Monisek.B Monisek.B komentáře u knih

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tak jsem to zhtla snad jedním soustem. Během pár dní jsem přelouskala celou sérii. Přes nervózní začátek jsem se pomalu prokousala zajímavějším prostředkem až k dechberoucímu finále. Konec je zahalen ždibečkem tajemna, takže nám nezbývá nic jiného, než si některé věci domyslet a já si je domýšlím jen pozitivně :-)

08.01.2021 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Druhy dil mi prijde propracovanejsi a vic uveritelnejsi, protoze obsahujeme mene logickych chyb. I kdyz porad se jich tam par najde... Zhltla jsem to temer jednim dechem :-)

05.01.2021 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Nejdriv jsem mela problem se do knihy zacist, docetla jsem ji az na treti pokus. I pres rozpacity zacatek me to casem opravdu chytlo. Cte se fakt suprove. Ale konec jsem nepobrala... ne ze bych to nepochopila, ale moc mi to nedava smysl.. ach jo..

03.01.2021 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Nejprve jsem viděla film, pak seriál a nakonec si přečetla JEN tuto závěrečnou knihu. Jedná se totiž o přesně moje oblíbené téma. I když se mi knížka líbila, nakonec jsem ráda, že jsem četla jen jeden díl. Jestli se pustím do dalších sérií z tohoto světa, to ukáže až čas :-)

30.12.2020 3 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Třetí díl je asi tak o úroveň jinde než dva přechozí. Rozhodně jde o lepší dílo. Příběh je propracovanější, líbivější, nejspíš i delší a hlavně ... to nejvíc ... jsou tu i Ciri a Yen. Za mě tedy super. A teď se pustím konečně do knih :-D

14.02.2020 4 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Nemůžu si pomoct, ale ačkoliv má tento díl nižší hodnocení než jeho předchůdce, mně se rozhodně líbil víc. Možná je to tím, že si na formát komiksu prostě jen zvykám, ale v Liščích dětech mi tolik nebily do očí naprosté hlouposti. Nebo naopak je příběh prostší a tím pro mě zajímavější. Ještě mám půjčený třetí díl, tak hurá na něj :)

13.02.2020 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Skvostny zaver. Obcas necekane zvraty, jinak celkem dost predvidatelne.. Ke konci jsem si i poplakala. Zaver dost ukecany a presto jsme se nektere pro me zasadni veci nedozvedeli.. I tak ale super. :-)

25.12.2019 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Naprosto dechberoucí.. Na jednu stranu super zápletka, jiné území tomu prospělo a dokonce i chybějící Aelin... Chaol je okouzlující, ale ještě víc jsem si zamilovala Yrene a stejně tak Sartaqa.. Uplně nejvíc mě to navnadilo na poslední díl... jsem natěšená...
Tu jednu hvězdu ubírám za předvídavost... Sice hlavního záporáka jsem do poslední chvíle netušila, ovšem dění okolo Chaola a Nesryn a jejich nových nápadníků bylo strašně průhledné!! I když pěkné..

15.12.2019 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Za mě rozhodně palec nahoru. Povídky skvěle doplňují minulost Celaeny, určitě se u toho člověk nenudí :-) A teď hurá na další díl! :-D

28.06.2018 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Uff. Přečteno skoro jedním dechem.. nebo aspoň co se tak s dvouleťákem doma dá nazvat. Kapitoly se Celaenou mě vyloženě hrozně bavily, kapitoly odehrávající ve Zlomuvalu byly taky docela zajívamé a kapitoly s Manon se daly přežít.. Jsem zvědavá, jaké to bude mít nakonec propojení :-D Na další díl se rozhodně těším, jsem zvědavá, kdy si na čtení zas udělám čas :)

21.05.2018 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Už to není takové WOW jako u prvního dílu, ale pořád mě to dost bavilo. Teda aspoň po většinu doby. Kolem půlky, když se stala ta strašná věc a Celaena se začala chovat jako kráva, musela jsem knihu na den odložit. Dál jsem četla už jen ze zvědavosti, jak to dopadne a postupně mě to začalo zase víc a víc bavit. A ten konec? Naprostá lahůdka! Dozvěděli jsme se něco, co jsem tak nějak už předpokládala od půlky prvního dílu, takže zas až tak překvapená nejsem :-D Nejspíš se ale i tak brzy pustím i do dalšího dílu :-)

18.02.2018 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha se mi líbila, o tom svědčí především doba přečtení, která byla velmi krátká. Příběh je to velice zajímavý a i když se hlavní hrdinka chová občas poněkud nečekaně (vzhledem k její minulosti), od začátku jsem jí fandila. Milostný trojúhelník je trošku zbytečný, kdyby tu byl jen Chaol, rozhodně bych byla spokojenější :-) Další díl si určitě přečtu, jsem zvědavá, co bude král provádět příště.

10.02.2018 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Naprosto brilantní. Asi tak od půlky knihy jsem začala být podezřívavá a představovala si možné budoucí (vlastně minulé!!) zvraty.. U kapitoly číslo 2 mi došlo, že něco takového jsem fakt nečekala. Ale kapitola první (vlastně poslední!!)? Ta mě totálně rozsekala, protože to byla přesně ta věc, na kterou jsem od půlky příběhu čekala :-D

07.02.2018 5 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Jeden z nejlepších dílů :-) Já jsem nadmíru spokojená!

10.09.2017 4 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Zajimavy dil. Bavily me narazky na serialy, filmy a tak. Moc se mi ale nelibilo politikareni a proste hlavne to, ze to bylo taaaak strasne ukecany. Jen Mercy, Adam a dlouho nic.. Chtelo by to priste neco vic smeckoidniho! :-)

27.08.2017 4 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Tak vam nevim. Pribeh je to vcelku zajimavy, ale moc se mi nelibila ta vlkodlaci cast, resp jednotlive popisy vztahu ve smecce, ze nedokazal alfa najit sveho vlka a tak. Hlavni hrdinka delala az moc nelogickych rozhodnuti a tu jeji nadrzenost jsem ji az tolik nezrala..
Proste uz jsem cetla lepsi vlkodlaci knihy (od Patricie Briggs).

18.08.2017 3 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Některé povídky jsem už před časem četla v angličtině, ale hlavně kvůli té poslední to stoji za opětovné přečtení. Mohla bych to číst pořád dokola a nikdy to neomrzí... Měsíční kroniky prostě miluju a budu se k nim vždycky ráda vracet

21.05.2017 5 z 5

Akvin - Druhá tvář Akvin - Druhá tvář Pavel Mareš

Jsem unešená!
Ke konci jsem byla trochu naštvaná, protože se stalo něco, co se mi nezamlouvalo..., ale asi to tak prostě mělo dopadnout...! Každopádně je kniha hrozně zajímavá, příběh barvitý, propracovaný a čte se hrozně lehce.
První díl se mi líbil, ale ve srovnání s dílem druhým, to byla jen taková úvodní povídka, která se, na rozdíl od jejího pokračování, jen vlekla.
Druhá tvář vás vtáhne a pustí až po dočtení epilogu.
I u druhého dílu jsem měla ze začátku problémy s orientací ve jménech lidí, bohů, měst atd. Ale na rozdíl od dílu prvního jsem se do toho naštěstí rychle vpravila a čtení si pak jen užívala. Možná proto hodnotím první díl slabší - sice propracovaný svět svědčí o autorově skvělé fantazii, ale čtenáře pak nutí pořád nakukovat do mapy, vracet se zpět a některé stránky číst znovu. Což při čtení knihy v elektronické podobě není tak jednoduché jako u té papírové :-)
Každopádně se už teď těším na další díl a jeho čtení nebudu po koupi knihy rozhodně tak odkládat jako teď :-D

19.02.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Čteno v AJ spolu s předchozím dílem a za mě spokojenost :-)

28.01.2017

Hmm, jak jen to zkráceně napsat :-) Příběh je to zajímavý, čtivý a jistě i líbivý. Ale občasné nesmysly, na které při čtení narazíte, mi trochu vadily. Stejně jako jsem vyloženě zklamaná z nezáporných záporáků - ještě dejme tomu netvoři, těch bych se bála, ale stvůry..? Wut? Toho se jako máme bát? I přes to všechno jsem ale ráda, že jsem knihu četla a rozhodně se začtu i do dalších dílů :-)

28.01.2017 4 z 5