Hilda_ Hilda_ komentáře u knih

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Asi začnu číst fan fikce! :D

11.03.2016 5 z 5

Heidi na cestách Heidi na cestách Marie-José Maury

Krásná hlavně díky ilustracím.

08.02.2016 4 z 5

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Pěkná kniha. Na každého asi jistě působí tak, že se ho nutí vžít se do toho, jak se každý imigrant cítí. I když souhlasím s tím, že je to asi trochu přikreslené, že každý nebude takový "perfektní" imigrant a že se většinou nemusí setkávat s až tak neznámými věcmi, nemůžu souhlasit s komentářem od Widow Embalmer, že je to příručka pro uprchlíky... Co by to asi uprchlíkům dalo? Když už, tak příručka pro ty, kteří je přijímají... Pro mě je to ale především spíš umělecké úžasné dílo. :)

31.01.2016 5 z 5

v prdeli barel
:D

26.01.2016 4 z 5

Pes přítel člověka Pes přítel člověka Rudolf Desenský

Osobně bych čekala více specifických rad. Například píše, že když je zima, upravuje psům stravu, ale už pořádně nenapíše jak. Chce, aby se lidé vyhýbali internetu, kde mohou být špatné rady, ale stejně je tam budu muset hledat, jelikož mi tato kniha tolik rad nedala. Je to spíše kniha k tomu, abychom si uvědomili, co by pro nás pes měl znamenat, to že má svou duši a že často není chyba v něm, ale v nás. Osobně ale souhlasím se vším, co Desenský napsal a určitě bych knihu doporučila všem lidem, co mají pejska, nebo se chystají si ho pořídit.

19.01.2016 3 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Úžasné. Sofie, která se psychicky nezhroutí, když zestárne o 60 let a Howl, který se psychicky hroutí ze špatně obarvených vlasů. :D Trochu jsem se bála, když na scénu přišel Wales, ale nakonec tam nehrál až tak velikou roli. Ale i tak bych se bez něj obešla. To ale nemění nic na tom, že jsem už dlouho nečetla něco tak dobrého a aby to k tomu ještě byla pohádka. Chci víc přeložených knih od Diany Wynne Jones!!

03.01.2016 5 z 5

Zapomnětlivý Punťa Zapomnětlivý Punťa Elke Meinardus

Výborná kniha pro nejmenší hlavně díky svým ilustracím s mnoha a mnoha druhy zvířátek. Škoda jen jednotvárnosti příběhů. Je jich zde deset a v pěti z nich někdo něco nebo někoho hledá a v dalších pěti je kolem 10 zvířátek, které se postupně ztrácejí nebo se někde zapomínají. :D Ale tahle knížka moc o čtení není :)

21.12.2015 4 z 5

Kocour v botách Kocour v botách Charles Perrault

Kniha obsahuje 4 pohádky: Kocour v Botách, Popelka, Princ Chocholouš a Víly. První dvě šly. U prince Chocholouše jsem si nebyla jistá, jakou roli hraje v příběhu druhá princezna a u čtvrté pohádky jsem nepochopila proč se to jmenuje "Víly" když je tam jen jedna... Hm...

20.12.2015 2 z 5

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Jsem kreativec, dokážu si z knihy udělat památku, a dílo, které mě bude hřát u srdce ještě hodně dlouho, proto nesouhlasím s názorem že 200 korun je v háji pro nic... Například u strany, kdy mám vymyslet sama, jak deník ještě vylepšit, mám to, že má sloužit i jako památníček. :)
Pro mě je to supr knížka... kdybych takové věci, jaké jsou tam napsané dělala jen tak, tak si lidé kolem mě budou ťukat na čelo, ale když mi to přikazuje někdo jiný, hned se na to i ostatní dívají jinak a já se nemusím cítit blbě... :D

12.12.2015 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

K této knize jsem se dostala díky předmětu Bible na univerzitě. :D Měla jsem zde hledat věci z Bible převzaté a překvapivě mě to dost bavilo. :)

12.12.2015 4 z 5

Ohnivá píseň Ohnivá píseň William Nicholson

Škoda jen, že jsem se tolik nedokázala vžít do postavy Mourky. Nijak mě neoslovila.. je těžké brát sedmiletou holčičku jako vážnou postavu. Ale jinak úžasný zpěv Ohnivé písně a osud Střílka a Orličky :)

28.11.2015 4 z 5

Otroci Panství Otroci Panství William Nicholson

Pozor, obsahuje spoilery!
Přišlo mi to úplně jiné, než první díl, který končil uzavřeně. První díl působil jako by už nic nemělo navazovat a až po jeho dopsání se autorka rozhodla nějak navazovat. Tím víc mě ale toto pokračování překvapilo, protože jsem to nečekala. Už se to netočí jen kolem Aramanthu, ale jde o fajnové putovní dílo, objevují se zde jiné národy, jiná místa a pracuje i víc s vyvíjením postav. Mnohem lepší než první díl, který také nebyl špatný.
Spoiler jako kráva: Bylo mi strašně líto Oritze, do kterého jsem se fakt vžila a který by byl pro Orličku fakt super, kdyby už nebyl pod vládou Pána. :D Vůbec se tam nezmínilo, že by někomu bylo líto, že ho zabili. Vrazi!! :D

22.10.2015 5 z 5

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

"V téhle hře hladce vítězí ten, kdo uvěří, že se šest nemožných věcí stane každý den ještě před snídaní." citát z knihy, který se zde objevuje dokonce dvakrát a odkazuje na Alenku v říši divů od Lewise Carrolla. :)

06.06.2015 4 z 5

O srdíčku O srdíčku Susanne Margreiter-McQuie

Kniha, která děti nabádá k tomu, že je normální hřešit a pak stačí jen poprosit za odpuštění. Není tam zmínka o tom, že by člověk měl být hodný pořád. Když srdíčko bylo hodné, nic se nezměnilo, ale jen když se pomodlilo, stalo se čistým. Takže může být zlé a pořád se modlit. To je podle knihy lepší, než být hodný. Tohle bych určitě svým dětem nečetla. Brrr.
Já tuto knihu dostala ve školce, když jsem vycházela. Do církevní školky jsem chodila ráda, jelikož do nás takové rozumy nikdy necpali. Tenkrát jsem ještě číst neuměla a asi bych to ani nepochopila, když to ale čtu teď, jen nad tím nesmyslem kroutím hlavou.

03.04.2015 odpad!

O zlém brouku Bramborouku O zlém brouku Bramborouku Ondřej Sekora

Američané nám sem úmyslně zavlekli zlého brouka, aby mařil naše snahy v pěstování brambor.. Jako vymyšlená pohádka, proč ne. To že tuto myšlenku cpali nejen do pohádek pro děti už moc ne.

03.04.2015 2 z 5

Příhody malého Poplety Příhody malého Poplety Walt Disney

Usměvavá krasná dětská kniha :-)

27.01.2015 4 z 5

Pepánkova dobrodružství Pepánkova dobrodružství Helena Šípková

Krásná dětská knížka, ve které je možné vše. Překvapil mě jiný přístup k pohádkám. V některé pohádce se objeví klasický čert, v druhé si udělají výlet raketou na jinou planetu.. :) Mě se kniha líbila a v budoucnu ji určitě budu číst dětem.

17.05.2014 4 z 5

Příběhy doktora Dolittla Příběhy doktora Dolittla Hugh Lofting

Kniha je velice příjemná, ale na mě až moc jednoduchá, vše se vyřeší hned, bez větších problémů.., ale přeci jen je to čtení pro děti a tim to bude určitě stačit :)

17.11.2013 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Knihu jsem nejdříve zahlédla v letáku s knihami, který jsem si pročítala v nákupním středisku, když jsem čekala na "MHDéčko", námět mě tak nadchl, že jsem si knihu týden po tom objednala v knihkupectví. Musím ji doporučit nejen všem dětem ale i dospělím, protože to, na co kniha naráží, je zajímavým námětem pro všechny generace. Co by jste radši chtěli vy? Na vybranou máte dva světy. První z nich je bez potíží, strachu, bolesti, bez hladu, ale také bez lásky a poznání, bez odlišnosti, bez barev, bez hudby..Druhý svět pak takový jaký známe my: s bolestí, hladem, potížemi, stresem, ale s láskou a možností se rozhodnout a být odlišný, žít svůj život..

18.08.2013 5 z 5

Problémy zazobaný holky Problémy zazobaný holky Babe Walker

Já nevím. Knížka mě zas tolik nerozesmála.. jen jsem si uvědomila jaké problémy mají "zazobané holky" a o to víc mi to přišlo smutné. Ale i přes to byla kniha zajímavá a četla se dobře.

03.02.2013 3 z 5