momo01 momo01 komentáře u knih

Jediná věc - Překvapivě prosté tajemství výjimečných výkonů Jediná věc - Překvapivě prosté tajemství výjimečných výkonů Gary Keller

Nosná myšlenka knihy je už obsažena v názvu, ale bylo opravdu nutné o tom popsat tolik stran? Kdyby autor nepopisoval všechny dávno obecně známé experimenty a svůj text zestručnil, byla by to možná i pecka.

05.01.2016 1 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Smíchejte hromadu postav, akcí a krve. Za stálého míchání se snažte co nejvíc šokovat čtenáře. (S alogismy a plochostí postav si nelamte hlavu.) Přidejte pár zvráceností u záporáků. ... Výsledkem bude variace na Paganiniho smlouvu.

14.12.2015 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tak nějak jsem pořád čekala, kdy TO přijde. ... A nepřišlo... Pestré osudy; zvláštní, ale přesto zajímavá imaginární dějová linka, X-meni jsou taky fajn, ale jako celek mě to nijak nenadchlo.

24.11.2015 1 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Snažila jsem se číst pomalu, abych mohla vnímat vytříbený jazyk a zapojovat všechny smysly a představivost, na druhou stranu jsem využívala každou volnou chvilku a spěchala, abych znala celý příběh....
Škoda jen posledních 4, pro mě nadbytečných, stran - ale bez nich by to bylo na 6 hvězdiček a to stejně nejde.

02.11.2015 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Slibná detektivka se ve druhé třetině přetavila v červenou knihovnu a na konci v konspirační román....Kdyby Margaret ještě jednou zašimralo v břiše, tak kniha v půlce letí.

21.09.2015 1 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

Poklidné čtení s předvídatelným průběhem. Moc nepřekvapí, ale ani neurazí. Nedá se říct, že autorka píše dobře, ale ani že píše špatně - prostě něco mezi.

08.09.2015 3 z 5

Začněte s proč: Jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: Jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Jsem v souladu s názory autora, ale šlo to napsat podstatně stručneji....

"V průměrných společnostech dají lidem něco na práci. Naopak v inovativních organizacích dají lidem něco, k čemu svou práci směřují"

27.08.2015 2 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Já nevím... to je asi to nejvýstižnější, co můžu napsat. Námět se mi líbil, jsou zde pasáže, které mě zaujaly, ale ve výsledku mě samotný příběh až tak neoslovil a ani nevím pořádně proč.

24.08.2015 2 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Po přečtení na mně zůstalo trochu sladkého růžového slizu... Vždyť jo, já vím, být ve fázi zamilovanosti, vidím to jinak.... Takže za mě zlatý střed...

24.08.2015 3 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Po dočtení mám stejný pocit, jako když jednou za čas přečtu nějaké bulvární zprávy. V tu chvíli mě to baví, otevřu je, protože mě zaujme titulek nebo chci vypnout a voyersky sledovat osudy druhých. Ale nic moc to ve mně nezanechá. Pak si říkám, proč to čtu a odpoveď je: protože jsi chtěla přece vypnout a nepřemýšlet.... Tahle kniha ve vás toho asi moc nezanechá, ale je čtivá, misty dost napínavá, je zde hodně zvratů a prostě můžete fakt vypnout, .

24.08.2015 3 z 5

Zdroj Zdroj Ayn Rand (p)

Vzhledem k roku, kdy byla kniha napsaná, tak klobouk dolů nad její nadčasovostí.

24.08.2015 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Mám pro tyhle typy hrdinů slabost. Na jednu stranu dělají špatný věci a na druhou mají srdce na správném místě. Nakonec s nimi každý stejně nakonec vytře... Je napsaná podle jiného vzorce než ostatní knihy od Nesba, ale proč ne?

24.08.2015 5 z 5

David a Goliáš David a Goliáš Malcolm Gladwell

Pro mě takové rozsáhlejší 100+1. Gladwella ráda čtu, jeho knihy jsou zajímavé, čtivé a občas mě přivedou k zajímavým informacím. Jen kdyby autor sugestivně nepředkládal svůj pohled jako jediný možný.

06.07.2015 3 z 5

Hvězdy pražské zoo Hvězdy pražské zoo Jiří Dědeček

všechny (36, 5 a 6 let) nás moc bavila. Medojeda kapského jsem musela číst dokonce asi 6x. Psaná srozumitelně , hezkým jazykem, krásné obrázky, historky ze života zvířat, zajímavosti a druhové zvláštnosti podané nenásilnou formou, kvízy... prostě všechno bezva.

20.06.2015 5 z 5

Prodávat je lidské Prodávat je lidské Daniel H. Pink

Podle knihy se prodávat sice nenaučíte, ale každý se v ní něčím inspiruje. Je zde řada zajímavých paralel a hlavně praktických cvičení - jak zlepšit prezentování, naslouchání atd.
Na mě sice dost americká, ale rozhodně mě přivedla v několika bodech k zamyšlení.

30.05.2015 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Zajímavé a dějově rychlé. Nejvíc mě fascinovala ta hra pro diváky, co všechno a jak jde využít/zneužít jako prostředek pro dosažení cílů. Kdo ví, jestli se nebudou lidé někdy dívat na něco podobného - když si uvědomíme, jaké oblibě se těší reality show... Skvěle načteno jako audiokniha.

20.05.2015 5 z 5

Obranný reflex Obranný reflex Petr Eisner

Čte se dobře, ale nakonec nepřinese nějaký větší zážitek. Něco jako Alpa- nepomůže/neuškodí.

16.05.2015 2 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

U knih relaxuji běžně, ale z tohoto příběhu na mě dýchl klid, zastavila jsem se a čas se rozplynul.

12.05.2015 5 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Kniha mě hned na začátku chytla a i když jsem už dočetla do konce, vím, že se mě jen tak nepustí - tolik jsem se nechala vtáhnout do osudů tří kamarádů. A i přes složitost popisované doby, která měnila osudy jsem se občas zasmála. Kniha je psaná lehce a přitom do potřebné hloubky.

03.05.2015 5 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Nemohla jsem se od ní odtrhnout. "Přečetla" jsem ji jako audioknihu a přestože jsem nečetla a jen poslouchala, troufám si tvrdit, že Hynek Čermák ji svou interpretací posunul o jednu úroveň výš. Hezky graduje, postupně do sebe zapadají jednotlivé kousky mozaiky, jsou zde dobré hlášky a vulgární jazyk mi tady ani nijak nevadil.

25.04.2015 5 z 5