Příběhy doktora Dolittla

Známá pohádka o dobromyslném lékaři, který se vydává na dobrodružnou cestu do Afriky léčit nemocné opice.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32515/pribehy-doktora-dolittla-32515.jpg 3.511

The Story of Doctor Dollitle

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:

Yokolobuna
09.12.2018

Jasně, Příběhy doktora Dolittla jsou určené dětem a stojí na zajímavém a nosném námětu, podle mě však nejde o dobrou knihu a to ani pro nejmenší čtenáře. Děj zběsile uhání kupředu, veškeré minipříhody party kolem dobráckého doktora jsou ořezány na nezbytné minimum, čímž ale naprosto postrádají nejen hloubku, ale i poutavost. Stane se toho skutečně hodně, ale vždy se klouže jen po úplném povrchu, který není v mnoha případech zábavný (troufnu si říct) ani pro děti.

Vedle strohosti vyprávění se mi příliš nelíbil ani autorův styl psaní. No a třeba charakterové vlastnosti většiny zvířecích hrdinů by si děti osvojovat příliš neměly. Útlou knížečku nespasí ani ilustrace, které relativně fungují v konstrukcích s velkým množstvím postav a prostředí, ale některé jednotlivé obrázky zvířátek jsou poměrně dost ošklivé.

Zkráceně? Nepovedená dětská knížka prakticky ve všech ohledech, kde se autorovi z dobrého námětu a kostry příběhu nepovedlo vykřesat skoro nic.

bibi.r
08.01.2014

Příběh mě vůbec neoslovil. Námět je však zajímavý.

Mr.Elmo
17.11.2013

Kniha je velice příjemná, ale na mě až moc jednoduchá, vše se vyřeší hned, bez větších problémů.., ale přeci jen je to čtení pro děti a tim to bude určitě stačit :)