mmmisulka.r mmmisulka.r komentáře u knih

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Asi už chápu, proč si všichni tuto sérii zamilovali, hlavně kvůli prostředí, ve kterém se nachází. Skalisté hory... Mělo to své kouzlo.

Nové začátky je prvním dílem série Láska z Green Valley.
Berlíňanka Lena se vydává jako Au pair do USA, kde se má starat o pětiletého syna v jedné milé rodině. Maličko se komplikuje hned první den po příletu, kdy ji dveře domu otevírá někdo jiný, než by čekala. Ryan, bývalý reprezentant a lyžařská hvězda. Zatrpklý a znuděný týpek, který je, podle Leniny kamarádky podobný Liamu Hemsworthovi - no dámy, to není zase až tak špatná představa, co myslíte? Nemusíme mít ani křišťálovou kouli, abychom pochopily, kam celý příběh bude směřovat. ;-)

Mám pár drobných výtek, a to hlavně kvůli nejdůležitější věci, kvůli které tam Lena byla. Tak nějak se celé její povolání ztrácelo v příběhu, až mi z toho přišlo, že je tam spíše na velmi dlouhé dovolené. Ale budiž to odpuštěno. Další výtkou je, že hlavní hrdinka mi občas přišla jako malé dítě a opět, jak to tak v těchto knihách bývá, dost naivní. Ale i to odpouštím, protože takto to může působit pouze a jen na mě.

Co se mi líbilo - po gramatické stránce- bylo časté použití přechodníků. Často se s tím v aktuálních románech nesetkávám, bylo to takové starobyle působící, zarážející, ale nevím proč, prostě mě to potěšilo a bavilo mě to číst.

Chválím krásné obálky celé série, působí zasněným a romantickým dojmem a myslím, že se k příběhu hodí, i když něco zasněně zasněženého by bylo také určitě super. Každopádně, je to příjemná změna od obálek, kde se hrdě tyčí mužská a ženská těla.

Nové začátky jsou příjemným čtením a pomalu plynoucí romantickou linkou, chcete-li slow - burn romance. Charakteristika postav je opět přímo úměrná jejich věku. Romantika v příběhu je milá a příjemná, ale asi jsem čekala trochu více toho jiskření, které by tomu dalo více šťávy a chuti ponořit se do čtení a rychlejšímu ubíhání stránek, když už musíme tak dlouho čekat na sblížení....

Dávám čtyři hvězdičky a rozhodně se těším na další díly, protože mi je jasné, že "materiál" na další příběh tam je a já se na něj opravdu těším :).

07.08.2023 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Musela jsem si dát malinko oraz od romancí, kterých jsem teď přečetla poměrně dost. Sáhla jsem tedy po Skrytých obrázcích a rozhodně jsem nešlápla vedle. Jediná potíž je v tom, že jsem knížku přečetla zase neskutečně rychle.

Skryté obrázky, jsou čistokrevnou duchařinou, nikoli hororem! Můžeme mluvit o prvkcích thrilleru, a to až v závěrečné fázi knihy, kdy nám to slušně graduje pod rukama. Ale jinak stále a na plné čáře vede duchařská linka.

Tento příběh vypráví o mladé jednadvacetileté Mallory, která se léčí ze závislosti na drogách. To, že spadla až na samé dno má svůj důvod, to nám je všem asi jasné. Vždy je nějaký důvod. Mallory si z minulosti nese smutný příběh, který zastírala právě drogami a léky. Každopádně, v současnosti je už 18 měsíců čistá a uchází se o místo chůvy v jedné milé rodině. Má pečovat o pětiletého Teddyho. Práci získává a dobře zvyká, s Teddym navázala hned od počátků velmi vřelý vztah a zdálo se, že nemůže přijít žádný problém. Jenže on přichází a to ve formě zvláštních a děsivých obrázků, které maluje pětiletý Teddy. Nejprve jim nevěnuje moc pozornosti, i když jsou dost zvláštní, ale posléze Mallory zjišťuje, že v sobě nesou určitý vzorec nebo snad příběh? S kým si to Teddy v pokojíčku povídá? Uvěří vůbec někdo Mallory, když se o tento problém začne zajímat?

Fíha, tohle bylo opravdu super čtení. Skvělá odreagovačka od všech těch sladkých příběhů. Ne, že bych se vyloženě bála, ale uznávám, že obrázky, které jsou součástí knihy, dokonale podkreslují celkovou duchařskou atmosféru. Přiznávám, že jsem měla opravdu husí kůži. Vše mi na příběhu sedlo, průběh, prostředí i závěrečné rozuzlení. Ty obrázky knihu znatelně povýšily na úplně jiný level a skvěle to fungovalo.

Doporučuji! Čtení jsem si vážně užila!

06.08.2023

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Sakra, tohle bylo vážně skvělý! Nejdříve jsem se prala s pocitem, zda je vhodné, aby se kniha s tímto tématem ubírala takovým směrem, jakým měla našlápnuto. Nějak mi to k tomu nesedělo. Tento traumatizující zážitek mi k tomu moc neseděl... Ale! Zase je tady to ALE.
Knihu jsem slupla opět jako malinu během pár hodin. Nešlo se odtrhnout a to mluví za vše!
Ava si prošla peklem a v tom pekle spočívala i nadále. Střední škola pro bohaté a privilegované. Snobští studenti, králové a královny školy - to vše tomu dodává punc ještě větší drsnosti.
Drahá Avo se může na první pohled jevit jako klišoidní slaďárna a vlastně jí i tak trochu je, ale díky té traumatizující zápletce v sobě nese i velký kus vážnosti.
Přes počáteční rozpoložení jsem se rychle přenesla a užívala si každou stránku a doslova ten příběh hltala. Nejdříve jsem nechápala, proč má kniha s takovým tématem tu bezduchou obálku s "Adonisem", ale v závěru mi to už tolik nevadí. Jen mi mrzí, že možná právě kvůli té obálce unikne spoustě čtenářkám, kterým by se kniha mohla líbit. Příběh v sobě totiž nese trochu toho poselství o síle, překonávání, odpouštění a víře v lepší budoucnost. To na vás, ale, z té obálky rozhodně nedýchne.
Drahá Avo rozhodně doporučuji, nenechte se odradit obálkou a určitě se po knize podívejte, nebudete zklamáni.

Opět jsem měla štěstí na dobrý příběh a jsem ráda za to, že jsem se nechala zlákat doporučením a hodnocením, protože kdybych měla sázet na obálku, tak po knize určitě nesáhnu.

04.08.2023 5 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Láska a kerosin je kniha, po které bych asi sama od sebe nesáhla kvůli obálce a možná i kvůli anotaci. Přesvědčila mě hodnocení ostatních čtenářů. A jsem za to ráda.

Obálka ve mě evokuje trochu dramaticko-erotický román. Ale! Opět se mi dostala do rukou kniha, která mě velmi mile překvapila svým "jednoduchým" romantickým příběhem. Jednoduchým v uvozovkách, protože co se námětu knihy týká, tak zrovna o ničem jednoduchém nemůže být řeč.

Anneliese je velmi příjemná a duševně vyspělá hrdinka a Lachlan, ač na první dobrou může působit jako drsňák, je kultivovaný mladý muž, který svým zjevem a tělem tak trochu klame. Ale velmi rychle pochopíme, jaký uvnitř skutečně je a co ho trápí.

Naši hlavní hrdinové se setkávají za nepříjemných okolností. Lachlan je bratr Anneliesina tragicky zemřelého snoubence. Spojí je rodinný dům. Lachlan je přesvědčený o tom, že by měl shořet a Anneliese by ráda dokončila jeho rekonstrukci, aby se jí vrátily vynaložené peníze, o které nešťastně přišla....

Jednoduchá zápletka, že? Jenže ono to zase až tak jednoduché nebude.

Jak jsem psala, obálka ve mě evokovala úplně jiný příběh než jaký jsem dostala. K mému milému překvapení... Příběh odsýpal, dobře se četl a velmi příjemně plynul. Než jsem se nadála (a to bylo pár hodin), slupla jsem jej jako malinu.

Doporučuji všem romantičkám, které touží po příjemném čtením, které opět pohladí po duši a vykouzlí úsměv na tváři. Možná vám v určité chvíli změní úsměv v slzy, ale rozhodně to bude stát za to. Na všem špatném je vždy něco dobrého.

Moc pěkný příběh.

03.08.2023 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Tak tohle bylo krásné počteníčko. Romantika jako vyšitá z pohádky.
Nejde si nezamilovat hlavní postavy. Máme tu rozvedeného taťku (bývalého mariňáka) a jeho tři zlaté holčičky. Pak tu máme Frannie, která je absolutně nesobecká, laskavá a uvědomělá. Tohle je zkrátka dobře fungující kombinace. Co dělat, když se zakoukáte do své chůvy, která je zároveň dcerou vašeho šéfa? Musíte se držet dál! Jenže co když to nejde?
Neodolatelná mám maličko zavádějící název, ano, Frannie pro Macka neodolatelná byla, ale maličko to evokuje i lascivní dojem (možná?)... Každopádně, tato kniha je opravdu velmi jemně sepsaný zamilovaný příběh, taková čistokrevná romantika, se špetkou vkusné a nevtíravé erotiky - je jí tam tak akorát, aby to nepřesáhlo hranice a kniha nespadla do žánru "erotický román".
Je to krásná romantická kniha pro ženy a dívky, která pohladí po duši a donutí vás zase věřit na pohádky se šťastným koncem. Myslím, že tento příběh by se hodil ke zfilmování Hallmark Channel.
Neodolatelná není nijak náročné čtení, je to pohodovka na jeden až dva večery a těch pět hvězdiček si přes svou nenáročnost děje zaslouží. Zklamaná jsem totiž rozhodně nebyla.

02.08.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

2,5/5
No, toho jsem se bála... Upřímně, zdraham se kupovat knihy, které se prozenou sociálními sítěmi a stanou se jakýmsi boomem. Nad Hypotezou jsem váhala dlouho, ale nakonec jsem podlehla.
Asi půjdu proti proudu, ale tohle bylo jako co?
Více jak polovina knihy nuda, zachranovalo to prostředí, o kterém jsem chtěla vědět víc, tak jsem četla dál.
Když už konečně přišlo na věc , tak jsem myslela, že tou knížkou prostě praštím o zeď! Fakt si ten příběh zasloužil tohle?
Pro boha, vždyť už jim nebylo 15, byli dost stáří a hlavně nebyli hloupí.
Autorka píše na konci příběhu o tom, že píše příběhy o tom co nejvíc zná, čímž myslela zřejmě prostředí univerzity a studium biologie atd.... Chce tím snad naznačit, že jsou tam sice chytří lidé, ale v citech a sexu jsou úplně mimo?
Skvělé prostředí, skvělá zápletka, zvrat a stejně to na mě jako celek nefungovalo. Je mi to líto, ale to je můj osobní názor.
Vtipné to místy bylo, ale taky nic extra.
Po hodně dlouhé době negativní hodnocení, ale i to se někdy stává. Snad mě příznivci této knihy neukamenuji.
Počítala jsem, že jde o slow burn romantiku, takové příběhy mi nevadí, ale tohle bylo zkrátka takové suché...

02.08.2023 3 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Krásné zakončení celé série. Dostali jsme vysvětlení na vše a odhalili jsme vše, co bylo skryto. Ano, nebylo to úplně tak žhavé jako předchozí dva díly, ale nevadilo mi to. Měla jsem tam své hrdiny a to mi stačilo. Šla bych s nimi i do pekla
Jako svěží vítr oceňuji většinové vyprávění Tobiase, bylo to zase o něco jine, mohli jsme ho lépe poznat a pochopit. Vzpomínky na Doma bolely jako blázen.
Ta tam je naivita Cec, dospela a změnila se.
Tobiase jsem si zamilovala hned v tu chvíli, kdy se objevil na scéně, kluci byli fajn, ale on byl přesně to, co jsem tam potřebovala.
Havraní bratrstvo se stalo jednou z nejoblíbenějších sérií.

24.07.2023 5 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Tak tenhle díl mě rozsekal na tisíc kousků. Dá se říct, že jsem si ho užila i o mnohem víc než ten první. A to jsem si myslela, že to nejde. Hltala jsem každé písmenko, každou větu a nemohla jsem se nabažit. Ke slunečným a deštivým dnům se přidávají dny plné temnoty. Tak dokonalé a tak moc přitažlivé. Možná jde o další romantickou eroťárnu s naivní hlavní hrdinkou, která neví, co chce nebo spíš chce všechno. Tohle nebylo bezduché, jádro příběhu mělo hloubku, možná nereálnou (ale kdo ví), ale hloubku to mělo.
Připravte si kapesníčky, protože se slzám neubráníte. Minimálně se neubráníte lehkého zakalení očí... Ale myslím, že nakonec tu slzu necháte skanout.
Série Havraní bratrstvo se dnešním dnem zařazuje mezi mé topky! Má to všechno co jsem si mohla přát a má to i něco navíc. Ok, není to žádné složité čtení, ale něco si z přečtení přeci jen odnesete a nebude toho málo!

19.07.2023 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Ufff, co tohle, sakra, bylo???
Jsem trochu znechucena, ale vlastne velmi, velmi příjemně. Až mě to samotnou překvapuje. Ale ne, vlastně jsem ohromena, a to dost!
Hlavni hrdinka jejíž povahové vlastnosti jsou přímo úměrné věku. I když mi občas stvala, dalo se to pochopit. Další dvě hlavní postavy?? No, můj ty světě! Jsem toho příběhu plná. A bez čekání jdu na druhý díl, protoze prostě musím. Tohle byla fakt síla, bylo to neskutečně vzrušující, plné chytrých a hlubokých myslenek, sexu, naivity ze strany Cec, touhy, vtipu, obav.... a všechno to neskutečně souznelo. Tohle bylo fakt super počtení.

18.07.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

No, jak jen to shrnout....
Začátek byl plný myšlenkových pochodu, až příliš plný. Na můj vkus se to dost vleklo. Ale přikládám to španělskému temperamentu? Kdo ví.
Zhruba za půlkou už mě to začalo bavit a pomalu jsem dostávala to, co jsem očekávala.
Ke konci už to byla slaďárna jako hrom a ta tam byla ostychavost a naskrobenost. Vybuchla tam sexuální atomovka! Překvapivě dost fungující, až jsem se občas musela ošít. :-D.
Hlavní hrdinka mě občas dost vytacela a místy jsem ji jen tak tak trpěla. Za to Aaron...,no, kéž by někde takový existoval. Ten se mi v příběhu líbil od začátku až do konce.
Hodnotím jako průměrnou romantiku, která by snesla mnohem méně stran.

16.07.2023 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Právě docteno!
Ale jo, bylo to milé, ale asi jsem to neměla číst hned po Osamělém srdci, protože to mě namlsalo. Dala bych tak 3,5 hvězdy. Četlo se to dobře a rychle, byla z toho cítit lehká naivita, ale celkově to fungovalo. Moc pěkná oddechovka.

14.07.2023 3 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Moje první kniha od autorky. A prosím, řekněte mi, že jsou všechny tak boží!!! A taky chci okamžitě vědět, kdy vychází další díl?
Tohle bylo vážně skvělé, chtěla jsem něco pohodovýho na léto, dostala jsem ale mnohem, mnohem víc. Nic jsem neočekávala, snad jen klasickou jiskřící romanci, ale tohle? Tohle byla emocionální smršť,... a tak zoufale krátká. Potřebuju víc a to co možná nejdřív. Skvělý!!!!

12.07.2023 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tak tohle byla neskutečná jízda! Úplně jiná, než předchozí dva díly. Dvůr křídel a zmaru byl plný strachu, bolesti, nejistoty, bezmoci a boje. Tohle vše na mě dýchalo z každé stránky. Neskutečný, ohromující, dechberoucí a trýznivý příběh! Mělo to až ohromující náboj a energii.

28.06.2023 5 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Jeden den čtení...a teď čekání...
Strašně mě to baví, ale mám stejné výtky jako u prvního dílu. Nechápu jak to může být tak čtivé a zároveň tak ploché a neúplné. 3/4 knihy plyne stejně fádne jako u prvního dílu, ale konec je famózní. Obrovská škoda, že se autorka nepokusila to více rozvetvit a vytriskat z toho maximum, a že to rozhodně šlo, to by byla teprve pecka s velkým P.

20.06.2023 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Přijde mi, že autorka jen opatrně klouže po povrchu potenciálu příběhu. A že to potenciál fakt má! Spousta věcí mi chybělo v popisu a charakteristice postavy hlavní hrdinky - na to, že je siréna, tak ji autorka mohla dost barvitě popsat, ale to se nekoná. Dobře známe její emoce, pocity a vnitřní strachy, ale jak vypadá si můžeme jen představovat. Dej je takový polovičatý, šlo to určitě více a lépe uchopit. Děj je málo košatý a rozvětvený, takže srovnávání s knihami SJM není v žádném případě na místě. Většina příběhu je dost strohá, jako by se autorce nechtělo zabíhat do detailů a pořádně si s nimi pohrát, což je velká škoda. Každopádně bavilo a 4* hlavně za čtivost.

20.06.2023 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Nejdříve jsem si myslela, že dám knize jen 4*. Pak mi došlo, že jsem vlastně spokojená, tak proč strhávat tu jednu. Hodně dlouho se mi nepovedlo přečíst knihu takhle rychle. Chápu, ta nadpřirozená linka nebude pro každého, ale mě teda bavila a to moc. Přišlo mi, že příběh nemá žádná hluchá místa a plyne svižným tempem plným zvratů. Ok, některé zvraty se daly prohlédnout lépe, jiné hůře, či vůbec. Ale neubralo to knize na čtivosti, napínavosti a originalitě. Bavilo!

03.01.2021 5 z 5

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Bohužel nebavilo .... Potenciál kniha má, jen nevyužitý.

06.11.2020 2 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Příjemné čtení, místy lehounce předvídatelné, ale jinak nemám důvod nedat plný počet hvězd.
Přečteno jedním dechem.

28.08.2020 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Asi poprvé jsem lehce zklamaná...
Je to starý, dobrý Tim a vlastně není. Případ propracovaný do absolutního detailu, složitý, zapeklitý, vážně komplikovaný.... Ale!
Čeho je někdy moc, toho je příliš. Ač vše zapadá jako skládačka na své misto, tak to jako celek působí hrozně neuceleně. Přijde mi, že zkrátka moc tlačil na pilu.
Rozvetveny děj, střídání linek minulosti a současnosti....jen trochu kostrbatě skládaných pět set stran do sebe.
Klasicky čtivé, to Tim umí. Nemohu se zbavit dojmu, že i přes obsáhlost děje šlo o šití horkou jehlou...

29.07.2020 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Nebylo to špatné, ale to jsem opravdu jediná, komu to přišlo přitažené za vlasy? Opravdu je možné, aby se "pacienti" měli takhle dobře, téměř jako prasata v žitě?
Jinak klasický Fitzek, čtivý, napínavý, trošku nadnesený... Čtení jsem si užila, ale podle přehršle chvály jsem čekala opravdovou pecku. Bohužel, dobré to bylo, ale jsou i lepší.

23.03.2020 3 z 5