Monnyska Monnyska komentáře u knih

Právo na štěstí Právo na štěstí Helena Malířová

Knížka se mi moc nelíbila. Asi jsem očekávala něco jiného. Postavy povrchní, nenavážete s nimi vůbec žádný vztah a u některých postav si myslím, že se autorka zastavovala úplně zbytečně. Jinak jazykově je to lehké čtení. Takže knihu máte přečtenou za chviličku :)

20.08.2016 2 z 5

Nemodlenec Nemodlenec Karolina Světlá (p)

Mně se kniha líbila. Není to lehké čtení, ale až na pár výtek mi sedla. Objevují se tam všechny znaky tvorby Karoliny Světlé. Jsem ráda, že jsem na ni narazila :)

13.08.2016 4 z 5

Karlštejnské vigilie Karlštejnské vigilie František Kubka

Knížka se mi moc líbila :) jednoduchý styl psaní a povídky jsou velmi příjemné.

24.07.2016 5 z 5

Kdybych měla víc hvězdiček, dala bych :) moc krásný příběh... přemýšlel jsem, co bych dělala, kdyby mi někdo poslal taky takový dopis :) doporučuji všem, co přemýšlí o životě a chce ho žít naplno... zjistit, že to, co máte na dosah ruky, je nikdy víc, než si myslíte :)

03.07.2015 5 z 5

Drama Hedviky P. Drama Hedviky P. Ivana Peroutková

knihu jsem si koupila v knihovně za 2 Kč kvůli vyřazení.... Jsem ráda, že jsem si ji koupila.... čte se dobře, až na občasné ztracení v ději... Drama Hedviky P. asi musí prožít každá žena.... pochybnosti, síla samoty, .... ale přeci jen musíme najít v životě nebo ve vztahu něco hezkého.... to nás bude držet při životě.... Musíme najít smysl života :)

13.09.2014 3 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Asi jsem se zamilovala :D bože... čekala jsem něco úplně jiného.... mohu říci, že jsem mile překvapena... samá krev a pistole... (nikdy jsem si nemyslela, že budu mít ráda i knihy s popisem střelby apod... jsem ráda, že se ale zbraně měnily) .... zaujala mě postava Tobiáše jako upíra, který není dokonalý (hlavně po upírské stránce, vidíte... i upíři cítí bolest) ... A také hlavně ten Noční klub :) sladké to Čechy :)

04.08.2014 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Tyhle témata mi připomínají největší díla jako je 1984 nebo 451 stupňů Fahrenheita, opravdu nadčasové dílo... Kdo ví, třeba takhle opravdu jednou skončíme, jinak psané prostě Kingovským stylem, King je opravdu Mistr hororu, je to sice omílané téma, ale proč to nepřipomínat. V jeho knihách mě vždy překvapí konec a u téhle je to stejně tak .... Doporučuji všem, kdo se dal na dráhu čtecí mánie....

31.08.2013 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

maminko děkuji, jen díky tobě jsem se k této knize dostala... Mamka viděla film třikrát v jeden den a byl mi doporučen - byla jsem stržena do děje a hodlala jsem si přečíst i knihu :) po přečtení jsem zjistila, že bych ji nejraději otevřela znovu a opět začala číst - neobvyklé dílo plné úvah, ale moc pěkná :) nesmím zapomenout, že mamka mi knihu sebrala a přečetla ji na jeden zátah a to vůbec nečte :)

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

čekala jsem zcela něco jiného, ale překvapilo mě to natolik, že jsem o tom musela přemýšlet :) po mém přemýšlení, kdo vlastně jsem, jsem zcela určitě Beňo :) tedy doufám v to, samozřejmě jsem knihu četla než jsem šla spát a pak se mi zdálo a krásném až strašidelném sýrovém bludišti a strašně dobrém sýýýru :)

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

rusalka 123, plně souhlasím ....

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

hodně silná kniha, trošku složitější, ale zanechala ve mně opravdu velký kus :) strašný pocit, že se tohle někdy dělo :) doporučuji všem, aby si lidé uvědomili, že všechno závisí jen na penězích - společně to přece můžeme změnit :)

15.08.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

nezapomenutelné dílo, Orwell je takový jasnovidec, nejlepší je, když si člověk představí, že o komunistických metodách vůbec nic nevěděl, tak jak mohl napsat taková obrovská díla? Skvělá kniha stejně jako 1984 :)

15.08.2013

Slepota Slepota José Saramago

něco do sebe tahle kniha má :) jsem ráda, že jsem si ji přečetla, protože to, že jsme všichni slepí, je opravdu pravda...,. každopádně na mě trochu moc informací ohledně vyměšování, ale asi to byla potřeba.... Ale opravdu se nedivím, že za tuto knihu dostal autor Nobelovu cenu :)

05.08.2013 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

prostě Tracy má tygra :) co k tomu dodat :) hned je v mých TOP 10 knihách

18.07.2013 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo, jiná slova mě nenapadají :) skvělá povídka, která mi vykouzlila úsměv na tváři :)

18.07.2013 5 z 5

Nicholas Winton a zachráněná generace Nicholas Winton a zachráněná generace Věra Gissingová

Jak já toho muže miluju, jen on mě vždycky dokáže povzbudit v tom, že na světě je ještě kousek dobra, protože čím víc jsem starší, tak poznávám opravdovou realitu světa a to takovou, že lidi jsou opravdu svině :)

12.07.2013 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

při této knížce jsem pořád musela myslet na jídlo :D já jsem se začetla a nelitovala jsem, protože ten konec stál za to :D hned bych si kousek Jahodového (cikánského) koláče dala :) moc pěkné čtení, samozřejmě atmosféra Kingovská :)

08.07.2013 5 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Kniha je velmi nevšední, liší se od jiných tolik, až je to překvapivé. Citové dojmy a pocity ve mně silně explodovaly při každé stránce. Jazyk je přesnou kopií hlavní hrdinky Celie :) silná kniha, kterou by si měl přečíst každý, aby se dozvěděl nejen o černošském životě...

14.06.2013 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Tuhle knihu nemůže číst normální průměrný čtenář, je to kniha úplně odlišná od jiných. Hlavně si z ní seberete více, než si možná myslíte - ovlivnění na celý život. Dostala jsem se k ní náhodou na doporučení učitelky, která miluje tohoto autora a popravdě řečeno se ani nedivím :-)

10.04.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nezapomenutelná kniha, která vás pohltí a už vás nikdy nenechá odejít :-)

24.03.2013