MonikaHos MonikaHos komentáře u knih

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Pana Kinga uctívám, ale tohle mě nějak nechytlo... Bohužel poprvé musím odložit jeho knihu nedotčenou. Ty dvě hvězdičky asi dávám jenom proto, že ho přesto všechno pořád miluji.

31.05.2017 2 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Dystopie miluju, ale ne vždy se povedou. Tato mě ale chytla od samého počátku a prakticky jsem se od ní nemohla odtrhnout. Rozhodně by neuškodil více propracovaný konec příběhu, ale za mě stále plný počet hvězdiček. Těším se na další díl!

08.03.2017 5 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Překrásná knížka! Autor je nejen ohromně vtipný, ale má skvělý smysl pro detail. Strašně se mi líbilo sledovat vývoj hlavních postav a obě jsem si zamilovala. Tuhle knížku budu mít v hlavě ještě hodně dlouho. A teď hurá na film!

18.01.2017 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Knížka se čte sama, přelouskala jsem ji během chvilky. Autorův strohý styl mě chvílemi rozčiloval a chvílemi mi naopak vyhovoval. Nebylo to špatné, ale mezi mé topy se kniha nejspíš nezařadí. Na druhý díl jsem ale přesto zvědavá. Prostě rozporuplné pocity se vším všudy.

09.01.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Mně se to líbilo. Místy mi příběh dokonce připadal (a teď mě neukamenujte, prosím) zajímavější a záživnější než první díl. A Sam je jednoduše TOP muž!

26.12.2016 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Woow, tak "konečně" to mám za sebou. Není to jednoduché čtení, člověk musi pořad dávat pozor, aby mu neunikly některé souvislosti, takže pro mě žádná oddychovka. Ale stojí to za to! Autor je génius a z hlavního hrdiny se stala moje platonická laska.

14.12.2016 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Oproti prvnímu dílu mě tento bavil méně. Přesto se nemůžu dočkat pokračování, autorčina představivost jednodušše nezná mezí!

27.10.2016 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Knížka, která absolutně v ničem nepřekvapí, nějaký zvrat se zde objeví možná jednou, ale přesto se čte sama. Přelouskáno během chvíle. Časem se určitě k autorčině tvorbě vrátím.

27.07.2016 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Kdybych měla k dispozici 10 hvězdiček, Kingovi je rozhodně dám! Kniha mě, i přes svůj rozsáhlejší obsah, nesmírně bavila, prakticky jsem se od ní nemohla odtrhnout a příběh jsem měla v mysli ještě několik dní po jejím dočtení. Za mě rozhodně jedna z nejlepších mistrových knih.

22.07.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherná knížka. Společně s Poslední dopis od tvé lásky moje nejoblíbenější od autorky. Jojo přesně ví, jak čtenáře na začátku polapit a nepustit ho až do samotného konce, a to chce opravdu talent. Paráda!

13.07.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přestože kniha dějově nepatří mezi bůhví jaký skvost, něco mě na ní zaujalo. Možná to bylo autorčiným stylem psaní, možná Rachel, kterou jsem si i přes její šílený životní styl vcelku oblíbila. Knihu jsem každopádně měla během pár dní přelouskanou a ačkoli se k ní pravděpodobně v budoucnu již nevrátím, počtení to bylo pěkné.

13.07.2016 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Nemůžu si pomoct, ale něco mi tam prostě chybělo. Nějaký ten spád jsem od začátku knihy postrádala a nezachránilo to ani rozuzlení, které jsem bohužel tak trochu očekávala. Kniha pro mě přesto byla velmi pěkně napsaná, autorčin styl psaní mi vyhovoval. Možná se k její tvorbě někdy vrátím, ale s přehnanou reklamou a srovnáváním se Zmizelou či DÍvkou ve vlaku bohužel souhlasit nemohu.

13.07.2016 3 z 5