moonula moonula komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Vlastně jsem tu knihu ani nechtěla číst.Připadala mi jako běžný příběh z časopisu "napsáno životem". Koupila jsem si raději knihu "Temné a osamělé prokletí".Po přečtení mě zaujalo jak Brigid Kemmerer píše.Knihu jsem nemohla odložit i když jsem věděla,že v pět ráno vstávám.Přesto jsem četla a četla.
Dopisy ztraceným jsem koupila až za dva dny po jejím přečtení. A jak jsem začala číst ,už jsem knihu neodložila.Úplně mě dostala.Mám ji stále v hlavě..
Doufám,opravdu doufám, že vydají ještě další knihy od této spisovatelky.

01.12.2019 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

(spoiler)
Právě jsem dočetla velmi poutavou a kouzelnou knihu.
Určitě doporučuji milovníkům pohádek a neobvyklých příběhů.
Zde se přechází z dnešní doby do té pohádkové neskutečné a proto,že kniha je nebušená stránkami tak jsem si ten příběh pěkně dlouho užívala.
Princ Rhen,děsivý Grey,princezna Harper z Dýsí,čarodějnice Lilith,bratr Jake a jeho přítel doktor Noah ti všichni byly úžasní.
Těším se na další díl,určitě bude o veliteli Greyovi. Ten byl báječný a zaslouží si víc... chudák malá obětavá.
Co bych v další knize nechala,tak název království v originále.Ten Uhlíkov mně nějak neseděl.
Jinak kniha skvělá,opravdu....
Dávám pět hvězd za všechno..

26.11.2019 5 z 5

Ten den Ten den Ivan Galambica

Krátká kniha prakticky o ničem.
Číst se dala,přečetla jsem ji po večerech na dvakrát.
Tomáš se snaží dostat sebe a celou svou rodinu do nebe,kam nemá jen tak někdo přístup.Dokonce se tam objeví nejen anděl kterého má každý člověk jako strážného,ale taky karma,která má plno práce s nápravou lidí.Díky tomu smaže hříchy které kdo napáchal.
Je to jednoduchý příběh neštastného ducha.. I když ... tam je těch duchů poněkud více,jsou i někteří kteří sepisují každý rok petice a jaké? To si každý musí přečíst sám.. :-)

19.11.2019 3 z 5

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

Opět jsem nedala na recenze a pustila se do čtení nepovedené knihy.
Ne,není nepovedená,je velmi jemně napsaná.
Hlavně je v ní popsán život jedné rodiny před a po neštastné události která nastala na celém světě.
Lidé jsou různí a každý se chová podle toho jak je zřejmě vychován a jakou má povahu,hlavně každý chce za každou cenu přežít a hlad dělá i z lidí stvůry.
Myslím si,že autorka to moc hezky popsala jak se kdo staví k dané věci aby se jakýmkoliv způsobem zachránil a nezemřel.
Je to vlastně smutný a dojemný příběh plný strachu z budoucnosti.Nikdo neví co bude,co ho ještě čeká a jak vlastně bude žít dál.Taková beznaděj,neštěstí a vlastně i křivda vůči modernímu člověku.

10.07.2019 5 z 5

Splněné sny Splněné sny Jude Gilliam White

Všechny tři díly jsou nádherné.
Jednička byla fakt pěkná,dvojka byla úžasná a tento třetí díl byl pohodový.Prostě jsem od tohoto dílu čekala malinko víc.Ale i tak jsem spokojená,že vůbec nějaké pokračování existuje a že u nás také vyšlo.Určitě bych nepohrdla ještě jedním malinkatým pokračováním. :-)

17.04.2019 5 z 5

Kde spí nejkrásnější upírka Kde spí nejkrásnější upírka Blanka Jehlíková

Kniha se mi náramně líbila.
Proto si přečtu i ostatní knihy od této autorky.

27.03.2019 5 z 5

Noc po Vánocích Noc po Vánocích Sabrina Jeffries

Kniha jako závěr série se mi moc líbila.Takže všichni šťastní a všechno dobře dopadlo.Na tuhle knihu jsem čekala a nebyla jsem vůbec zklamaná..

04.05.2018 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Ta kniha byla vážně pěkná..

15.03.2018 5 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Opět parádní kousek..

15.03.2018 5 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Tahle spisovatelka mně dostala.
Náhodou jsem na ni kápla a to když mi byla podarována kniha Svatební noc od tchýně.Říkala jsem si co to zase bude za novodobou spisovatelku s tématem mladí a bohatí atd...Prostě nuda...
Proto než jsem tu novou knihu začala číst,pročetla jsem si recenze lidí a sehnala si ty s těmi nejlepšími doporučeními.Tato kniha zatím vede.Netušila jsem,že se najde ještě nějaký nový spisovatel který mně zaujme tak jako ti moji už dávno oblíbení,které stále vyhledávám a držím se jich s myšlenkou skvělé četby.Vidím,že jich existuje i více,jen je najít a k tomu většinou dopomůže náhoda..
Tato kniha " V rytmu charlestonu " ostatně podle mně by se spíše měla jmenovat "dívka z dvacátých let " o tom se taky pořád v knize píše je je-di-ne-čná....Prožívala jsem ji intenzivně jako bych to byla já sama kdo se stal součástí velkého trapasu,smutku,radosti pýchy a zklamání.Chvílemi nevíte zda se smát nebo se stydět.Kolikrát jsem hanbou odložila knihu a musela ten trapas co Lara způsobila a do čeho ji Sady namočila těžce rozdýchat.. Kdo tu knihu nečetl,tak má možnost.Začátek nemastný,neslaný jako na každém pohřbu,ale pak jak se to rozjede tak ta jízda je mazec.Když se to tak vezme my sice duchy nevidíme,ale kdo ví jak to vlastně doopravdy je..Kdo nám co našeptává a jako tak,kdo by nechtěl mít vlastního ducha a mít zjednodušené rozhodování i život.Náhody se sice dějí jen my netušíme odkud přichází a jak.

12.01.2018 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Bože,ta kniha neměla chybu..To jsem už dlouho nic takového nečetla.. A proto jsem si pořídila další knihy a čtu dál. :-)

07.01.2018 5 z 5

Tajemství ze záhrobí Tajemství ze záhrobí Charlaine Harris

Ano tato celá série byla opravdu hezky napsaná.. Doporučuju kdo miluje záhady a mystéria :-)

07.01.2018 5 z 5

Mráz ze záhrobí Mráz ze záhrobí Charlaine Harris

Tak tato kniha byla pecka.To jsem si užila parádní počteníčko..

Pasti ze záhrobí Pasti ze záhrobí Charlaine Harris

Druhý díl mne nezklamal a vrhla jsem se na třetí díl.Miluju tyto knihy.Připomíná to totiž knihy od Daryndy Jonesové první hrob na pravo..

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

První díl není špatný.Kniha se mi líbila a sáhla jsem hned po dalším díle a nelituji..
Komentáře nic moc,ale já dávám na svou intuici a proto jsem se nenechala odradit.Knihu jsem četla s radostí.

10.12.2017 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Musím napsat,že kniha byla fakt dobrá.Horory nečtu,ale miluju pohádky a toto svým způsobem byla pohádka pro dospělé.
Už dlouho jsem po té knize pokukovala a váhala jestli ji číst,příležitost mi ji sama vložila do rukou a tak jsem neváhala a začetla se.Od začátku byla a vlastně je skvělá.Ráda bych ji viděla i ve filmovém provedení.Snad jednou bude.Manxe by mohl hrát Mickey Rourke.Pasoval by na tu roli úplně skvěle.Tato kniha je vlastně moje první od tohoto spisovatele.Možná sáhnu ještě po nějaké jiné.Snad se bude taky líbit jako tato.

14.11.2017 5 z 5

Vyjmenovaná slova Vyjmenovaná slova Eva Mrázková

Výborná pomůcka k opakování učiva 3.třídy. Hlavně vyjmenovaných slov,ale i slovní zásoby a jiných gramatických jevů. Hrajeme celá rodina, i mladším členům se dá hra uzpůsobit, také slabší žáci mohou používat pexeso jako nápovědu, později ho mohou odložit :). Navíc pexeso si lze zahrát zvlášť,takže je tam vlastně celkem 5 her. Je to opravdu kvalitní zábava na dlouhé večery, určitě doporučuji.Vyjmenovaná slova po B, L, M, P, S, V a Z rozšiřování slovní zásoby, zlepšování mluveného projevu, tříbení jazykového citu a rozvoj fantazie.

03.10.2017 5 z 5

Procvičujeme němčinu Procvičujeme němčinu Eva Mrázková

Hry jsou určeny všem, kteří se začínají učit německy, především žákům základních škol, a jejich rodičům a učitelům. A jaká témata hráče na jednotlivých herních plánech čekají? Jídlo (aneb velká rodinná oslava, kterou si v žádném případě nenechejte ujít) Lidské tělo a oblečení (sledujte bezpečně v povzdálí jak balení na hory, tak přípravu na diskotéku) Domov (uklidit dům dá pěknou práci – a vy při tom jistě dobře poradíte, vždyť i to je práce) Příroda (a na závěr: Sluníčko vás zahřeje u moře, v zoo, na zahradě, na dvoře i v lese)
Edice deskových her nabízí: Logopedické deskové hry Deskové hry. Procvičujeme vyjmenovaná slova Deskové hry. Procvičujeme násobilku. Deskové hry. Procvičujeme angličtinu. Deskové hry. Procvičujeme ruštinu. Deskové hry. Procvičujeme španělštinu.

03.10.2017 5 z 5

Galateia Galateia Marta Melicharová

Knihu jsem si zakoupila na doporučení a taky proto,že uznávám a chci podpořit české spisovatele.Miluji pohádky zřejmě dědictví po otci.I on před spaním čítával různé bajky aby se mu lépe spalo.. :-) Kdo zná starou pohádku malé mořské víly z roku 1976 kde hrála Miroslava Šafránková s Radovanem Lukavským, tak jistě bude vědět o čem ta kniha asi zhruba bude.Ano-Je to o mořské víle nebo-li bohyni,která se teprve má zrodit prakticky z ničeho a popis toho jak se stalo,že z obyčejné sedmnáctileté dívky je náhle všemocná všemi milována,uctívána,obávaná a sto let očekávaná překrásná bohyně.
Kniha byla pěkně napsaná.Líbilo se mi to i popis krajiny a lidí jak na souši tak i pod mořem.Hltala jsem ten příběh i když je pohádkový.Chtěla jsem být tou bohyní.Spoustu věcí bych udělala jinak než ona,mít jen její moc a sílu s podmanivou krásou.. :-) :-) Chtěla jsem dát pět hvězdiček,ale nedám.Příběh byl tak ustřižený,že jsem málem padla s otevřenou pusou na zem.Nečekala jsem to.Chci číst dál a při otočení stránky náhle nic.KONEC...Nedokončená kniha.Chybí ji tam ten konec,něco co by vysvětlilo proč se stalo to co se stalo..Je to nedomyšlený.Jedině že by se už psal druhý díl navazující tady na tento.Ale pochybuji.Spisovatelka asi zřejmě něco zkoušela a nedodělala co měla..Škoda
Třeba se zamyslí a udělá s tím něco.Velice jsem zklamaná a naštvaná.Ano to je to správné slovo.Jsem naštvaná..

05.09.2017 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Sabrina Jeffries

Tak já teď čtu všech pět dílů naráz.Koupila jsem si je na o2 Aktive každou za 119 kč do čtečky a musím říct,že to čtu jedním rázem.Je to fakt parádní počteníčko.. Právě se chystám na Dáma nikdy neprohrává a to bude myslím už rozuzlení celé záhady..Ještě Noc po vánocích která vyjde 22.11 a to teda budu už s velkým očekáváním vyhlížet kdy přistane v mé čtečce,protože e knihy většinou vychází o něco později.. :-) Jdu na to.. :-)

15.08.2017 5 z 5