Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Velmi dobře napsaný příběh. Přemýšlím, jak bych se zachovala já jako matka.

Kouká roura na kocoura Kouká roura na kocoura Miloš Kratochvíl

Společně s knihou Pes nám spadla patří mezi nejlepší knihy básní pro děti.

Habermannův mlýn Habermannův mlýn Josef Urban

Někteří lidé neměli prostě šanci. Viděla jsem i film, líbil se mi víc než kniha.

21.02.2020 3 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Kniha se mi líbila.Hlavní hrdinka nakonec doplatila na svou naivitu.

21.02.2020 2 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Před mnoha lety vycházel příběh na pokračování v Mateřídoušce.Vystřihovala jsem, lepila a vznikla tak moje první Dahlova kniha.

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Napínavé čtení, vraha jsem odhalila před koncem a byla jsem ráda,že jsem se trefila. Určitě přečtu i některé jiné knihy této dvojice autorů.

16.02.2020 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Třetí kniha od RT. Asi k jejím knihám nenajdu cestu. Dostala jsem knihu Osm,ale tak nějak nemám chuť se do ní pustit. Samotná spisovatelka má zvláštní vystupování.

16.02.2020 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Kniha se mi nelíbila, příběh o ničem.

16.02.2020 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Pro mě moc zamotané,četla jsem asi před měsícem a nepamatuji si žádná jména a příběhy jen velmi utržkovitě.

16.02.2020 2 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Vzala jsem na dovolenou, přečetla za dva dny a darovala kamarádce. Příběh se mi líbil,ale místy to bylo zbytečně zdlouhavé. Myslím, že se k této knize nebudu vracet. Ale zkusím další knihy autorky.

16.02.2020 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha smutná,ale ne depresívní. Moc mi tam neseděl ten starý protivný alkoholik.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kniha mého dětství.Před 50 lety nám ji četla paní vychovatelka v družině.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Knihu jsem cetla mockrát. Jako dítě jsem jednou zkusila i kousnout do mýdla,když tak krásně vonělo.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Super čtení. Jen ten konec mi tam nějak nesedí. Nicméně se těším na film i na další Hartlovy knihy.

03.02.2020 5 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Kniha i filmové zpracování úžasné. Není co dodat.

21.01.2020 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Zajímavá kniha, zajímavé téma. Agnes mi bylo moc líto. Tolik se snažila, aby s ní byla Julie spokojená, aby měla kamarády,...... Ale neměla šanci. Byla Romka. Děti ve školce, učitelky, spolužáci si ji vychutnávali. Ta kniha je o velké lidské samotě, o potřebě lásky, ale zároveň o neschopnosti naslouchat a komunikovat. I Julie se tolik snažila, možná až moc. Rodičem nemůže být každý. Konec je trochu zvláštní, ale hlavně, že to obě přežily.

21.01.2020 4 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Příběh zřejmě vymyšlený.Nechápu,když ona pracovala v tak významné společnosti zabývající se uplatněním lidí, tak mu nenašla žádnou práci.Viděla,jak se v tom plácá a jen si stěžovala.Pak to najednou šlo.Kniha rozhodně není mým šálkem čaje a sáhla jsem po ní jen proto,že podle ní byl natočený film.Doufám,že mě zaujme víc.

19.01.2020 2 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Kniha je úžasná.

18.01.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihu mi doporučila kolegyně,nějak jsem se nemohla začíst. Asi ve čtvrtině knihy mě to chytlo tak, že jsem četla skoro celou noc.

18.01.2020 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Knihu jsem četla v lázních a měla jsem problém ji odložit, když jsem měla jít na nějakou proceduru. Byl to můj první Nesbo. Později jsem zhlédla i film,který není nic moc.

18.01.2020 5 z 5