mnohoknih Online mnohoknih komentáře u knih

27 smrtí Tobyho Obeda 27 smrtí Tobyho Obeda Joanna Gierak-Onoszko

Klasika, všichni tuší zlo, někteří i vědí, ale nikdo nic nedělá, protože Bůh. Na čtení téhle knihy, té spousty zničených dětí a celých rodin, potřebujete opravdu silné nervy. A číst se to musí, aby se nezapomnělo.

15.01.2023 4 z 5

Poslední zahrada v Anglii Poslední zahrada v Anglii Julia Kelly

Trochu moc žen, chvilku mi trvalo než jsem si je zapamatovala. Téma zahrady moc sympatické. Líbilo se mi, že každý, kdo zahradou prošel, si ji zamiloval. A osudy postav jsou taky pěkně namixované, chvilku tragédie, chvilku štěstí. prima čtení.

06.01.2023 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Vydařené pokračování. Akce, reakce, posun postav, všechno v pořádku. Samozřejmě je tam detailík, který se jistě bude řešit v dalším díle. Ale to už mě nezajímá. Mě se líbí tenhle konec.

04.01.2023 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Nápad výborný, fantasy a detektivka. Bohužel provedení je slabé až nudné. Je mi jasné, že detektivování je hlavně mravenčí práce, ale nahrazovat akci souložením na každé třetí stránce? Plusem jsou nové postavy, ale zase mínusem, že tam nejsou ty od řeky. Dám si pauzu než si v klidu počtu v dalším díle.

12.12.2022 3 z 5

Led Led Jacek Dukaj

Těžko knihu zařadit. Je to utopie, filozofické dílo, detektivka či sci-fi? Rozhodně to není snadné čtení. Ale stalo to za to, i když rozsah je 934 stran. Hlavní hrdina si většinu času myslī, že neexistuje a řeší, co je a co není pravda. Do toho svět zamrzá díky přítuhám. Taky to připomíná ruské romány, kde se hodiny a hodiny jen hovoří, aby se mluvilo. Ve vlaku je času dost. Připravte se tak na měsíc čtení, kdy fakt nebudete vědět, o co autorovi jde.

23.11.2022 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Klasický druhý díl. Trochu se nám příběh zamotá, ale nerozmotá, ať se máme na co těšit v dalším díle.

22.11.2022 3 z 5

Konvertitka Konvertitka Stefan Hertmans

Poslouchala jsem na ČRO. Některá témata je lepší poslouchat než tu hrůzu v písmenkách vidět na vlastní oči. Líbí se mi prolínání středověkého příběhu a současnosti.

24.10.2022 4 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Nemám ráda povídky a ani Murakami to nevylepšil. Jeho tvorbu mám ráda, ale tu delší. Povídky jsou, jak už název napovídá, v první osobě. A v podstatě se v nich nic neděje, takže kdyby nevznikly, možná by se nic nestalo. Jen u jedné se mé srdce zatetelilo, protože autor si šel vyzvednout hodinky na Šibuji. A to mě hodilo myšlenkami k jiné knize.

20.10.2022 2 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Roald Dahl

Pěkná pohádka s dobrým přesahem. Ať jsi, jaký jsi, nejdůležitější je být spokojený a mít dobré vztahy.

18.10.2022 4 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Rozhodně chci být čarodějnice téhle doby. Naprosto úžasný příběh, kdy autorka použila pohádky, vyprávěnky a říkadla jako základ kouzel. Postavy naprosto uvěřitelné. Každá sestra je jiný typ člověka a přesto, co jim provedl otec, k sobě našly cestu zpět. Protože jako parta jste víc než jednotlivec. Moc se mi kniha líbila.

03.09.2022 5 z 5

Společenstvo klíčníků Společenstvo klíčníků Daniela Krolupperová

Ačkoliv už dávno nemám věk na knihy pro mládež, rozhodně jsem si tuhle užila. Baví mě knihy z českého prostředí a tohle je navíc prázdninová detektivka.

03.07.2022 4 z 5

Bez krve Bez krve Lincoln Child

Aloysius je úžasně divný a ničeho se nebojí. Ani prolínání vesmírů. Sice to není originální nápad, čtenáři sci fi ví své, ale pro agenta P. není žádná výzva nepřekonatelná. Jen jsem zvědavá, jak se vypořádá s výzvou, kterou mu předložila Constance.

17.06.2022 5 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Nezvykle dobré pokračování, což se většinou druhým dílům nedaří. Všechny pstavy se pěkně posunuly, další starožitnost zazpívala a Xanthe začíná tušit, kudy povede její další cesta. Příprava na další díl taky dobrá.

30.01.2023 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

To bylo rychlé počteníčko. Nápad s dveřmi super, sestry super, rozkošná čtyřka plná překvapenī.

24.12.2022 4 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Tak a s rodinnými ságami si dám pár let pokoj. Čte se to dobře, děj utíká. Ale opravdu to chce jednu ságu za rok a né za měsíc :-)

18.12.2022 4 z 5

Rej švábů Rej švábů Meja Mwangi

Výborné počtení. Periférie je všude stejná a je jedno, jestli v Keni nebo v Praze. Rasismus je taky všude. A blázni, podvodníci, zloději taky. Překlad je také skvělý.

12.12.2022 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Autorka ví, jaký používat rytmus psaní, aby se příběh dobře četl. Dobrý nápad je i využít vzpomínky aktérů. Ale je to prostě druhý díl, klasická nuda.

30.11.2022 3 z 5

Číst si jen když manžel dovolí? Pracovat jen když manžel dovolí? Kniha je primárně o něčem jiném, ale ta nadřazenost bílých mužů se táhne celou knihou. Příběh je na základě skutečnosti, popisuje těžké začátky pojízdného knihovnictví v Apalačském pohoří, kde byla bída a utrpení na denním pořádku. I představa, že v roce 1940 nechodí děti do školy a číst se učí podle knih, je dost hrozná. Mínusem příběhu je rádoby milostná linka. Překlad je tak za 3 hvězdy, jednou Pěnkava jindy Červenka.

05.10.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Běžím si do lékárny pro glukometr. Napsat něco takhle sladkého, to chtělo odvahu :-) Romantika v cukrárně v cukrářském kurzu. Autor si drží svůj styl. Fajnový popis místa i pracovních postupů. Jen toho cukru bylo trochu moc.

17.09.2022 3 z 5

Půl žlutého slunce Půl žlutého slunce Chimamanda Ngozi Adichie

Naprostá bomba. Tedy téma samozřejmě ne. Válka a s ní spojené utrpení, je vždycky strašná. Ale líbí se mi, když jsou dějiny vyprávěné jako příběh. Autorka zvolila dvě časové roviny a ty mezi sebou střídala. Někoho to možná mate, ale mě se tento postup líbil. Zvyšovalo to napětí už tak dost drsného příběhu. A je fajn vědět, že i ve válce jsou lidi schopní chovat se lidsky. Bohužel člověk taky zjistí, že je úplně jedno, zda jsi bílý, černý nebo puntikatý. Když chceš mučit, trápit a nadřazovat se, tak barva kůže nehraje roli.

08.09.2022 5 z 5