O lidech

O lidech https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57958/o-lidech-57958.jpg 5 26 9

Edice: Spisy bratří Čapků, svazek XLVI. S ilustracemi Josefa Čapka a Cyrila Boudy.

tittanie
15.12.2023

Jsem velká fanynka Karla Čapka. Obdivuji, jak se dokáže podívat na úplně běžnou, nudnou věc a popsat ji tak, že čtenáře zaujme. Já kdybych popisovala, jak dobíhám tramvaj nebo jak mě bolí zuby, tak by to byla nuda od Čapka si to užiji.

stanza
25.01.2020 5 z 5

Tak vystížené, pohodové a uklidňující a zároveň hluboké počtení Čapkovi lásky k lidem mě zahřálo u srdce, pobavilo i přimělo k zamyšlení. Pan Čapek mě baví čím dál víc. ❤

MilanCFC
31.12.2019 5 z 5

Celou řadu situací musel Čapek sám prožít, protože různé věci zde vystihuje naprosto dokonale. Bolesti zubů nebo stěhování do nového domu, to nemá vůbec žádnou chybu a stoprocentně se pobavíte. A v hned několika dalších kapitolách vás naopak donutí se zamyslet. A nakonec uznáte, že autor má vlastně pravdu. Vřele doporučuji všem.

Florindela
06.12.2019 5 z 5

Krásná kniha. Mám ráda Čapkův způsob vyprávění a popisů světa, okolí, lidí... Líbí se mi, jakých detailů si umí všímat i u lidských povah. A pořád je tak skutečný a pravdivý.

Veveruška1992
14.01.2019 5 z 5

Nemůžu si pomoct, musím opět bezmezně obdivovat Karla Čapka, který podle mě jako jeden z mála si mohl opravdu dovolit psát o lidech, aniž by to působilo křečovitě a neupřímně...nad jeho postřehy mám pocit, že opravdu znal lidi, s mnoha jejich dobrými i špatnými stránkami, které obě přijímá jako součást spletité skládanky lidské povahy... málokde si člověk přečte o svých slabostech a ještě se nad tím pousměje a přikývne, jak to autor trefil, a taky se, ideálně, zamyslí....doporučuji dávkovat postupně, aspoň mně se to osvědčilo. :-) Na závěr snad jen toto - střezte se alelidí....

Eigis
05.01.2018 5 z 5

Profesor českého človíčskovství popisuje mistrně a výstižně lidskou povahu.

Mrshodan
22.03.2016 5 z 5

Karel Čapek psal krásně a výstižně. O lidech. Myslím, že je měl rád.

Stilico
21.10.2013

Pozorovat a všímat si to Karel Čapek opravdu uměl, obzvlášť lidi kolem sebe a celkově společnost. Což dokazuje velkou měrou i tato knížečka, kde humorněupozorňuje na klady ale i zápory lidí všech povolání a sociálních skupin.

Lady S.
03.08.2012 5 z 5

Velice nadčasová knížka. I přesto, že patřím k mladším generacím jsem se u této knížky zasmála.

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938