Dějepis 2 pro gymnázia a střední školy - Středověk a raný novověk

Dějepis 2 pro gymnázia a střední školy - Středověk a raný novověk https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77892/dejepis-pro-gymnazia-a-stredni-skoly-stredovek-a-rany-novovek-77892.jpg 4 38 3

Raný středověk Vrcholný středověk Pozdní středověk Počátky novověku Třicetiletá válka Utváření novodobé společnosti

Kabuky
Kabuky
03.05.2023 5 z 5

Výborná učebnice.

Xena011
Xena011
16.01.2016 3 z 5

Příjemně zpracované základy s různými poznámkami a zajímavostmi. Na konci je malé shrnutí základních pojmů.

MissiPippi
MissiPippi
23.06.2014 3 z 5

Hodně stručný dějepis evropských dějin. Musím říct, že jen pouhý odstavec (možná 2) o Janu Husovi mě děsí. O Karlu IV, se taky zrovna nerozepsali. Dějiny českých zemí v téhle učebnici rozhodně vyzdviženy nejsou. Za to je učebnice psána srozumitelně.

Musím ale ocenit to, že jsou tu i zahrnuty dějiny umění a architektury, doplněno spoustu ilustracemi a fotografiemi a mapami (jen podotknu, že mapy považuji za velmi důležité ve výuce, já osobně jsem jejich nevyužívání na střední velmi postrádala).

Oceňuji dále rozložení učebnice. Kapitola je vždy zakončena shrnutím důležitých roků, další doporučenou literaturou (za což je velké plus ode mne), slovníčkem pojmů a otázkami. Navíc je text prokládán rozšiřujícími texty o dané osobnosti nebo události (kde se toho člověk převážně moc nedozví, jsou to texty vcelku nepodstatné, které by mohli nahradit jiné zajímavější a informativnější).

Každopádně shrnutí pro žáky, kteří se momentálně z této učebnice učí. Pokud váš učitel nevyužívá ještě jiné zdroje, troufám si říct, že budete mít v dějinách mezery.

A jako vždy mě děsí, jak málo se toho vyučuje a přesto je spousta stížností, co to po nich vše ta "úča" chce vědět.

středověk učebnice novověk dějepis učebnice středních škol a gymnázií raný novověk

Autoři knihy

Petr Čornej