Morgaine07 Morgaine07 komentáře u knih

Konspirace Umbrella Konspirace Umbrella Stephani Danelle Perry

Jako fanoušek Resdientu ocením každou knihu a takhle se mi líbilo moc.

12.02.2018 3 z 5

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Sice pěkná kniha, ale příběh vás pak nenechá spát. O této Perchtě jsem poprvé slyšela, když jsem byla na zámcích v Krumlově a Rožemberku. Žena měla nesmírně smutný život a nikdo jí nedokázal pomoci. Divím se co Perchta vše musila vytrpět.

12.02.2018 3 z 5

Mlhy Avalonu Mlhy Avalonu Marion Zimmer Bradley

Moje nejoblíbenější kniha, kterou jsem kdy četla. Vždycky jsem milovala příběhy o Artušovi, Merlinovi a Morganě. Tady bylo všechno. Nadchlo mě, že to je z pohledu žen. Morgana zde byla vyobrazena jako kladná žena a to se mi líbilo.

12.02.2018 5 z 5

První kniha, kterou jsem četla ze světa HP

12.02.2018

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pro mě nejslabší kniha, ale přesto furt je to Harry Potter a i tak mě to bavilo.

12.02.2018 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Moje druhá nejoblíbenější kniha ze světa HP. Moc se mi líbilo, že naše trojce už dospívá. ¨
+Spoiler+
5. Nová kouzla
6. Turnaj
7. Návrat Lorda Voldemorta

12.02.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Opět úžasný díl Harryho Pottera

12.02.2018 5 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Čtivá kniha s pěkným tématem

Jen jedna bude královnou Jen jedna bude královnou Philippa Gregory

Příběh dvou sester, dvou žen, které jsou jen hračky ať v rukou otce, nebo manželů. Historie se stále opakuje, alspon tam neni boj o jen jednoho muže. Anne jsem měla zprvu ráda, ale později jsem přišla na to, že v knihách od PG s tématikou války růží nemůžu mít žádnou postavu oblíbenou.
+spoiler+
Bylo mi líto Anne a jejího prvního manželství stejně jako hloupé Isabelly, protože jí provdaly za George. George byl panchart prahnoucí po moci, který možná otrávil svou ženu po tom co mu porodila syna. Proto jsem byla ráda, když si Anne vzala Richarda. Bohužel podle historických dokumentů apod. Richard snad ani Anne nemiloval a sňatek byl pro peníze NE z lásky. Což v té době bylo normální, ale vyjímky se našly - (Elizabeth W. + Edward P.)

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Někdy me mrzí, že takový krásný příběh dostane tak příšernou obálku. Přesto jsem nakonec po ní hrábla v knihovně a za pár dní jí přečetla. Kniha byla velice čtivá a dobře napsaná.

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Nejlepší díl od spisovatelky, kniha opět velice čtivá, ale jediné co se mi trošku nelíbilo bylo, že byla v knize Mary mladší než Anne, ale historicky to bylo naopak. Mary měla byt taky i milenkou krále Francie a měla se chovat nevhodně i na dvůr Francie..

12.02.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další díl HP, který by neměl v knihovně knihomola chybět.

12.02.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pro mě už klasika, kterou mohu číst dokola. Ať už kniha, film, nebo audio Harry Potter je příběh, který nikdy neomrzí.

12.02.2018 5 z 5

Jako fanoušek Harryho Pottera jsem knihu přelouskala za dva dny a jsem spokojená.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dostala jsem jí k vánocům a ani chvilku jsem nelitovala. Byla čtivá, poutavá a psychologická.

12.02.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem si vybrala k maturitě, kniha byla čtivá, ale několikrát jsem jí musela odložit, protože jsem měla někdy chut hlavní hrdinku profackovat...přešto to byla dobrá a poučná kniha o tom co je to drogová závislost a co drogy dovedou.

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Tuto knížku jsem si vybrala k povinné četbě k maturitě a velice mě oslovila. Měla jsem velké štěstí, protože jsem si jí vytáhla u maturity :)

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Přečteno jedním dechem :)

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Moc pěkná kniha