Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) Kniha o manželství, kde láska zapadla do stereotypu a nudy. Rozmazlené děti, náročná manželka, manžel pořád v práci. Starší syn věčně na mobilu nebo u počítače, dcera dostane, co chce. Takových rodin dnes je. Ale nejsou nefunkční, vydělávají, utrácejí, nakupují, žijí, jezdí na dovolenou. A když to některou figurku přestane bavit, šup, někam jinam - manžel k milence, kluk do party, manželka k luxusním dárkům. Až se to provalí, tak je chvíli klid nebo se to rozpadne úplně a vznikne něco jiného. A zase jsou všichni nebo jen někteří šťastní a ti druzí nešťastní. Vy si myslíte, že Richard u Natálie vydrží? Ale kdepak, neuklízí, nevaří, hned na začátku ji srovnává s manželkou. A pak jsou tu děti, hlavně Lolinka. Richard se asi vrátí, chvíli to bude jakž takž ok a pak se to za se začne sypat. Každý druhý to má za sebou.
Kniha se mi líbila, nic moc jsem nečekala a byla jsem příjemně překvapená. Je to opravdu ze života. Strhla jsem hvězdičku za jméno Lola, to mě teda opravdu lezlo krkem.
Knihu doporučuju všem zamilovaným, aby viděli, jak to taky může dopadnout.

15.03.2021 4 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Kniha mi padla do oka tady na databázi a jsem ráda, že jsem si ji koupila. Je to taková jednohubka s hořkou příchutí. Knížečka mě oslovila, i když jsem na druhé straně barikády a celý život jsem se snažila, abych těhotná už nebyla, neboť dva raubíři mi úplně stačili. Člověk vždycky nejvíc touží po tom, co nemá nebo mít nemůže.

15.03.2021 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Kniha se mi moc líbila. Anna je rozmazlená, sebestředná a líná. Po rozchodu s Radimem se dostane na anglický venkov a nic není tak, jak si představovala. Její příběh by byl na 4 hvězdičky, jednu přidávám za úžasný popis krajiny a charakteristiku lidí. Jen jsem si myslela, že tam vydrží déle. Nakonec se ukázalo, že česká žena si dovede poradit s jakoukoliv prací.

21.02.2021 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Knihu jsem přečetla před mnoha lety jako povinnou četbu. Moc mě neoslovila a vrátila jsem se k ní díky čtenářské výzvě. Ale názor jsem nezměnila, kniha se mi zdá tak trochu o ničem. Nechci napsat, že ji nedoporučuji, určitě si čtenáře najde. Já jsem tím čtenářem ale nebyla. Bohužel. (Monika1717)

14.02.2021 2 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

14.02.2021 2 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Ulízela jsem v knihovně a našla jsem Kmotra. Kniha není moje, asi jsem ji někomu zapomněla vrátit a nikdo se k ní nepřihlásil. Ráda si ji kdykoli přečtu znovu.

14.02.2021

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Uklízela jsem knihovnu a objevila jsem Kmotra. Kniha není moje, asi jsem ji někomu zapomněla vrátit, nikdo se o ni nepřihlásil. Vůbec mě to nemrzí, ráda si ji kdykoli přečtu znovu.

14.02.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Erbenovy balady miluji, i když jinak moc poezii nemusím. Usekané ruce a nohy, siroty, zardoušené děti a zabitá nemluvňata - toť opravdu krásné náměty na řeč vázanou. Knihu jsem četla mockrát, některé balady umím zpaměti dodnes, u mě vede Polednice, Svatební košile a Vodník. Ale ty ostatní jsou také skvělé.

26.01.2021 5 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Oddechové čtení o soutěži v pečení, tak trochu mi to připomnělo soutěž Peče celé Česko. Přála jsem výhru Vicki. Vítězka mi moc sympatická nebyla, nemám ráda takové ty maminy běhající neustále kolem mužíčka a dětiček. Knihu doporučuji pekařkám / třeba se něco přiučí, i když recepty zde nehledejte / i nepekařkám / třeba je budou zajímat lidské osudy /.

26.01.2021 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Kniha z doby socialistického zdravotnictví, kdy se kromě práce hodnotil také politický postoj sestry. Silvie mi bylo chvilkami líto, mít takovou rodinu a některé nadřízené nebylo žádné terno. A láska k člověku, který byl zadaný nezadaný jí také moc štěstí nepřinášela. Pořád jsem čekala, že se objeví závěť a teta jí odkáže všechen majetek nebo že získá dům zpátky. Čekala jsem a čekala ......... ale nedočkala jsem se.

26.01.2021 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Osud Emilky mně připomněl osud mojí babičky, která se z hájenky přivdala na statek a od té doby neznala nic jen dřinu na poli a doma. Je neuvěřitelné, jak těžký byl život v tehdejší době. Knihu jsem přečetla jedním dechem, našla jsem tam sice nějaké drobné nedodělky, ale doporučuji všemi deseti.

25.01.2021 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Skvěle napsaná kniha o požáru v mrakodrapu. Stavební firmy se chtějí ukázat - dům je špatně vyprojektovaný, stavba je ošizená, bezpečnostní opatření nikoho nezajímají. Ale jen do té doby než začne hořet a dojde ke katastrofě, při níž lidé umírají v plamenech.

25.01.2021

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Jako by se přede mnou odvíjel film. Postavy měly i tváře známých herců. Nejsympatičtější mi byla Anna, její příběh mě oslovil nejvíc. I ona měla tvář známé herečky. Možná film vznikne. Určitě bude mít úspěch. Jako kniha. Doporučuji přečíst a nespěchat. Zapojte fantazii, určitě ucítíte mořský vzduch a uslyšíte mořský příboj, protože jste přece na Krétě.

24.01.2021 4 z 5

Biela veľryba Biela veľryba Herman Melville

Knihu jsem dostala před několika desítkami let k Vánocům. Malá písmenka, žádné obrázky. Presto jsem se do ní / já knihomol / okamžitě pustila. Nadšení mě po pár stranách opustilo. Několikrát jsem se k ní vrátila, ale bezvýsledně. Je to jedna z mála knih, které jsem nedočetla a asi už nikdy nedočtu / ledaže bych se s ní ocitla na opuštěném ostrově, ale to je více než nepravděpodobné /. Rybo, promiň.

11.01.2021

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Detektiv sympaťák, hlavní hrdinka trochu nevyhraněná - chce spolupracovat s policií, nechce spolupracovat, mluví pravdu, lže. Jinak námět promyšlený, kniha je napínavá, četla jsem do tří do rána, abych se dozvěděla, jak to dopadlo. No,ale za ten konec dávám hvězdičku pryč. Velmi nepravděpodobné.

06.01.2021 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Na knihu jsem se dlouho těšila, teď jsem se k ní konečně dostala a zklamání. Film jsem viděla několikrát, moc se mi líbil. Kniha byla taková nemastná, neslaná, neměla ten šmrnc, který jsem očekávala. Asi se k ní nevrátím. Na film se ráda podívám znovu.

02.01.2021 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nejlepší hra Karla Čapka. Tak nějak v ní vidím paralelu s dnešní dobou.

02.01.2021 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Knihu jsem četla na dovolené a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla napínavá, děj měl spád, vše bylo skvěle vymyšleno. Až se mi zdálo, že padouch přišel přímo z pekla, protože byl snad nesmrtelný.

02.01.2021 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Knihu / i všechny ostatní knihy J. G. / vřele doporučuji všem, kteří jsou zvyklí trochu přemýšlet a poberou i filozofické myšlenky. Kniha je v podstatě smutná, ale rozhodně ne k pláči.

02.01.2021 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Knihu jsem dostala k narozeninám, první díl jsem nečetla. Kniha se mi líbila, je v ní zajímavé prolínání dvou dějů, vraha jsem neodhalila. Napínavé až do konce.

01.01.2021 4 z 5