Monnyska Monnyska komentáře u knih

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Kniha neměla chybu :) takové napětí jsem opravdu nečekala. Jediné, co mě štvalo bylo to, že Hodges Bradyho tak vytočil, že to možná skončilo úplně jinak, než mělo. Na to, že to byl detektiv ve výslužbě, nejednal úplně prakticky a logicky :) jinak bezva knížka, četla se úplně parádně :)

20.01.2018 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Pro mě je velice těžké hodnotit tuto knihu. Z dnešního pohledu mi to přišlo ukňourané, puberťácké, tak před osmi lety by mi to přišlo jako skvělá příručka do života :) takže hodnotím tři hvězdičky dnes, čtyři před osmi lety. Mimochodem v žádné jiné knize jsem nenarazila na takové množství užití slova 'smutný' ;)

18.09.2017 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Nádhera. Čtení jsem si naprosto užila. Na to, že je to Kingová prvotina, tak Smékal opravdu velký klobouk před mistrem. :) Řekla bych, že ve mne kniha vyvolala přesně ty pocity, které má :) doporučuji :)

12.09.2017 5 z 5

Dobrý člověk ještě žije Dobrý člověk ještě žije Romain Rolland

Prvním dojmem na mne tato kniha působila jako osoba, která mi chce vymluvit díru do hlavy. Avšak v průběhu čtení se mi začal styl psaní líbit. Možná je mi líto, že v knize nebylo více popsaných Colasových dní. Cítila jsem k němu určité sympatie, ale s více takovými dny, řekla bych, že bych ho měla ráda ještě více :) Dávám radu, že ten, kdo nemá rád knihy bez větších zápletek, nechť knihu raději nečte.. :)

16.05.2017 4 z 5

Na můj vkus hodně politiky a také přeplácaný konec. Je to moje první kniha od autora. Jinak se mi kniha líbila, je tam pár úsměvných věcí. Nejvíce se mi asi líbil popis života Ingmara a Henrietty, u toho jsem se vážně hodně pobavila :) kniha se čte dobře, napsaná svižným tempem, takže doporučuji jako zimní oddechové čtení :)

16.01.2017 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

maminko děkuji, jen díky tobě jsem se k této knize dostala... Mamka viděla film třikrát v jeden den a byl mi doporučen - byla jsem stržena do děje a hodlala jsem si přečíst i knihu :) po přečtení jsem zjistila, že bych ji nejraději otevřela znovu a opět začala číst - neobvyklé dílo plné úvah, ale moc pěkná :) nesmím zapomenout, že mamka mi knihu sebrala a přečetla ji na jeden zátah a to vůbec nečte :)

15.08.2013 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jako povinná četba jedna z nejlepších. Bavila jsem se :-) a možná je trošku smutné, že se vlastně smějeme sami sobě :-), ale myslím, že se k této knize budu vracet ve smutných dnech, kdy budu potřebovat lepší náladu :-D

05.02.2012 5 z 5

Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Renata Štulcová

Myslím, že tato kniha je největším dílem renaty Štulcové. Výborné počteníčko ať už na dovolenou nebo do školy :-)

30.11.-0001 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Velmi čtivé, zajímavý pohled do světa autora a jeho psaní, jeho pochodu myšlenek i jeho fascinací... Snaží se nám poukázat různá díla i prameny, pochybnosti či pravdy a nepravdy... Některé útržky o odboji jsou zjednodušené, aby se v nich čtenář dokázal vyznat a je na to samozřejmě upozorněno... Pokud se chce někdo dozvědět o té době více, doporučuji, je to čtivá alternativa :)

03.07.2023 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha Vám nabídne mnoho zamyšlení, skrytá moudra a pravdy... Já nevím, musela jsem se hodně přemáhat, abych se opravdu začetla, většinou jsem po pár stranách knihu odkládala.. čekala jsem asi více od příběhu, ale kniha mi dala spíše než ten příběh, pocit k zamyšlení.. zvláštně napsaná kniha, která přeskakuje od jednoho člověka k jinému a čekáte, co se to tedy stane... Máte pocit, že se stane něco velkého - předehra byla nějak moc nafouklá a pak jsem byla akorát zklamaná... Už jsem se těšila na konec, byl utahaný... Na druhý díl se nechystám.

03.04.2022 3 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Viděla jsem první filmovou verzi, takže pro mě žádné překvapení... Mrzí mě, že se autoři nedrželi spíše pravdivé linie. Kniha sama o sobě lehce čtivá, za den sfouknutá. Jste spíše zklamaní, že příběh není více pravdivý a chce šokovat spíše fiktivními liniemi příběhu.... Za mě tři hvězdy akorát.

23.01.2022 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Můj první případ detektiva Huntera, příběh čtivý, dvojice detektivů sympatická, ale nějak jsem moc nerozuměla myšlenkovým pochodům... Nedávalo mi to moc smysl, konec ukvapený, na všechno se najednou přišlo, ale kniha čtivá, hodně akce a nenudíte se... asi bych si přečetla i jiný díl, třeba bude lepší než tento

14.09.2021 4 z 5

Knížka mne velmi mile překvapila. Do Časožroutů jsem se zprvu nemohla začíst, ale najednou povídka dostala rychlý spád a já už se od knihy nemohla odtrhnout. Skryté okno do skryté zahrady bylo famózní. Opravdu velmi povedené. Doporučila bych však obě povídky :) a na léto je to opravdu výborné počteníčko :)

15.06.2018 5 z 5

Obrana Národa na Brněnsku 15.3.1939 - 29.2.1940 Obrana Národa na Brněnsku 15.3.1939 - 29.2.1940 Petr Kopečný

Velmi přínosná kniha k tématu Odboje a Obrany národa. Četla jsem hlavně kvůli pozůstalosti člena ON, který působil ve Zbrojovce. Udělala jsem si alespoň přehled o této organizaci, její stavbě i její snaze zabránit nacistickému Německu zničit naši zem. Kniha obsahuje velmi mnoho jmen, takže jsem se v průběhu čtení ve jménech ztrácela. Ale pokud hledáte vyloženě jednu osobu stejně jako já, budete rádi za každou řádku :-) Byla jsem ráda za fotografie i za Jmenný seznam členů ON a jejich spolupracovníků. Škoda, že takových knih není více :-)

23.04.2018 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Viewegh má opravdu vyprávěcí talent, ale bohužel s Báječná léta pod psa se to nedá vůbec srovnávat. V knize se mi akorát líbily příjemné citáty :)

02.07.2017 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Nejprve jsem si myslela, že se s Kvidem moc nezžiji, ale nakonec jsem knihu hltala. Moc se mi to líbilo :)

30.06.2017 5 z 5

Růže a krokvice Růže a krokvice Renata Štulcová

Knihu jsem měla již nějaký rok v knihovničce, ráda jsem jí listovala, protože je úplně božsky ilustračně zpracovaná :) začetla jsem se ale až teď, příběh se mi moc líbil. Grál jako České země se mi líbil ohromně :) náhled do české historie opravdu suprový. Nemohu jinak než doporučit :)

25.05.2017 4 z 5

O lásce O lásce Anton Pavlovič Čechov

Povídky se mi moc líbily. Hned první povídka Rybí láska mě úplně odzbrojila :)

28.09.2016 5 z 5

Nemodlenec Nemodlenec Karolina Světlá (p)

Mně se kniha líbila. Není to lehké čtení, ale až na pár výtek mi sedla. Objevují se tam všechny znaky tvorby Karoliny Světlé. Jsem ráda, že jsem na ni narazila :)

13.08.2016 4 z 5

Kdybych měla víc hvězdiček, dala bych :) moc krásný příběh... přemýšlel jsem, co bych dělala, kdyby mi někdo poslal taky takový dopis :) doporučuji všem, co přemýšlí o životě a chce ho žít naplno... zjistit, že to, co máte na dosah ruky, je nikdy víc, než si myslíte :)

03.07.2015 5 z 5