Mnaui Mnaui komentáře u knih

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Oproti předchozím knihám - slabší

05.03.2021 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Bez výbuchů smíchu by ti nešlo. Kniha je dive velmi tenká, ale čte se jedním dechem.

01.02.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Čtyři samostatné příběhy. Průběžně se střídají vypravěči a tím i jejich odlišný pohled na danou událost.
První dva příběhy měly spád. Třetí je poměrně dlouhý, ale zase má nečekanou zápletku. V posledním díle si autorka pohrála s dialektem.
Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně. Velmi dobře vystihuje poměry nejen na vesnici, ale celkově mezigenerační vztahy

30.01.2021 4 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Katarína Gillerová

Velmi čtivě napsáno. Oceňuji retrospektivní, postupné odhalování cely zápletky. Až v konečné zcela neuvěřitelné vyvrcholení slavné tragédie. Nechybí ani sladký Happy end

26.01.2021 5 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Počáteční antipatie, vtipné špičkování a poměrně zdlouhavé hledání důvodu proč nebýt spolu

12.01.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi čtivé, vtipné a trefné
Těším se na další díly

12.01.2021 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Velmi zajímavá myšlenka zpracování příběhu sourozenců. Z pohledu starší dívky i mladšího chlapce. Opět vztahově propletené až zamotané, jak to umí jen Patrik Hartl. oproti předchozím knihám jsem tak často nepropukala v neutišitelný smích. I tak se mi kniha velmi líbila. Děj plynul stále dál, bez zbytečného patosu, sahoddlouhych, srdceryvných scén či detailního popisu

01.12.2020 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Velmi vtipné
Dumyslně propojené vztahy dějově linky

30.10.2020 5 z 5

Naprosto skvělé, velmi vtipně napsané. U některých pasáží jsem smála, až mi slzy tekly.
Ač v domácnosti více vydělávající potlačila jsem své feministické tendence a nastoupila na mateřskou a následně rodičovskou. Nyní si ji užívám již šestým rokem s dvěma malými ratolestmi. V době, kdy jsme stále doma mi tato knížka opakovaně zvedla náladu. Běžné situace rodičovského štěstí popisované s lehkou sebeironií, nadsázkou a hlavně humorem. Vřele doporučuji, ale jak píše autor - rozhodně ne těm, co děti ještě nemají, ale V budoucnu by je mít chtěli

25.10.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Neskutečné, jak autorka dokáže promíchal všechny osudy ...

07.10.2020 5 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Neskutečné, čtivé. Autor dokáže velmi strastiplné až hrůzostrašné osudy podat velmi poutavě, aniž by vše důkladně popisoval. Spíše naznačuje, pro dítě adekvátně způsobem a pro dospělého, který zná dějiny poskytuje vodítko k vytvoření si vlastního obrazu

05.10.2020 5 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Uzasne, vzrušující, zajímavý styl vyprávění
Perfektní zakončení

18.09.2020 5 z 5

Víkend s přáteli Víkend s přáteli Sophie Kinsella (p)

Sice zajímavá zápletka, ale místy zdlouhavé. Musela jsem se nutit knihu dočíst..

18.09.2020 1 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Paráda

20.08.2020 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Byla jsem naprosto nadšená. Postupné odkryvani postav, jen tak mimochodem Po částech zmíněno v textu, žádný sáhodlouhý popis a přitom velmi výstižnězdokumentovány charakteristiky jednotlivých osobnosti. Nikdo není černobílý a přece jsou představitelem určitého “stereotypu”.
Na okraji zmíněn život v dětském domově,rasismus, xenofobie.. mistrně rozpracovaná detektivní Zápletka. Vše a všichni souvisí se vším . Rozuzlení opet nutno hledat v knize po částech. Jak jsem uvedla na začátku . Proste ????

29.07.2020 5 z 5

Říkadla Říkadla Josef Kainar

Krátké, vtipné. Moc hezké

29.07.2020 5 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Nerada nechávám rozečtené knihy, a to byl taky jediný důvod, proč jsem knihu dotahla do konce ...

09.07.2020 1 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Vtipné, sentimentalní, ze života, opravdové
Sice trošku delší, ale velmi dobře se četlo.
Neměla jsem problémy ztotožnit se s oběma hlavními hrdinkami, jejichž životní osudy byly složité. Ale autorka de s nimi vyrovnala velmi dobře. Dokázala popsat jejich názory i pohnutky. Odkrýt nám jejich pohled na prave prožívanou situaci

02.07.2020 5 z 5

I v ráji může pršet I v ráji může pršet Jitka Kubešová

Kniha plná fejetonů. Každý jiný a s tím související i kvalita a obsah. U některých jsem se smála, u jiných dojimala a sentimentalně se zamýšlela nad vlastním životem. Našly se i takové, které jsem četla “rychločtením”...

12.06.2020 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Příběhy tří žen, zdánlivě spolu zcela nesouvisejici. Postupně se stále více propletají. Autorka dokázala mistrně propracované. Nenapadne, postupně, tajemně. Závěrečné co by, kdyby vážně nemělo chybí. Člověka nutí zamyslet se, zda podobné alternativy nečíhají i v jeho minulosti ...?

04.06.2020 5 z 5