O zlém brouku Bramborouku

Krátké dílko od známého autora dětských knih. Příběh o zavlačení amerického brouka, mandelinky bramborové, do Československa a boj dětí proti tomuto škůdci brambor a míru.

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177783/o-zlem-brouku-bramborouku-lrt-177783.jpg 210
Pro děti a mládež
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha O zlém brouku Bramborouku

1amu
06.08.2020odpad!

Milovaný autor mých dětí (před mnoha léty) a hodně jeho knih odpočívá kdesi dole v regálech. Po mnoha létech zjišťuji, že nám chybělo zrovna toto "dílo" . Byl rok 1950 a autor šel se šikem a sepsal agitační "hatlámo-patlámo".
Aby bylo trochu úsměvu, přidám dobový vtip na "amerického brouka", který jsem slyšel o mnoho let později:
Vzhledem k tomu, že KSČ prozíravě očekávala invazi amerických brouků od "Strýčka Sama", naši brouci byli školeni, jak takového brouka poznat. Při nejmenším podezření ho měli pozdravit "americky" haudůjůdů.
Brzy došlo k prvnímu setkání :
Český brouk - haudůjůdů !
Podezřelá žlutohnědá mandelinka nechápavě zírá a praví : Izvinitě tovaryšč-něpanimáju !

PS
Mé hodnocení knihy nesouvisí s dobovým vtipem.

FilDaV
23.06.2019

Hnusná komunistická propaganda, mrzí nás, že zrovna Ondřej Sekora - autor Ferdy mravence se na to dal. Možná se to může jevit jako roztomilá pohádka, ale je to ve skutečnosti politická manipulace s dětskými nevyspělými mozky!

Mr.Elmo
03.04.2015

Američané nám sem úmyslně zavlekli zlého brouka, aby mařil naše snahy v pěstování brambor.. Jako vymyšlená pohádka, proč ne. To že tuto myšlenku cpali nejen do pohádek pro děti už moc ne.