Monika_cz Monika_cz komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Úžasné...ze začátku jsem se bála, že to bude jen další ženský román z červené knihovny, ale pletla jsem se...hlavní postavy jsou neuvěřitelné, čtenář se do nich dokáže dokonale vžít. I když jdou postavy někdy proti sobě, člověk drží palce všem. Kniha je plná pocitů a myšlenek z normálního života. Je plná tajemství. Nejvíc jsem byla překvapená z konce a z epilogu jsem měla husí kůži.

20.03.2019 5 z 5

Příjemná kniha, rychle se čte, ale nebylo to úplně top počtení. Velice stručné popisy, byly mnohdy opravdu velice stručné, takže jsem si pak zvířata nedokázala dost dobře představit a už jsem četla o dalším. Ocenila bych u každého obrázek :-)

28.02.2019 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Jako první jsem viděla film a ten mě dostal ke knize. Je to čtivé, děsivé a šílené. Je to velice rozdílné oproti filmu, čekala jsem na bludiště nebo na smrt Dicka a stále nic, jsem ale ráda, že film není přesně podle toho. Každé má tak své kouzlo a je jedno, jestli první vidíte film, nebo si přečtete knihu, protože vás překvapí obojí. Těším se na dalšího Kinga.

20.02.2019 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Známí hrdinové, bláznivé čtení, které by si člověk přál, ale i nepřál zažít. Restaurant na konci vesmíru je úžasná kniha, u které si člověk odpočine a zasměje se. Je to kouzelný příběh, vesmírně lodě v kapse, cestování časem, vybuchující restaurace a plno jiného, prostě vše, co si člověk může jen přát.

23.12.2018 5 z 5

Zvláštní a úžasné a podivné. Nemám slov. Všechny povídky se mi líbily, ale nejvíc Lesní lišky. Všechny povídky jsou o lidech, o jejich nitru a člověk se i sám nad sebou u tohoto čtení zamyslí. Doporučuji.

05.12.2018 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Musím říct, že jsem se bavila. Knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála, aby to skutečně stálo za to. A musím říct, že ano, stálo. Děj se mi líbil, postavy také, i jejich schopnosti a vtip. Vše, co se v knize odehrálo, mi bylo velice blízké. Hrdinové se pohybují na velice známých místech a o to bylo čtení zábavnější. Ano, kniha měla několik nedostatků, překlepy a občas nějakou tu nelogičnost (třeba dívka chce půjčit telefon a pak řekne, že má od někoho jiného, atd.). Trochu jsem nemohla spolknout, že iPod není telefon. Ale jinak se těším na další díl, Vyvyan se mi zalíbil, hlavně jeho vtip a hlášky (které používá a zná mnoho z nás).

24.11.2018 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Kniha povídek se mi líbila, komentáře Albuse Brumbála nebyly špatné, někdy jsem se u nich pobavila, ale někdy byly komentáře delší než sama povídka. Ocenila bych delší povídky nebo aby jich bylo více. Ale jinak se mi nejvíc líbila povídka "Mágovo chlupaté srdce", tu bych si dokázala představit jako samostatnou delší knihu.

03.11.2018 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Pokračování Zeměplochy, opět úžasné, originální a fantastické.

03.11.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha z války, která ničila lidi už tak mladé...na konci myslíte, že už je konečně konec, že je skutečně na západní frontě klid...

03.11.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zvláštní kniha...chvíli jsem vůbec nevěděla, jestli je to minulost, přítomnost, sen, představa, lež, pravda, zda existuje děj knihy, kniha, člověk...ale to ani Winston nevěděl...

31.10.2018 5 z 5

Zalknutí Zalknutí Chuck Palahniuk

Chucka Palahniuka prostě nejde nemilovat...miluji ho po knize (a filmu) Klub rváčů, teď po knize Zalknutí jestě víc a ještě víc po osobním setkání s ním...kniha Zalknutí je bláznivá, tragická, vtipná a neskutečně pravdivá...kniha je naším zrcadlem, ukazuje nám kým nejsme...

29.09.2018 5 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Jsem okouzlena. Tato kniha se řadí hodně vysoko v mém žebříčku. Byla jsem okouzlena, šokováná i znechucena zvířecími lidmi, stejně tak, jako normálními lidmi. Kniha neukazuje špatná zvířata, ale špatné lidi.

22.06.2018 5 z 5

Malý princ a Větrná planeta Malý princ a Větrná planeta Guillaume Dorison

Člověk to musí vnímat jako samostatné dílo a nehledat velké souvisloti s originálním Malým Princem. Byla jsem knihou velice mile překvapená, je chytlavá a nádherně kreslená. A Liška je nejlepší. Plus super krátký komiks na konci.

13.05.2018 5 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Asi jako ostatní, tak i já jsem byla velice ovlivněna seriálem, který miluji. Musela jsem se nejprve naučit knihu vnímat jako samostatné dílo, i když musím přiznat, že byly postavy, které mi chyběly (např. B.J., plukovník Potter, Klinger nebo Winchester). Kniha je sarkastická a vtipná. Autor velice dobře popisuje válečné podmínky a lékařské zákroky. Na mě až moc zdlouhavé části o fotbalu a golfu. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale další díly už asi číst nebudu.
Jinak byla ale kniha “Epes rádes.”

27.03.2018 4 z 5

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

Úžasná kniha, plná pocitů malého chlapce a malého lišáka, které pohání láska k opětovnému setkání. Skvěle podané myšlení a komunikace lišek, kapitoly se střídají z pohledu Paxe a z pohledu Petra, takže máme možnost prožívat jejich putování z pohledů obou dvou. Je to zvláštní příběh, plný citů. Celá kniha je velice jemná a skutečně vezme za srdce. Při každém řádku jsem myslela na to, jaké by to bylo, opustit takhle svého pejska... Přála jsem si jiný konec, ale i tak byla kníha úžasná.

Dva, a přece ne dva...

26.02.2018 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Jedna z mých velice oblíbených knih. Originální a naprosto úžasný svět Zeměplochy.

03.02.2018 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

První kniha od Kinga, kterou jsem četla a musím říct, že si velice ráda přečtu další. Lunapark má veselou, ale zároveň velice chmurnou, mrazivou atmosréfu. Kniha z druhé strany zábavních parků, z části velice dobrá detektivka a z části příběh mladého muže, který dospívá.

03.02.2018 5 z 5

Miluju tuhle knížku a hlavně Tima Burtona :-) básničky jsou sice brutální, ale naprosto dokonalé. Líbí se mi úplně všechny. Další bod za ilustraci, která je úžasná.

31.12.2016 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Super kniha, stojí za přečtení. Zamilovala jsem si hlavní postavy Arthura i Forda, který teda byl jeden velký vtip. Celá kniha je vlastně jeden velký vtip, miluju britský humor a tady je ho skutečně plno. Sice jsem musela občas číst některé části dvakrát, hlavně když tam vysvětlovali něco ohledně Galaxie, ale skutečně super čtení. Už se těsím do Restaurantu na konci vesmíru.

11.10.2016 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Super! Jsem moc potěšena, kniha je napínavá, má spád, je čtivá a zároveň u ní musí člověk přemýšlet. Hned jsem si zamilovala Carla, který měl super myšlenky a poznámky, i když kolikrát jen v hlavě. Ke konci knihy jsem chtěla úplně křičet, že vím, kde Merete je. Už se těším na jeho další knihy.

20.09.2016 5 z 5