Hilda_ Hilda_ komentáře u knih

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha mě úplně neuchvátila, nejspíš kvůli rádoby velkým filosofickým otázkám, které zůstanou nezodpovězené... Už od gymplu nemám ráda filozofii... :D
Aljašku bych možná taky občas propleskla, ale pořád to byla zajímavější postava než Váleček. Nejvíce jsem si asi oblíbila Plukovníka a velmi zajímavou postavou byl Orel.

19.03.2018 3 z 5

Hlava v hlavě Hlava v hlavě David Böhm

Tak já teda nevím... Takovej pel mel, co nemá HLAVU ani patu... Za mě teda nezaslouženě vítěz M. Litery.

12.10.2017 1 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak od tohodle jsem teda čekala mnohem víc.. a to jsem se na to tak těšila.. ale jak už tady někdo psal, vražedkyně se chová jak zamilovaná puberťačka a kapitán stráží je hotovej z toho, že zabil zlýho člověka... dějově se tam ani nic moc nedělo... a přitom by z toho nápadu šlo vytěžit mnohem víc.. Abych pravdu řekla, přišli mi to skoro jak série selekce, která se mi ale líbila víc, protože si na nic nehrála a prezentovala se jako romantická knížka. Tato knížka slibuje něco, co v ní není.

30.07.2017 2 z 5

Návrat ke Stromu života – Evoluce a křesťanství Návrat ke Stromu života – Evoluce a křesťanství Marek Vácha

Ačkoli mě k tomuto čtení dokopala škola, byla jsem příjemně překvapena. Jako nevěřící Tomáš jsem k tomu byla nejdříve celkem skeptická, ale dobře to dopadlo, protože autor není tím "stereotypním" věřícím, kterého si mnozí ateisté představí, ale má to v hlavě velmi dobře srovnané a téměř se všemi jeho myšlenkami jsem souhlasila.
Díky knize jsem se také mnoho nového dozvěděla, především o historii evoluce nebo Inteligentním designu. (O genetice už jsem toho věděla dost z gymnázia).
Kéž by všichni věřící zastávali názory jako Marek Vácha.
Nejvíce zvědavá jsem byla na kapitolu "Hra na ateismus", protože jsem jako ateista čekala nějaký útok proti ateistům. Po přečtení jsem ale možná byla trochu zklamaná, protože jsem nenalezla žádnou souvislost mezi textem kapitoly a nadpisem a slovo ateista se již pod nadpisem nevyskytovalo.
Myslím, že nad světem mohu přemýšlet komplexně, ne jen vědecky a obdivovat jeho krásu aniž bych ji připisovala Bohu. Zastávám názor citovaný v knize od Richarda Dawkinse "divím se, že po vydání Darwinova O původu druhů náboženství ještě vůbec existuje". Myslím, že ale není na místě u této knihy kritika náboženství, ale spíše naopak obdiv toho, kam se svět posunul a že i věřící už dospěli k tomu, aby vědu pustili mezi sebe.
Sám Marek Vácha je nejlepším příkladem toho, co v celé knize obhajuje, to, že křesťanství a věda se nevylučuje.

10.06.2017 4 z 5

Hra na smrt Hra na smrt David Almond

Knihu jsem přečetla do školy na literární seminář. Měli jsme si vybrat knihu, pro děti a mládež, která souvisí se smrtí.
Myslím, že je kniha psaná tak, aby si každý mohl přízraky pojmout po svém, že nemá cenu se probírat tím, jak to vlastně bylo myšleno.
Na rozdíl od většiny, která tu komentuje, se mi obálka absolutně nelíbí. Myslím že Askew opravdu nevypadá jako nagelovanej emo drsňák. Obálka vůbec nevystihuje atmosféru knihy.
Doporučuji se u této knihy podívat na obálku originálu, která se v tomto případě vyvedla mnohem lépe.
Neznamené to však, že nižší hodnocení dávám kvůli obálce.

08.05.2017 3 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Jen chci napsat, že si myslím, že je nesmysl toto připodobňovat s Dárcem. I když jde o stejnou autorku, téma je úplně jiné. Obě knihy jsou úžasné. Pokud bychom ale tuto knihu měli srovnávat, tak s tématicky stejně laděnými knihami.
Jinak taky poklona ilustrátorovi obálky (Nikkarin). Hezčí jak na originále.
Kniha s podobdnou tématikou a dětským hrdinou: Kdysi - Morris Gleitzman

06.05.2017 5 z 5

Nesmrtelný méďa Nesmrtelný méďa Kristýna Täubelová

Kniha má určité poslání, to ano, možná proto také alespoň 1 hvězda. Dost mi vadil především text knihy. Možná nerozumím umění, ale předvídám, že děti, kterým je kniha určená, mu rozumějí ještě méně, a někdy až dadaistický styl textu pro ně může být matoucí.

26.04.2017 1 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

hned se mi při tomhle článku vybavilo Losí hovno :D

19.04.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Je škoda, že se do hlavní hrdinky nedalo víc vcítit. Možná je to ale dobře, aby mi skok do reality nedal ještě větší ránu do zad.. :D Hlavní hrdinku radši nehodnotím, ale celkový dojem ušel. No, prostě slaďárna pro ženský a já jsem ženská, takže vše v pořádku.. :D

09.02.2017

Nebeský fotbal a jiné povídky Nebeský fotbal a jiné povídky George Bernard Shaw

Za mě nejlepší Pomsta zázrakem.

28.12.2016 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Pro mě byla první polovina tentokrát vyloženě nudná. V druhé už to začalo být zajímavější a nejlepší byl konec, kde se zas střetávali smyčky a časy...

18.12.2016 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Asi jsem jeden z mála fanoušků Aspena... tento díl mohl skončit jejím odjezdem a v dalším by vedla boj proti kastám a králi... a konečně by jsme se zbavili milostného unavujícího trojúhelníku...

19.10.2016 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

První díl se zatím neprojevil jako propracovaná antiutopie, ale zklamaná nejsem, víc jsem od toho ani nečekala. Překvapuje mě, že hodně čtenářů nemá ráda Aspena. Já teda nevím, ale kdybych s někým byla dva roky šíleně šťastná, tak bych ho nezavrhla hned u jeho první nejistoty...
Zatím jsem ostatní díly nečetla, ale doufám, že se příběh trochu odkloní od tý slaďárny a zaměří trochu víc pozornost na rebely a režim.
A i když vím, že obal nedělá knihu, může stát za počáteční motivací k přečtení, tak jako to bylo u mě.

13.10.2016 4 z 5

Poslední divočina Poslední divočina Piers Torday

Škoda, že nejsou přeložené další díly. Líbilo se mi to až na pár míst, které by chtěly dopilovat. Například mi vadilo, že kluk který nemůže mluvit a chce něco sdělit, si neporadí jinak Mohl to napsat (psát uměl), nebo se mohl snažit to vyjádřit rukama (řečí těla). Ale on se vůbec nesnažil...

22.08.2016 3 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Jediné co mě štve na čtení této sérii je, že jsem začala moc pozdě a o největších zvratech díky médiím už vím. :D Ze začátku se to pravda trochu táhlo a já četla knihu jen doma a do školy na přednášky nosila tenčí. Od půlky ale začínala nabírat větší obrátky a pak už mi kniha tak těžká nepřipadala na tahání do města, abych si ji četla, když někde čekám. V městské se na mě smáli především různí důchodci, kteří si určitě mysleli že jsem buď blázen, když táhnu 1200 stránkovou knihu, nebo si mysleli, že čtu bibli (když kniha byla černá, bez obalu).

04.08.2016 5 z 5

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Takovouhle knihu je velice těžké hodnotit, asi jako většinu knih psaných podle skutečných událostí. Kniha se četla sama, dokázala jsem se vcítit do role dívky, a na druhou stranu se mi příčí říci " skvělá kniha", protože pak mi přijde, jako bych si neuvědomovala ty hrůzy, co se opravdu staly.
Určitě by tato kniha mohla otevřít alespoň trochu oči těm, kteří házejí všechny do jednoho pytle a ve všech uprchlících vidí teroristy... neuvědomují si, čím si prošli a že oni jsou oběti, ne ti zlí

26.07.2016 3 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Jak by řekl Rainer: "Megaboží, ne?"

24.05.2016 4 z 5

100 přání 100 přání Erica Bertelegni

Z díla sálá nevyspělost spisovatelky, vadilo mi to, jak si stále nechtěla připustit, že je zamilovaná, nebo nevyužívala kouzla k něčemu důležitějšímu, stačilo by se někoho zeptat: "Hele, chceš aby byl světovej mír?" "Jo, jasně"... Pokud se spisovatelka chtěla takovým přáním vyvarovat, měla tam dát ještě nějaká kritéria, aby se přání mohla vyplnit, ale takhle...

10.05.2016 2 z 5

Čarodějův klobouk Čarodějův klobouk Tove Jansson

Pokud mají dětské knížky velký výchovný vliv, chudáci maminky, až jim děti budou domu tahat cizí lidi, aby u nich mohli bydlet :D. Ale právě proto, že jsou příběhy o muminech jiné, se mi líbí. :)

14.04.2016 5 z 5

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Škoda jen za ten český název knihy, protože ne vše jsou pohádky...

03.04.2016 4 z 5