moonell moonell komentáře u knih

Blues Blues Václav Hrabě

Člověk aby byl nostalgický a vzpomínal na události, co se mu nikdy nestaly.

05.07.2018 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Co to s tím Kubrick sakra udělal?

Paráda. Jeden z nejlepších Kingových hororů. Thrillerů. Psychotična. Nevím vlastně, jak to označit, ale je to sakra dobrý.

23.06.2018 5 z 5

Mozek v plamenech: Můj měsíc šílenství Mozek v plamenech: Můj měsíc šílenství Susannah Cahalan

Příběh zpracovaný zajímavě po beletristické a precizně po odborné stránce, takže můj medicínský nerd byl jaksepatří spokojen. (Autoimunitním kriplům zdar, stůjme při sobě, že.) Jsem velmi ráda, že Cahalanová to pojala tak důkladně, takže to má i informativní a osvětovou hodnotu.

08.06.2018 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Český realismus je na mě místy příliš pomalý. Ale Štěpka je feministka jako svině, takže malá high five Havlíčkovi za to (nemůžu si pomoct, ve Studně osamění je transsexuálka, která se taky jmenuje Štěpka - náhoda?).

31.05.2018 4 z 5

Velice špatná fanfikce. Dojem z valné většiny celého příběhu. Forma ještě přihoršila, překlad to dodělal.

26.05.2018 2 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Dotkla se, zaryla.

19.03.2018 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Realita léčebny s občasnými upřímně působícími momenty. Pro člověka, který si tím prošel/má někoho blízkého, jež se tam ocitl (případně by měl) určitě zajímavý... dokument. Pro pochopení určitých věcí.

06.02.2018 3 z 5

Praslovanština Praslovanština Arnošt Lamprecht

Rozhodně nedoporučuji pro filologické začátečníky, předpokládá se obecnější vhled do historických mluvnic, staroslověnštiny a lingvistické (hlavně fonetické/fonologické) terminologie.

02.02.2018 4 z 5

Staroslověnština v kontextu slovanských jazyků Staroslověnština v kontextu slovanských jazyků Radoslav Večerka

Skvělý přehled praslovanské epochy a STSL gramatiky. Páně Večerka byl zkrátka frajer.

02.02.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Závěr je jako rána pěstí.

02.02.2018 5 z 5

Sbohem, armádo! Sbohem, armádo! Ernest Hemingway

Špičky ledovce jsou pro mě, jak se zdá, pořád málo.

06.07.2017 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Já nevím. Mně ten Hemingway pořád ne a ne chtít sednout. Třeba ten další.

13.06.2017 3 z 5

Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Lucie Seifertová

Kniha, která mi pomohla nezešílet ze státnic z české literatury. A smějte se dle libosti.

05.06.2017 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Umí to líp. Umí to mnohem líp a jsem trochu zklamaná.

20.03.2017 3 z 5

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

Z nenápadné satiry se vyklube český Pratchett. Víc k tomu dodat nemůžu.

13.02.2017 4 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Konec knihy mě poněkud otrávil a zkazil mi dojem. Ze všech směrů, kterými se autor mohl ubrat si vybral stvořit jen další love story (byť pouze mírně nevkusné). A přitom si tak pěkně našlápl na něco víc.

25.05.2016 3 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Doslov mě zlomil.

21.05.2016 5 z 5

Svět jako vědomí a nic Svět jako vědomí a nic Ladislav Klíma

Moje hlava už v půlce vypovídala poslušnost a odmítala spolupracovat v chápání těch neskutečných protimluvů, které se v záplavě myšlenek opakovaně objevují v celém spisu. Je nekonzistentní, arogantní a sebepopírající. Ne má neochota myslet, ne můj nedostatek intelektu, špatné zpracování autora a jeho vlastní nedůslednost a alogičnost v alogičnosti je problém. K zešílení.

30.03.2016 3 z 5

Na vlnách TSF Na vlnách TSF Jaroslav Seifert

Místy příliš matoucí, místy málo blízké mému vlastnímu vnitřnímu pojetí poezie. Ale něco tam je, něco nepochytitelného slovy.

08.03.2016 4 z 5

Dopis otci a jiné částečné povídky Dopis otci a jiné částečné povídky Franz Kafka

"Dopis se nikdy adresátovi do rukou nedostal."

Touché.

07.03.2016 4 z 5