Mrshodan Mrshodan komentáře u knih

Necrobox Necrobox Petr Heteša

Hromada sprosťáren, kupa drsňáků (v mužském i ženském vydání). Ale četlo se to skvěle!

07.03.2024 5 z 5

Návrat do Březinky Návrat do Březinky Ginette Kolinka

Výborná kniha. Krátká, ale vypovídající. Jako náctiletá jsem podobné knihy četla, byla jsem zvědavá. To už teď nejsem, jsem smutná.

12.01.2024 5 z 5

Atlas štěstí Atlas štěstí Helen Russell

Hledání dobrého i v hodně blbých časech je to, o čem se v téhle knížce tak krásně píše. Já se střídavě uculovala nad suchým humorem autorky a střídavě jsem obdivně četla o nezdolnosti a radosti, kterou v sobě lidé mají.
Nemyslím si, že to má být motivační literatura, ale kdyby ano, byla by skvělá.

29.12.2023 5 z 5

Ultimus Ultimus Ondřej Neff

Čtu knihy pana Neffa ne úplně časově po sobě. A zjišťuji, že to ničemu nevadí. Firma Nedomý&Prus je pořád skvělá. A vždycky spolehlivě zahučí do parádního průšvihu. A já jásám s nimi, když se z něj dostanou.

14.10.2023 4 z 5

Co za světla není vidět Co za světla není vidět Kerstin Gier

Připouštím s úsměvem, že je to pro jinou věkovou skupinu, ale i tak jsem si skvěle početla. Romantika a sci-fi, podobně jako u Drahokamů a mě to báječně sedlo.

23.09.2023 4 z 5

Nevermore Baltimore Nevermore Baltimore Petr Heteša

Povedlo se! Akční děj, humor i prima postavy. A navíc pěkné sci-fi.

16.09.2023 5 z 5

Kolíbka Kolíbka Kurt Vonnegut Jr.

Tolik sarkazmu, tolik lidské hlouposti. Výborná kniha. Ecce homo.

30.08.2023 4 z 5

Ostrov nesmrtelných Ostrov nesmrtelných Ondřej Neff

Pan Neff opět výborný. Báječně čtivé. V dobré sci-fi je schovaná myšlenka. A tady ji autor rozvinul v celé kráse. Jak pravil klasik: Dějiny píší vítězové.

26.07.2023 5 z 5

Spadla mi brada, doslova. Dobrý propagandista dokáže člověku nakecat neuvěřitelné věci. Jako starý vtip o diplomatech: Pošlou vás do p.dele tak mile, že se na tu cestu budete těšit.
Doporučuji ke čtení!

15.07.2023 5 z 5

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

Díky moc za dobrý tip mým oblíbeným uživatelům! Tuhle sci-fi jsem zhltla během několika dní. Chytrý humor, kupa překvapení, akční děj a sympatičtí hrdinové - prima čtivo.

27.05.2023 5 z 5

Žádná chvíle není poslední Žádná chvíle není poslední Petr Heteša

Nápad s "přepadovou skupinou" mimozemšťanů byl skvělý. Lucovy hlášky mi krásně plasticky vykreslily jeho chlapáckou náturu. Královsky jsem se bavila a byla napnutá, jak to dopadne. Závěr mi bohužel přišel odbytý.

27.05.2023 4 z 5

Vzestup a pád agentury DODO Vzestup a pád agentury DODO Neal Stephenson

Skvělé čtení. V mém případě to nešlo zhltat za pár dní. Četla jsem pomalu a užívala si myšlenky a nápady všech lidí okolo agentury DODO. Jak se píše v anotaci - pro milovníky sci-fi - dokonalé.

15.04.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Paní Agatha byla úžasná spisovatelka. A tuhle výbornou detektivku jsem si tentokrát "přečetla" ušima. A načtené je to naprosto skvěle!

12.02.2023 5 z 5

Stoikův průvodce pro každý den Stoikův průvodce pro každý den Ryan Holiday

Vynikající kniha. Vřele doporučuji
(čtenářům, kteří se zajímají o stoiky a neméně vřele těm, kteří se o stoiky nezajímají)

11.02.2023 5 z 5

Nekromant Johannes Cabal Nekromant Johannes Cabal Jonathan L. Howard

Opravdu se nejedná o horor. Spíš, jak níže moc pěkně píše tanuki - zanícený vědec se může ve svém zanícení pořádně zvrhnout.
Johannes není příjemná osoba. Ale jeho střety s dalšími postavami byly plné jadrného humoru. A mě ten humor sednul. I ten příběh.

11.02.2023 4 z 5

Vražda pro zlatého muže Vražda pro zlatého muže Václav Erben

Mám ráda postavu kapitána Exnera. A v téhle knize jsem nadšená z doktora Soudka. A navíc je to pěkně napsané.

15.01.2023 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Hodnotím výš než sérii s doktorem Theo Crayem. Ta byla po prvním díle sice čtivá, ale přestřelená. Tohle se mi zdá dobře uvěřitelné a moc dobře napsané. I audiokniha se skvěle poslouchá.

13.11.2022 4 z 5

Náš dědek Josef Náš dědek Josef Jaroslav Matějka

Královsky jsem se bavila. Pan Matějka to napsal nádherně. Na vesnici se našly takovéhle veselé kopy. I ti druzí, jak naznačil. Pro toho, kdo to zná aspoň z vyprávění, je to skvostné čtení.

12.11.2022 5 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Opět dobrá zábava. Tetička byla jako postava vynikající, ale mít ji v rodině by bylo fakt "terno"! Ohromně mi připomínala tetu Kateřinu.

05.11.2022 4 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Oddechové čtení pro nás, ženy. Detektivka je to pro mne až za druhé, za prvé je to příběh obsazený zábavnými postavami.

31.08.2022 4 z 5