Návrat do Březinky

Návrat do Březinky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527163/bmid_navrat-do-brezinky-6561e56957489.png 4 9 2

V březnu 1944 byla Ginette Kolinka zatčena gestapem společně se svým otcem a dvanáctiletým synovcem, a deportována do Osvětimi - Březinky. Následovaly deportace do Bergen-Belsenu, Raguny a Terezína. Tato kniha přináší ojedinělé svědectví o tom, co Ginette Kolinka viděla a zažila ve vyhlazovacích táborech. Vypráví o tom, co ona a statisíce dalších museli přežít. Bití. Hlad. Nenávist. Zimu. Slova. Nahotu. Nepředstavitelnou špínu. Krutost. Barbarství. Ale někdy také sounáležitost. Vzpomíná na šaty, které dostala, a které ji zachránily. Ginette Kolinka o tom všem vypráví proto, aby se na to nikdy nezapomnělo. Abychom stále měli na paměti události, které by se neměly opakovat. A čím více náš svět zabředá do války a nenávisti, tím více bychom si o událostech a hrůzách tehdejší doby měli vyprávět a číst.... celý text

Literatura faktu Válečné Biografie a memoáry
Vydáno: , No Limits

Retour à Birkenau , 2019

Mrshodan
12.01.2024 5 z 5

Výborná kniha. Krátká, ale vypovídající. Jako náctiletá jsem podobné knihy četla, byla jsem zvědavá. To už teď nejsem, jsem smutná.

666
21.12.2023 5 z 5

Přečteno za jediný večer. Útlá knížečka, ve které autorka skvěle a velmi autenticky popsala svůj pobyt v Březince.

Autoři knihy

Ginette Kolinka