Monni Monni komentáře u knih

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Tahle série mě prostě baví :) ovšem tady mi neseděla hlavní postava, v některých případech byla prostě na pěst :D

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Na knihu jsem narazila díky podcastu, který poslouchám na procházkách s kočárkem. Ovšem to pro ně bylo celkem zklamání, v knize je přesně to co uslyšíte v podcastu, takže kdybych neposlouchala podcast, tak by mi kniha přišla rozhodně super. Ovšem co oceňuji jsou rozhovory na konci knihy, ty byly opravdu super.

Smršť Smršť Jozef Karika

Kniha byla super, ale ten konec cca posledních 20 stran jsem četla asi jen každou druhou větu. Je to moje třetí kniha od kariky a mám jeden problém, autor má prostě talent na psaní totálně nesympatických postav, v každé knize mi prostě lezly na nervy, ale atmosféru knih má dobrou ️

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Z téhle knihy jsem si pamatovala víc, než z první. Ačkoliv jsem si konec nedokázala vybavit a konec jsem s nepamatovala. Na to , že sérii čtu podruhé se těším až přečtu další díl a konečně se dopracuji k posledním dvoum, které jsem ještě nestihla přečíst.

03.06.2021

Neplakej, vrátím se pro tebe Neplakej, vrátím se pro tebe Jaroslava Černá

Nejvíc mi na celé kniha asi vadilo a lezlo na nervy byly ty příšerné zdrobněliny jmen. Z toho jsem doslova rostla. Ze začátku mi bylo Vaška (nebo Vašíčka) trochu líto, ale nechápala jsem, že se prostě tak jednoduše vzdal. Já osobně bych to nedokázala. A nechat sebou tak lehce manipulovat, to jsem taky nechápala. Knihu hodnotím jako průměrnou. Nelituji přečtení, ale znovu ji číst nebudu.

03.06.2021 3 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Kniha silných povídek se závažnou tématikou a smutnými konci. Mě kniha ovšem moc nesedla. Nevím proč. Za mě prostě průměr

03.06.2021 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Celou sérii začínám číst již podruhé, jelikož jsem sérii poprvé četla na přeskáčku, tak si ji chci přečíst znovu hezky popořadě včetně posledních dvou, které jsem ještě nečetla :D Joonu Linnu naprosto zbožňuji, stejně jako autory a severské detektivky. Nato, že jsem knihu četla podruhé a dokonce viděla i film (který mě ovšem zklamal) jsem si knihu v podstatě nepamatovala :D a to je vlastně dobře.

03.06.2021

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Další skvělá kniha od autorky. Těžko říct, která byla lepší. Obě jsou totiž naprosto úžasné a plné emocí a citu. Nechápu jak to autorka dokáže, ale prostě umí. Nejsou to jen tak nějaké oddechovky. Na to že je to zařazené pod dívčím románem, tak já as prostě nikdy nevyrostu :D a jsem za to ráda. Za mě prostě topovka :)

03.06.2021 5 z 5

Aokigahara - Les sebevrahů Aokigahara - Les sebevrahů Jeremy Bates

První polovina knihy byla super, ale konec mě trochu zklamal. Rozhodně jsem čekala, že autor konec víc promyslí a bude to pecka, ale prostě jsem z něj byla zklamaná a jen kroutila hlavou. Rozhodně přečtení nelituji, jen jsem očekávala trochu víc.

Fobie Fobie Wulf Dorn

Kniha mě ihned vtáhla a skvěle se četla. Samozřejmě jsem četla i lepší a napínavější, ale rozhodně přečtení nelituji a stojí za to. Dlouho sem přemýšlela, zda ji vůbec budu číst, ale nakonec jsem za to ráda.

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Po přečtení knihy jsem zjistila, že se jedná o sérii, takže jsem ji četla jako první, ale rozhodně si přečtu i předchozí díly. Sedí mi autorčin styl psaní a celkově se kniha dobře četla. Prostě dobrá detektivka.

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Po přečtení kříďáka jsem hodně váhala, zda knihu číst nebo nebo ne. Nakonec jsem se k přečtení odhodlala a musím říct, že byla o moc lepší než Kříďák, který mě teda vůbec nenadchl. Teď jen budu přemýšlet, zda se vrhnout i do Jámy nebo ne :D

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Tato kniha byla ze série strašidelné domy určitě nejlepší (ovšem jen podle mého názoru). Kniha krásně utíká a čte se téměř sama. Kapitoly mají podle mě ideální délku a nutí číst dál a dál. Autorčin styl psaní mi prostě sedl a rozhodně budu číst i její další díla, která vyjdou. Těžko říct, zda byla kniha lepší než Kořist. Proto to raději srovnávat nebudu. Každá je úplně jiná, ale obě jsou super.

03.06.2021 5 z 5

V bříšku V bříšku Michaela Fišarová

Moc hezky zpracovaná knížka. Dcera (3 roky) u knihy nevydržela, ale syn (6 let) z ní byl nadšený. Každou chvilku se ptal co miminko v bříšku už umí a co mu narostlo a s touto knihou a ilustracemi to vše krásně viděl a potom pode toho maloval obrázky. Je pravda, že mi přišly některé věty docela stupidní, proto taky dávám jednu hvězdičku dolů, ale jinak jsem byla s knihou moc spokojená. Teď už jen budeme čekat až miminko vykoukne na svět :)

Kořist Kořist Darcy Coates

Z jejich knih jsem nadšená, ale tohle je její zatim nejlepší kousek. Byla jsem zvědavá jak z toho dokáže na konci vybruslit, ale povedlo se jí to dokonale :-) skvělá práce :-)

14.04.2021 5 z 5

Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! kolektiv autorů

Děti jsou spokojené a jedna pohádka před spaním jim nestačila :-D ráda bych jim četla něco naučnějšího, kde není tolik stupidních názvů, ale co by pro ně člověk neudělal :-D

14.04.2021 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Hrozně příjemné oddechovka :-) doporučuji

14.04.2021 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Já vlastně ani nevím jak knihu hodnotit. Rozhodně jsem od ní čekala něco víc a trhlina se mi víc líbila. Na jednu stranu se kniha četla rychle a dobře, ale na druhou stranu jsem byla zklamaná.

14.04.2021 3 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Proboha to bylo teda něco O_o :-D první polovina se děsně táhla, ale občas tam byla i napínavá část, ale v zápětí se to zase táhlo. Každopádně první část by se ještě jakž takž dala, ale ta druhá část?? Bože to bylo utrpení :-D hroznej obrat k horšímu a děsně přitazenému za vlasy :-D podle mě se dalo prostředí daleko lépe využít. Film sem zatím ještě neviděla, ale možná se na něj ze zvědavosti jako milovnice hororů bez větších očekávání podívám :-D

13.04.2021 2 z 5

Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Jack Rosewood

Knize dávám 3 hvězdičky. Čekala jsem totiž něco trošku jiného. Některé případy bych ocenila trochu víc rozvedené a moc mi nesedělo ani autorovo podání resp. Styl psaní. Ale kniha se přečíst dá

13.04.2021 3 z 5