Missynka Missynka komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Úžasná kniha, která nejspíše nikdy nepřestane být aktuální...

16.02.2018 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Fajn oddechovka, kterou ale už nepotřebuji číst znovu. Některé pasáže byly opravdu čtivé. Velmi mě zaujala cesta do Afriky, popisování norských zvyků a tradic nebo popisování dětství, které jsme měly dle Tereziných slov hodně podobné.
Co mi však vadilo bylo právě ono 'šlehačkování'. Až moc pohádka, moc cukříku, až se mi křivila ústa. Kdyby byl příběh více ucelenější a bez zbytečné omáčky a rozplývání se nad tím, jak je v Norsku tráva zelenější a nebe modřejší, byla by kniha určitě zajímavější. Nicméně pro fanoušky blogu to bude určitě skvělé čtivo. Za mě průměr. Hvězdičku navíc dávám za zpracování knihy, obálku a kresby. :)
Terce držím palce a věřím, že další kniha bude lepší a ucelenější.

10.02.2018 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

A víte co? Mně se knížka líbila. Ano, je nejspíše psána pro mladší čtenářskou základnu, ale i já ve svých 26 letech jsem se bála a fotky, které jsou provázeny celou knihou ještě více umocňovaly jakousi stísněnost. Knihu jsem měla hodně rychle přečtenou. Zajisté za to mohou větší písmena nebo rozdělení kapitol.
Asylum se poměrně rychle rozjíždí, hodně věcí se postupem děje rozkrývá a věřím, že co nevysvětlil první díl, vysvětlí druhý nebo třetí. Za mě se jedná opravdu o pěknou YA knížku s hororovými prvky a tíživou psychologickou atmosférou. Přece jen, jako puberťák se asi nechcete úplně ocitnout v bývalé psychiatrické léčebně, kde se odehrávala léčba sériových vrahů za pomoci šílené vědy.

04.02.2018 3 z 5

Ze života bulíka Ze života bulíka Romana Skálová

Mně osobně se kniha velmi líbila, jelikož jsem delší čas fanynkou facebookových příspěvků. Milé, vtipné, osobitém čtivé. Jedná se o tenoučkou jednohubečkou, která je doplněná božími fotografiemi rozkošňáckého Dexiho. Za velmi málo peněz hodně muziky. Doporučuji minimálně všem pejskařům. :)

27.09.2017 5 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

I když většinu příběhů většina z nás zná z facebooku, nevadilo mi to. Příjemné odreagování, občasné uchichtnutí a ve spoustě případů vypuknutí nekontrolovatelného smíchu. Povídky jsou svižné, čtivé, zábavné. Někdy až moc přitažené za vlasy, ale ve výsledku mi to zase tolik nevadí. Nejvíce mne pobavila povídka se Swarowskym, bludištěm, malým strašidlem. Ráda se ke knize znovu vrátím, až na mě přijde nějaký splín. ;)

08.04.2016 4 z 5

Studená kůže Studená kůže Albert Sánchez Piňol

Když jsem tuhle knihu spatřila v Levných knihách za nějakých ušmudlaných 29 korun a s natrženým obalem, vůbec jsem netušila, jaký skvost se za ním skrývá. Hltala jsem každé slovo, bála jsem se, celou dobu byla napjatá a vůbec jsem si nedokázala představit, co se bude dít. Bylo to boží. Španělé umí... nejen filmy.

28.12.2013 5 z 5

Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Fumio Sasaki

Neustálé opakování stejných vět dokolečka bylo opravdu otravné, stejně jako vychvalování Applu až do nebes. Tahle kniha byla ztrátou času, nepřinesla vůbec nic nového.

25.08.2019 1 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Já nevím, nebyla jsem schopná tuhle věc dočíst do konce. A to se mi stalo prvně v životě. Takovou blbinu jsem měla v rukou prvně.

30.05.2019 odpad!

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Na tuto trilogii jsem se strašně těšila. Opravdu zajímavé prostředí, které skýtalo tolik možností. Hlavní postava prvního dílu se mi na začátku zdála jako oběť, se kterou jsem dlouho soucítila a dokázala snad i pochopit. Vše se ale postupem času měnilo. Příběh prvoplánový, hlavní 'padouch' mi na mysl přišel snad na začátku. Chování Blumové nedávalo smysl, to jak jí všechno procházelo a jak všechno objasnila během chvilky... nevím. Mohlo se jednat o opravdu skvělý příběh. Hlavní hrdinka klidně mohla být monstrem, proti kterým v podstatě bojovala, ale mělo to být mnohem lépe zpracované. Očekávala bych zapojení tchána, který byl také dlouhá léta profi kriminalista... Navíc ty krátké a občas nelogické věty... Nevím. Ale i tak se pustím do druhého a třetího dílu, když už knihy mám doma.

29.09.2018 3 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Kniha Slepí byla námětově rozhodně zajímavá. Hororová ani thrillerová mi ale nepřišla ani trošku. Hlavní hrdinka Sam je zkušenou terapeutkou na psychiatrické klinice, jejíž soukromý i pracovní život by se kde komu mohl zdát dokonalý. Je tomu ale skutečně tak?
Sam se potýká s určitými problémy, které se na více než 300 stranách snažíme pochopit,. Dostane na starosti obávaného pacienta, se kterým nechtějí mít kolegové nic společného. Jak si Sam s tímto pacientem poradí?
Upřímně, čekala jsem něco jiného. Neříkám, že kniha byla špatná. Když si čtenář zvykl na styl psaní a snažil se pochopit Samanthinu povahu, příběh plynul jak po másle. Nicméně jsem trošku zklamaná. Čekala jsem více plíživou atmosféru, nějaký velký zvrat. Za mě ale úplně nepřišel. Na posledních cca 80 stranách už jsme mohli tušit o co tu půjde a to se v poslední větě na poslední straně také objasnilo. Víckrát už tuto knihu ale číst nebudu.

07.08.2018 3 z 5

Rémi Rémi Martin Goffa

Rémi je úplně jinou knihou než jsme byli dosud zvyklí u Martina Goffy číst. Příběh o chlápkovi, který se celý život protlouká životem a okolnosti jej donutí vydat se na dlouhou pouť. Splnit slib.
Rémi jako kniha se mi četla lehce, donutila mě se zamyslet, přesto si myslím, že si ji budu muset přečíst ještě jednou, jelikož věřím, že má jakési poslání, které se mi nepodařilo na první pokus odhalit. Na konci knihy jsem si dokonce i poplakala a odkládala tak knihu do knihovničky ve zvláštním rozpoložení.
Tajně doufám, že se autor opět vrátí k příběhům Míka Syrového, ale jako spestření mezi kriminálními případy byl Rémi dobrá volba.

22.06.2018 4 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Citlivý a zároveň velmi surový příběh chlapce, který se styděl být tím, kým byl. Napsáno velmi čtivě, hodně dopodrobna. Je mi smutno z toho, že lidé neustále dělají rozdíly, žijí v chudobě a předávají si ty nejhorší možné zvyky a čekají, že přesně takto se budou chovat ostatní a pokud to tak nebude, budou společností zavrhnutí.
Pro mě byla kniha Skoncovat s Eddym B. opravdu otevřenou zpovědí, ke které se budu určitě znovu vracet. Některé pasáže jako bych sama prožívala nebo možná opravdu prožila? Děkuji za tuto knihu.

22.03.2018 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Velmi silný a smutný příběh. Tajné spolky, šikana, láska. Postupně se rozkrývající události. Mrazilo mě, když jsem si uvědomila, jak reálně vykreslený příběh je a jak křehké a zároveň zákeřné některé dívky (a nejen ty) můžou být.

11.03.2018 5 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Skvělý thriller, který je psaný zase trošku jiným stylem a odhaluje nám hlavního padoucha už na začátku. Vy spolu s vyšetřovateli jen zkoumáte jak rychle si vše spojí a co se za tím vším skrývá a proč. Otevřený konec knihu pozvedl ještě výše. Tleskám a ráda si přečtu další knihy autorky.

11.03.2018 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Jedna z klasik, které jsem si dala za úkol přečíst. Úkol to byl pro mě obzvláště těžký, protože čeština použitá v knize se mi opravdu nečetla zrovna jednoduše. Každopádně jsem ráda, že mám tuto útlou knihu za sebou a jsem o pár slov moudřejší. Příběh jako takový mě taktéž moc neoslovil, sympatická mi nebyla ani jedna z popisovaných postav.

01.03.2018 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Někdo cizí v domě je pro mě opravdu slabým odvarem předchozí knihy autorky s názvem Manželé odvedle. Hlavní zápletka byla tak jednoduchá a prvoplánová, přitom jsem se na knihu od začátku tolik těšila. Když už se děj začínal trošku zamotávat a já se radovala, že jsem konečně neodhadla jak to všechno dopadne, začalo vše opět sklouzávat k tomu, co dle mého bylo víceméně jasné od začátku. Knížka je čtivá, odsýpá, ale bohužel děj tolik neupoutal.

18.02.2018 3 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Původně jsem chtěla dát o dost nižší hodnocení. Nicméně v druhé polovině knihy mě příběh naprosto pohltil. Děj mě strhl s sebou a nepustil do poslední strany. Příběh Šarlatových byl opravdu skvělý, dobře napsaný, napínavý a děsivý zároveň. Těším se na třetí díl.
Každopádně musím trošku vytknout doplnění knihy fotografiemi, které s dějem moc nekoresponduje. Více než klauny a prostředí lunaparku bych uvítala fotografie více k tématu, i když věřím, že je to asi méně proveditelné. Představovala bych si tajemné domy, sekty, pláště, tváře za maskami... Takhle spousta z nás očekávala, že se děj bude vyvíjet trošku jinou cestou.

05.02.2018 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Svižné a zajímavé čtení z pohledu dospívající mladé dívky, která bojuje se svými vnitřními démony a sebepoškozováním. Příběh o tom, jak se vrací do normálního života, příběh o tom, jak moc smutku uvnitř sebe stále má. Přečteno za dva dny a opravdu jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Doufám, že se od autorky dočkáme další knížky.

26.01.2018 5 z 5

Neradost Neradost Karel Novotný

Neuvěřitelná kniha. Růžová zvenčí a černá (nebo bílá?) uvnitř. Spousta myšlenek. Jak by řekla dnešní omladina - je to hodně ''deep''. Temné? Hluboké? Lidské? Vidím samu sebe a pak zase ne. Neradost bude jednou z těch knih, ke které se stoprocentně vrátím. Ve které budu listovat. Nacházet zapomenutý text, který objevím ve hřbetu dvoustrany nebo otočený vzhůru nohama. Bude to kniha, kterou si otevřu kde chci a kdy chci. Něco mi předá a připomene.

Vážně. Téhle knihy se nezbavím. Velmi nápaditý koncept prodeje knihy - společně s třicítkou pohlednic formátu A5 od různých autorů. Můžete je rozeslat nebo vystavit nebo s nim nedělat nic, jen si je prohlížet a zkoumat. To samé také s knihou. Můžete v ní listovat, číst si na přeskáčku. Ve mně Karel Novotný zanechal stopu. A ta vizualizace je na jedničku. Díky.

12.01.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Bohužel nejsem asi cílová skupina tohoto žánru. Slečna spisovatelka je o rok mladší než já a stejně jsme si vůbec neporozuměly. Zkusím to časem ještě jednou. Pár vět mě zaujalo, kresby knihu pěkně doplňují stejně jako obálka, která mi doslova učarovala, ale ten vnitřek... ten mě tolik neoslovil.

25.12.2017 2 z 5