídky). A ještě - parádní obal.

08.07.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

U této knihy je dobré vědět, o jakém tématu budete číst. Mě se do takového čtení moc nechtělo, ale ta obálka je úžasně přitažlivá. A obsah mě osobně přišel velmi dobrý a uvěřitelný. Za sebe doporučuji k přečtení.

31.05.2022 4 z 5

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

To byla ale jízda! Skvěle jsem se bavila.
Někdy mi přišly události a chování postav trochu nelogické, ale to je jen poznámka pod čarou.

27.05.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Čtivé, velmi čtivé, ale ve své podstatě neskutečně smutné. Co všechno je člověk schopen udělat, aby žil-nežil. A je tam i poznání.
Jednoznačně souhlasím s EmBiii.

11.05.2022 2 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Výborné sci-fi. Nejsem vůbec znalá fyziky a tak mi místy dal text zabrat. Lépe řečeno - moc jsem mu nerozuměla. Ale myšlenka je vynikající. I ty charaktery mi tam krásně pasovaly. A celkový optimismus pohledu na lidskou čeládku mě moc potěšil.

06.02.2022 5 z 5

O knihách a čtenářích O knihách a čtenářích Karel Čapek

Tento útlý svazeček listů vytáhnu z knihovny pokaždé, když je mi ouvej. Je to prostě má kniha "pro čtenáře s chřipkou".

11.01.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

"Přečetla" jsem jako audioknihu, namluvenou Danou Černou. A bylo to poslouchání příjemné a milé.

04.01.2022 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Dostala se mi do rukou a uší audiokniha. Paráda.
Místy strašidelné, místy nechutné, stále překvapivé a stále skvěle napsané.
Tak ať dál žije a tepe Podlondýn!

Síla nevědomosti Síla nevědomosti Jamie Holmes

Má to děj a myšlenku. Výborně napsané. Člověk potřebuje jistoty a život jimi moc neoplývá. Autor ukazuje na konkrétních lidech, jak se ten rozpor dá pěkně zvládat.

Páté srdce Páté srdce Dan Simmons

Obálka, ta mi břinkla o oči v knihovně.
A navíc bichle. Mě jsou tlusté knihy příjemné. Aby se člověk bohatýrsky našťouchl (slovy Karla Čapka). A přesně toho se mi dostalo. Viktoriánsky obsáhlého čtení. I já jsem obdivovatel Sherlocka Holmese a tohle setkání s ním mě potěšilo.

Pikantní astrologie Pikantní astrologie Daniela Fischerová

Jedním slovem: Skvostné!
Mě se dostala do rukou i audiokniha a načtení pikantní části od Ivana Trojana nemá jedinou chybičku. A pokud někoho útlá knížečka zaujala, vřele doporučuji vypátrat v knihovně knihu Hvězdy a osudy. Knihu napsala paní Fischerová napůl s Milanem Špůrkem. Tam se autorka rozepisuje o znameních více a krásně květnatě,

17.07.2020 5 z 5

Filozofie pro chytré hlavy Filozofie pro chytré hlavy Marcus Weeks

Filosofie mě přitahuje, ale zatím jsem o ní četla velmi málo. Pro obdivovatele - začátečníka je kniha určitě přitažlivá a neodradí od další četby.

17.07.2020 4 z 5

Průvodce lidským myšlením a chováním Průvodce lidským myšlením a chováním Jiří Plamínek

Autor mi opravdu pomohl pochopit lidské myšlení. Tedy, především to mé. Do jiných lidí člověk moc nevidí... Kniha je velmi praktická a mně nadchla.

17.08.2017 5 z 5

O lidech O lidech Karel Čapek

Karel Čapek psal krásně a výstižně. O lidech. Myslím, že je měl rád.

22.03.2016 5 z 5

Typologie - 16 typů osobnosti, které ovlivňují život, lásku a úspěch v práci Typologie - 16 typů osobnosti, které ovlivňují život, lásku a úspěch v práci Otto Kroeger

Čtivý úvod do typologie MBTI. Pěkně ukazuje, jak lidé reagují v různých situacích a vytváří tím zábavu i třenice. Podle mého se ale čtenář dozví mnohem více v knihách Michala Čakrta.

07.01.2016 3 z 5