MissiPippi MissiPippi komentáře u knih

Dějepis 2 pro gymnázia a střední školy - Středověk a raný novověk Dějepis 2 pro gymnázia a střední školy - Středověk a raný novověk Petr Čornej

Hodně stručný dějepis evropských dějin. Musím říct, že jen pouhý odstavec (možná 2) o Janu Husovi mě děsí. O Karlu IV, se taky zrovna nerozepsali. Dějiny českých zemí v téhle učebnici rozhodně vyzdviženy nejsou. Za to je učebnice psána srozumitelně.

Musím ale ocenit to, že jsou tu i zahrnuty dějiny umění a architektury, doplněno spoustu ilustracemi a fotografiemi a mapami (jen podotknu, že mapy považuji za velmi důležité ve výuce, já osobně jsem jejich nevyužívání na střední velmi postrádala).

Oceňuji dále rozložení učebnice. Kapitola je vždy zakončena shrnutím důležitých roků, další doporučenou literaturou (za což je velké plus ode mne), slovníčkem pojmů a otázkami. Navíc je text prokládán rozšiřujícími texty o dané osobnosti nebo události (kde se toho člověk převážně moc nedozví, jsou to texty vcelku nepodstatné, které by mohli nahradit jiné zajímavější a informativnější).

Každopádně shrnutí pro žáky, kteří se momentálně z této učebnice učí. Pokud váš učitel nevyužívá ještě jiné zdroje, troufám si říct, že budete mít v dějinách mezery.

A jako vždy mě děsí, jak málo se toho vyučuje a přesto je spousta stížností, co to po nich vše ta "úča" chce vědět.

23.06.2014 3 z 5

Filozofie pro střední školy Filozofie pro střední školy Tomáš Měšťánek

Tuhle učebnici využijte jen jako osnovu napříč filozofií v Evropě. O asijské filozofie tam nepadá ani slovo.
Najdete tam odkazy na další literaturu a úryvky děl, ale hlubší poznatky tam nenajdete, ono by to snad ani nešlo na 100 stránkách formátu A5:) Takže jen jména, jména a termíny...

20.06.2014 3 z 5

Dívčí válka 1 Dívčí válka 1 Kóiči Óniši

Zvrácený mix. Nic extra historického, spíš takovej bizar. Ani nemám jak víc to rozvést. Snad jen je to dobrou připomínkou, že války a hrdinové opravdu nejsou nic romantického a idylického.

26.06.2023 3 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Otec bez špetky otcovské lásky, matka alkoholička, duševně zraněná dcera a jeden egoistický pedofil. Pekelná kombinace pro vznik smutných příběhů, které málokdy vyplují na povrch. Tak zoufale málo se mluví o následcích sexu/vztahů s mladými, kde jeden má silnou mentální převahu. A jak takovým predátorům nádherně nahrává špatné rodinné zázemí.

Kniha je dobrá čtecí jednohubka. Žádné emoční autorčiny výkyvy, krátké kapitoly, text plynule klouže po povrchu bez zbytečných zabřednutí. Budu doporučovat.

Buďte pro své děti přístavem bezpečí a ne ostrovem nezájmu.

31.01.2022 4 z 5

Moje nejmilejší pohádky Moje nejmilejší pohádky Nathalie Monnin

Ilustrace nádherné, doprovodný text velmi bídný. Lepší vyprávět zpaměti po svém podle obrázků. Kvalita papíru na nenechavé dětské ručky taky nebyla nejlepší volba. Bohužel musím dát průměrné hodnocení, bez textů by hodnocení dopadlo mnohem lépe.

21.01.2022 3 z 5

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Walt Disney

Knihu jsem malé zakoupila z důvodu nostalgie, kdy jsem si vzpomínala na vlastní v měkké vazbě od Egmontu. Vydání od Hachette je ale opravdu hodně zkrácená verze, nicméně na krátké večerní předčítání ideál. Jen jsem při čtení občas bojovala s ne moc navazujícími odstavci. Hlavní děj ale podchycen, krásné ilustrace v menším množství zůstávají. Jen mě mrzí nižší kvalita papíru a barvy,ale za tu cenu čekat zázraky se nemůže.

22.04.2020 3 z 5

Objevujeme svět! Les Objevujeme svět! Les Nathalie Choux

Jednoduché obrázky, ale ne vzdy dobře zvolené jako specifikum pro les (např kameny). Plus jsou pohyblivé části z pevného kartonu, nikoliv ze čtvrtky, co se rychle ničí.

21.09.2019 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Pro mě rozporuplná kniha. Kniha psaná opravdu velmi silným slangem, s velmi negativním pohledem hlavně na školu a vrstevníky s výjimkou na vztah se sestrou a zemřelým bratrem. Překvapivý konec, člověk by čekal, že si někde hodí mašli. Budu se snažit, aby se tato kniha budoucím synům a dcerám nedostala do ruky.

02.07.2018 2 z 5

Zvěrolékař má namále Zvěrolékař má namále James Herriot (p)

Tyhle miniepizodky ze života zvěrolékaře jsou plné lásky ke zvířatům, lidem i přírodě. Běžné obyčejnosti, kterých si málokdy všímáme, jsou rozmanitě a krásně popsány laskavým slohem. Je to psaní, které vás pohladí na duši i v nejtěžší melancholii. Žádně sladkobolné řečičky, kterými se dá rychle otrávit, to v žádném případě nejsou. Jedná se o plynulá slůvka, který se vám pomalu, ale jistě dostávají pod kůži.

Mé druhé setkání s vyprávěním pana Herriota. A ačkoliv se nějaké epizody opakovaly, vůbec jsem neměla problém to s chutí přečíst znovu. Opět se k němu ráda vrátím a rozhodně plánuji pořízení do knihovničky. Knihy o zvěrolékaři jsou jedny z mála věcí, které na mě platí pro zahnání chmur.

15.12.2016 5 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Přesně můj šálek kávy, co se týče humoru - nenásilný, plynulý se špetkou ironie, bravurně zakomponovaný do příběhu. Nejsou to komické situace vytvářející rádoby příběh (viz. Poslední aristokratka), ale životní příběh vytvářející komické situace. Příběh je protkaný láskou k práci a přírodě, i přes veškerou dřinu. Bravo!

Jedinou výtku mám k vykreslení postav, některé charaktery jsou popsány do sebemenšího detailu a některé jsou jen holá jména bez náznaku. Vytváří to výrazný nepoměr.

Jinak rozhodně doporučuji a s chutí se vrhnu na další části.

13.09.2016 4 z 5

Panu Murakamovi dávám velké plus za přiblížení čtenáře k bitvě na řece Chalchyn. Což je asi jediné spolu s vychytanými názory na konzumní společnost, co se z knihy dá odnést. Přesto i na třetí pokus pan Murakami je pro mě doslova ubíjející autor. Tolik set stránek o nicneříkajícím vysněném bludném světě fádního človíčka mě drtí. Vyprávění ve stylu něco ze mě mi ukradl, změnilo mi to duši, jsem uvězněná někde apod. Člověk neví, jestli jsou lepší mužíčci vylézající koze z pusy ven nebo tohleto něco. Postavy se vynořují zničehonic a mizí jak pára nad hrncem. Tolik zbytečných slov. (Opravdu nepotřebuji vědět, že pan Okada si 10x uvařil špagety). Všudepřítomná ponurost, ve které se člověk doslova topí. Ne to není moje gusto.
Nemluvě o formátování, první 2 knihy jsou sepsány vyprávěním v kapitolkách a třetí kniha je seskládaná vším možným (dopisy, novinové články, povídky), působí nesourodě, tak, že autor neměl od začátku jasný cíl. Za gradování příběhu to nemohu považovat., spíše nafrkám tam cokoliv, ať to je ještě ozvláštním.

Uznávám, že na pana Murakamiho jsem nejspíše moc přízemní, přesto si ráda zalítám v obláčcích, ale tímto způsobem rozhodně ne. Jsem si ale jistá, že hloubky studny jen tak nepustím z hlavy.

23.06.2016 3 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Ze série Lincoln Rhyme tuhle řadím mezi nejlepší. Tak jako u předchozího dílu se mi velice líbí střet několika kulturních společností. S detektivem Sonny Li vznikali dokonalé kontrastní situace. Kniha nebyla tak moc přehnaně nabitá akcí. Přesně podle mého gusta detektivních případů.

27.03.2016 4 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet de luxe (omnibus) Odkaz Dračích jezdců – komplet de luxe (omnibus) Christopher Paolini

Můj klenot v knihovně a velká část mého čtenářského dětství!

18.02.2016 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Nepopírám, že v době vydání to muselo být opravdu průkopnické dílo, ale ...

Prvních 150 stran bylo utrpením. Moc politiky, moc názvů ulic, moc jmen, téměř žádný charaktery postav a děj. Nuda, člověk nevěděl, proč by měl těm milionu faktů věnovat snahu si je zapamatovat. V podstatě těch 150 stran bohatě stačilo shrnout do úvodní kapitoly a člověk by byl stále v obraze. Několikrát jsem u toho i usla, jen tak tak, že jsem nezačala číst něco jiného.

Výborné strhující závěrečné gradování děje, jak tu už někdo psal, nezachraňuje celkový dojem z knihy. I když posledních 80 stran jsem četla jedním dechem. Tady by naopak neuškodilo, kdyby autor pár vět navíc přidal.

Závěr? Otevřený. Čtenář se o hlavní postavě nic nedoví.. Kdo byl ten na tom pohřbu?

Kdyby hodnocení bylo složeno na části u mě by stoupalo od 20% ku 100%. Hodnocení kompletní tedy průměrné.

09.02.2016 3 z 5

Cartierova panteřice Cartierova panteřice Stephanie Des Horts

Telefonní seznam s katalogem prokládaný steskem po milencích. Taková slátanina to je. Životopis plný potenciálu, takhle zabitý. Velká škoda.

11.09.2015 2 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Tato kniha rozhodně není pro moji věkovou kategorii, a i kdybych byla v cíleném věku, rozhodně by se neřadila mezi nadprůměrně dobré.

Nerada čtu knihy, které mají pachuť byznysu a tahle přesně taková byla. Zas na druhou stranu, kniha nepřekvapí ani neurazí. Občas jsem se i uchichtla nad představou jisté popisované komické situace.

Jen jsem rozpačitá z toho, že jednu chvíli působí aktéři jako bohatě zkušení po sexuální stránce a pak, když se vypráví "životní" příběh, mluví se jen o nevinných pusách a když je něco s jazykem, tak už je to echt terno.

Za mě nic moc.

19.08.2015 3 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Nelze popřít jistou kvalitu tohoto díla, přesto ji řadím k nudnějším. Opravdu jsem se u ní bavila pouze jednou a to když Ursus zachraňoval v aréně Lygii.

Dílo má mírný a pomalý děj. Kniha je hodně bohatá na popisy, mě osobně přišli i často se opakující/podobné a někdy i zbytečné, tudíž nudící.

Jako ateistka nejsem ani okouzlena tématem šíření křesťanství v Římě jako jsou nejspíše okouzleni jiní čtenáři. A láskyplná linie Viniciuse a Lygie mě též nezasáhla. Knize ale neupírám fakt, že je to příjemné nahlédnutí do historie Říma za vládnutí Nera.

Pro mě průměrná historická četba a mírné zklamání.

27.07.2015 3 z 5

Safari klub Safari klub Anja Snellman-Kauranen

Kvůli té obálce.... Musím koupit a přečíst by se asi taky hodilo :D

03.07.2014

Alfa Alfa Larry Correia

Jsem nadšená ze změny hlavní postavy příběhu i formátu, kde se to obohatilo o záznamy z deníku. Pro mne zatím nejzábavnější díl ze série.

27.08.2023 4 z 5

Dr. Máma: Zpověď pediatričky prvorodičky Dr. Máma: Zpověď pediatričky prvorodičky Klára Sekyrová

Psáno stručně a srozumitelně. Věřím, že každou prvorodičku to může uklidnit v pocitech a v tápání, které může prožívat, že v tom není sama. Ke každé kapitole je vždy pár rád nebo odbornější popis různých neduhů, minimálně jedna ze zkušeností se určitě bude někdy hodit. Což mi přijde skvělý.

Mrzí mě jen absence vtipu. Ke mě se bohužel kniha už dostala v pozdějším věku dítěte, tak mi to již moc nepřineslo.

Knihu bych nazvala kamarádkou na papíře, pokud ve svém okolí nemáte nikoho, kdo si prochází stejným obdobím.

20.07.2023 4 z 5