Ohnivá píseň

Ohnivá píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70979/bmid_ohniva-pisen-Jvz-70979.jpg 4 31 6

Ohnivý vítr série

< 3. díl

Třetí díl fantasy trilogie Ohnivý vítr, která si už v mnoha zemích světa získala bezpočet nadšených mladých čtenářů. Světu vládne krutost. Mantové opouštějí rozvaliny Panství a vydávají se na cestu do vlasti. Brzdí je spousta překážek: hlad, nepřízeň počasí i zuřiví nepřátelé. Domů je může dovést jen Ira Hathová, ta však rychle slábne… Orlička se bojí toho, co je doma čeká. Bojí se, jak to zapůsobí na její matku, i narůstajícího pocitu osamělosti. A Střílek musí svému lidu přinést ještě poslední oběť. Nejprve však musí projít výukou u velikého Albarda...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Firesong - The Wind on Fire III. , 2002

TeoK7
08.05.2021 5 z 5

Hezké zakončení série, příjemně uzavřený konec, dopuručuji.

Zelený_Drak
14.03.2019 5 z 5

Třetí díl navazuje tam, kde druhý skončil a vypráví o cestě domů. Tahle trilogie se pro mě ve své kategorii vyšvihla z náhodné koupě na objev desetiletí.

Umí srdce zhojit
čarokrásným snem.
Dej nám, bože, dojít
v sedmihradskou zem!
(Viktor Dyk, Krysař)

Poznámka na okraj: Chtěla jsem ji do výzvy zařadit jako knihu s lichým počtem stran, ale poslední číslovaná stránka je 254 a při nejlepší snaze je napočítat tam dalších 27 prostě není.

bagger95
26.04.2017 4 z 5

Postavy trochu vyrostly, a s nimi je o neco dospelejsi i pribeh. Dobre zakonceni trilogie, nenudil jsem se. Libil se mi napad ala pukliny v zemi. :)

evickakyticka
02.12.2016 4 z 5

Zakončení příběhu nezklamalo. Víc se mi líbila první polovina, ale i ta druhá měla své kouzlo. Hezké čtení i pro dospělé, nejen pro děti.

Hilda_
28.11.2015 4 z 5

Škoda jen, že jsem se tolik nedokázala vžít do postavy Mourky. Nijak mě neoslovila.. je těžké brát sedmiletou holčičku jako vážnou postavu. Ale jinak úžasný zpěv Ohnivé písně a osud Střílka a Orličky :)

beruška@
13.10.2015 5 z 5

Četla jsem už předchozí díly a tento se mi líbil nejvíce.Na všech třech knížkách se mi líbí že se tam pořád něco děje.Poslední díl byl hodně dojemný a nečekala jsem že to takhle zkončí.Přiznám se že jsem u toho i brečela ale to u hodně knížek.Určitě doporučuju jestli máte rádi fantasy.

William Nicholson
britská, 1948