Monnyska Monnyska komentáře u knih

Nádhera.. Trochu pomalejší rozjezd, ale jinak skvělé dílo! Celým příběhem mě doprovázela myšlenka: 'Sakra Kingu, jak můžeš tak malou holčičku tahat takovými zákoutími strašidelného lesa, pomoz jí, ať konečně tu cestu najde..'

10.08.2017 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Skvělá kniha :) konec byl naprosto odzbrojující :) a můžu říct, že mám teď naustále divný pocit, že mě někdo, či něco sleduje.. ještě že za domem nemáme žádnou záhadnou cestičku do lesa, kde by, nedej bože, mohl být Řbitov zvířátek

08.08.2017 5 z 5

Ať zešílí láskou Ať zešílí láskou Halina Pawlowská

Původně se mi knihy Haliny P. četly dobře, ale postupem času jim nějak začínám přicházet na chuť. Jsou to oddechovky :) jako opravdu oddechovky,ale zasmějete se a sem tam to povzbuzení a rada do života takovým osobitým způsobem Vás také neurazí. Za mě 4 hvězdičky :)

21.07.2017 4 z 5

Takový pěkný pár Takový pěkný pár Francis Scott Fitzgerald

Mně se soubor velmi líbil. Povídky jsou čtivé, až zapomínáte na čas. Zajímavé nakonec i bylo porovnání povídek Fitzgeralda a jeho manželky Zeldy. Pozoruji v tom jeho vliv na ni, avšak nedosahuje takové čtivosti. Fitzgerald byl prostě Mistr svého oboru. Doporučuji všem, kdo by se chtěli s jeho tvorbou trochu blíže seznámit. :)

16.07.2017 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Viewegh má opravdu vyprávěcí talent, ale bohužel s Báječná léta pod psa se to nedá vůbec srovnávat. V knize se mi akorát líbily příjemné citáty :)

02.07.2017 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Nejprve jsem si myslela, že se s Kvidem moc nezžiji, ale nakonec jsem knihu hltala. Moc se mi to líbilo :)

30.06.2017 5 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

Famózní dílo, Obraz Doriana Graye si mě získal se vším všudy. A Cantervillské strašidlo bylo ještě navíc jako třešnička na dortu. Doporučuji :)

20.06.2017 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Když jsem si přeříkává jednotlivé příběhy, tak jsem zjistila, že ani jeden není nijak zvláštní. Příběh Elsie se píše v každé druhé knize o druhé světové válce. Jinak Reba mi lezla dost na nervy, nevím proč, ale neztotožnila jsem se s ní, ani jsem se do ní nějak nedokázala vcítit. Palec nahoru dávám za konec, kde jsem brečela a taky za styl, který se čte dobře. Z knihy ale nemám bohužel tak skvělé pocity jako ostatní zde :)

12.06.2017 4 z 5

Růže a krokvice Růže a krokvice Renata Štulcová

Knihu jsem měla již nějaký rok v knihovničce, ráda jsem jí listovala, protože je úplně božsky ilustračně zpracovaná :) začetla jsem se ale až teď, příběh se mi moc líbil. Grál jako České země se mi líbil ohromně :) náhled do české historie opravdu suprový. Nemohu jinak než doporučit :)

25.05.2017 4 z 5

Reportáž psaná na oprátce Reportáž psaná na oprátce Julius Fučík

Mně se kniha moc líbila, pominu-li propagandu komunismu, je velmi mrazivé, že jsou to lístky psané ve věznici mučeným člověkem... Velmi kvalitně napsáno, Fučík měl talent na psaní. Je smutné, že věřil v režim, který později dělal obdobné (ne-li stejné) věci jako fašisté. Ale jistě knihu doporučuji :)

20.05.2017 5 z 5

Dobrý člověk ještě žije Dobrý člověk ještě žije Romain Rolland

Prvním dojmem na mne tato kniha působila jako osoba, která mi chce vymluvit díru do hlavy. Avšak v průběhu čtení se mi začal styl psaní líbit. Možná je mi líto, že v knize nebylo více popsaných Colasových dní. Cítila jsem k němu určité sympatie, ale s více takovými dny, řekla bych, že bych ho měla ráda ještě více :) Dávám radu, že ten, kdo nemá rád knihy bez větších zápletek, nechť knihu raději nečte.. :)

16.05.2017 4 z 5

Světnice, kde otec soudil Světnice, kde otec soudil Isaac Bashevis Singer

Tato kniha se zapsala do mého seznamu oblíbených knih. Je lehká, svižná, úsměvná i k zamyšlení. Autor Vám představí sérii procesů ze života, v průběh pak pozorujete jeho život, rodinu i místo, kde žije. Součástí všeho je zasvěcení do židovských tradic. Myslím, že nebudete litovat.

07.05.2017 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Po návštěvě Čachtického hradu jsem byla rozhodnutá něco si o Alžbětě Báthoryové přečíst... I když se na knihu nemůžete spoléhat z historického hlediska, přesto jsou na světě příběhy, které lidstvo neomrzí, a tento je jeden z nich. Kniha se krásně čte, lehký svižný styl. Každa kapitola je protkána dobrodružstvím a akcí. Z počátku jsem nebyla schopná příběh předvídat, na konci ale už jistě ano. Všichni jsou zachráněni, viníci potrestáni. Stejně mi ale Čachtická paní nedá spát :) knihu doporučuji všem, kteří mají slabost pro takové příběhy.

29.04.2017

Na můj vkus hodně politiky a také přeplácaný konec. Je to moje první kniha od autora. Jinak se mi kniha líbila, je tam pár úsměvných věcí. Nejvíce se mi asi líbil popis života Ingmara a Henrietty, u toho jsem se vážně hodně pobavila :) kniha se čte dobře, napsaná svižným tempem, takže doporučuji jako zimní oddechové čtení :)

16.01.2017 4 z 5

Krutá vrchnost, ubozí poddaní? Krutá vrchnost, ubozí poddaní? Alice Velková

Na můj vkus velmi mnoho tabulek a grafů, jinak samotná studie je dobrá. Trochu mi vadilo, že jedna věc byla zmiňována milionkrát, ale asi je to tak potřeba. Závidím těm, kdo v této oblasti bydlí či má předky a doporučuji Vám přečíst si ji :)

10.12.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se dobře čte. Rowlingová má prostě talent na psaní, avšak čekala jsem něco jiného. I když nevím, co přesně bych vytkla, nepřijde mi kniha jako BOOM v detektivní literatuře. :)

23.10.2016 4 z 5

Perla Perla John Steinbeck

Luxusní kniha, která stojí za to přečíst!

29.09.2016 5 z 5

O lásce O lásce Anton Pavlovič Čechov

Povídky se mi moc líbily. Hned první povídka Rybí láska mě úplně odzbrojila :)

28.09.2016 5 z 5

Život Beethovenův Život Beethovenův Romain Rolland

Taková poetická kniha, která Vám alespoň v krátkosti zobrazí Život slavného a nešťastného Beethovena.. Trochu bych zkrátila životopis Rollanda, protože byl asi tak stejně dlouhý jako Beethovenův. Jinak Rolland opravdu dokáže čtenáře zaujmout. Na konci mě mrzelo, že to bylo jen těch pár stránek. Kniha mě okouzlila a mohu jen doporučit :)

01.09.2016 5 z 5

Ryzáček Ryzáček John Steinbeck

Steinbeckova příroda i příběhy mě fascinují.. Je tomu tak i u Ryzáčka. Nabízí Vám pohled očima desetiletého chlapce, který se musí potýkat se strastmi i radostmi. Vím jistě, že bych tuto knihu nedoporučila dítěti. Avšak pro dospělé je to nedocenitelná kniha!

29.08.2016 4 z 5