Mishak Mishak komentáře u knih

Remade Remade Alex Scarrow

Kniha je primárně určená mladším čtenářům - dovolte, abych nesouhlasila, protože i mně se kolikrát z popisů dělalo špatně. Jsou psány velmi surově a "necenzurovaně". Ale z knihy jsem byla nadšená!

Rozdělení do tří částí je skvělé, krásně se oddělí časová období. Kniha je psána svižně, čtivě a některé pasáže i velmi jednoduše. Každopádně mě udržovala v příjemném napětí od začátku do konce (a to jsem ji četla už podruhé kvůli druhému dílu) a první část příběhu je neskutečně skvěle napsána!

Uvítala bych trochu více kapitol s doktorem Jonesem a Guptou, kdy by více zkoumali vir do hloubky, ale tuším, že už jsou po svých určených kapitolách mrtví...

Upřímně jsem velmi zvědavá na další díl, protože vir se teprve začíná opravdu pořádně rozjíždět!!!

10.08.2020

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

"Nikdo by si neměl přát být hrdina. Měli bychom si přát dělat správné věci."

Knihu nedokážu zařadit do pevného žánru. Je to kriminálka, horor? Pff, kdo ví. Co vím já, je že miluju postavu Jima Hoppera! A jsem ráda, že i v knize je tak krásně spontánní a radikální ve svém jednání. Navíc v kombinaci s Delgadovou jsou skvěle sehraná dvojka! Problém však nastává v pasážích, kdy by mělo stoupat napětí, u mě totiž tomu bylo naopak. Závěr knihy se neskutečně protivně táhnul, i když mě první část knihy (s vraždama) opravdu bavila. Bohužel kniha má v sobě i dost hluchá místa, která úplně odváděla pozornost od toho skvělého. Přijde mi, že se světem Stranger Things má pramálo společného… (pozn. první prequel mě bavil víc!)

I přes menší nedostatky si myslím, že některé fanoušky potěší mnohem více. Za mě je to průměr.

05.08.2020 3 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

„Otázka ´proč´odjakživa posouvá vědu kupředu.“

Děj knihy je fajn. Ovšem bylo by fajn trochu více proniknout do hloubky. Kniha je psaná velmi jednoduše, ale čte se pěkně a stránky mizí jedna za druhou rychlostí blesku. Každopádně úplně tak temná není! Na mě působí jako oddechovka, což mě docela mrzí.
Postavy v knize jsou vykreslené docela pěkně, jsou mi sympatické. Nejvíce Alice s Andrewem. Terry mi občas přišla trochu naivní.
Moc se mi líbí narážky na Pána prstenů a popkulturu období, ve kterém se kniha odehrává.
V pozadí knihy je hodně rozebírána válka ve Vietnamu, což mi přišlo mnohem drsnější než celý experiment.

Sečteno, podtrženo: kniha je fajn, jen mi úplně nepřinesla to, co jsem od ní očekávala. Každopádně pro fanoušky Stranger Things by mohla být nutností (řadím se mezi ně, ale kniha úplně mi k srdci nepřirostla).

30.07.2020 3 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Už na začátku knihy jsem si říkala, že má krásně nastartováno k tomu, aby skončila špatně a docela bych to uvítala. Šílenství Juliána, zoufalství Emmy? Prostě cokoliv. A ono nic. Opět je každý nacpaný do nějakého vztahu, opět svatby. Sakra proč? V normálním životě jsou také lidi, kteří jsou nejšťastnější sami…

I přes menší nespokojenost s obsáhlými popisy pocitů (ano, někdy o nich byla i celá kapitola), jsem se u knihy bavila a musím říct, že je velmi povedená. Ovšem najdou se v ní věci, které mi přímo nesedly – například trojice Cristina, Mark, Kieran, bez toho bych se obešla. Ale jsou v ní i věci, které mě neustále dokážou překvapit – paralelní světy a jejich propojování? Bezva tah! Už delší dobu si říkám, že mě svět Lovců stínů už nemá čím překvapit, že už mi nemá co nabídnout, ale opak je pravdou. Myslím, že autorka má svět tak promyšlený a knihy tak krásně ukončené/neukončené, že přímo k dalším sériím vybízejí.

Na závěr se nevyhnu trochu srovnání: Voldemort a smrtijedi = Dearbornovi a Kohorta. „Čistota je síla.“ To určitě! (Podobnosti bychom mohli najít i v našich dějinách.)

17.07.2020 5 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Tak tenhle díl byl mnohem lepší! Mnohem více akce, méně popisů pocitů a neskutečně dokonalý zvrat na konci knihy! Já tak miluju knihy, ve kterých se střídají postavy ve vyprávění! Kolikrát mi nesedne hlavní postava, což je tady Emma, kterou moc nemusím, ale ty další mi to skvěle vynahradí. Moc se těším na další odhalená tajemství a snad i strhující závěr série!

Jednotlivé postavy už jsem znala, takže jsem se i mnohem lépe orientovala jak mezi nimi, tak v prostředí Lovců stínů. Příběh se začíná krásně zamotávat a já už se nemůžu dočkat vyvrcholení a rozmotání všech osudů a tajemství.

V tomhle díle jsem si velmi oblíbila postavy Tiba a Kita! Jsou to skvělí parťáci. :) Prostě správný Sherlock Holmes s Watsonem.

11.07.2020 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Z počátku jsem měla problémy se začtením se - kvůli hovorovému jazyku, ale i anglickým fázím. Jenže tak rychle jsem si na to zvykla, že jsem knihu dočetla jedním dechem.
Příběh je skvělý! Dokonale sestavený, tajemný, má neskutečný spád! Tohle mě opravdu moc bavilo! A stydím se, že jsem si zpočátku myslela, že to nebude to pravé pro mě (abyste mě pochopili Projekt Kronos naprosto zbožňuju! jen jsem se tady bála tématu), protože - BOŽE - tohle JE TO PRAVÉ PRO MĚ!!!
Kniha zpočátku vůbec nepůsobí jako thriller. To až pozvolným postupem příběhu vyplouvá na povrch.
Líbí se mi, že ve zdánlivě obyčejném tématu (superhrdinové) je vlastně mnohem, mnohem víc! Je v něm tak moc, že vás superschopnosti začnou vyloženě děsit.
Já miluju přeskakování časů i rovin příběhu! Baví mě skládat si ty střípky dohromady. Miluju tok myšlenek tohohle autora! A s nadšením očekávám další knihu, u které už váhat nebudu ani minutu!

29.06.2020 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Kniha se četla snadno, krátké kapitoly končící v těch nejlepších momentech nutily číst neustále dál. Příběh plynul a plynul a já četla a četla a zjišťovala, že vše bude nejspíš jinak, než jsem si myslela. A ono také bylo! Ano, bylo to super! Ano, četlo se to skvěle a s naprostou lehkostí. ALE! Po všech těch zvratech jsem si na konci říkala, jestli to opravdu přece jenom není jinak. Nějak jsem si nebyla úplně jistá v kramflecích. Jen kvůli tomu ubírám jednu hvězdičku. Mám pocit, že mi pořád něco uniká... ;)
Myslím, že další knihy tohoto autora ráda vyhledám a přečtu :).
A četli jste to poděkování? WAU! Jako děkovat povídkou z prostředí knihy? Myslím, že naprosto originální!

15.06.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Já nějak nevím, co si myslet... Kniha je za mě hodně slabá. Pro mě je nemastná, neslaná. Konec mě neskutečně zklamal, zápletka neuchvátila a už vůbec nepřekvapila a o postavách ani nemluvím. Zpočátku jsem se v nich neskutečně ztrácela, že jsem si musela napsat pomůcku pro lepší orientaci. Navíc se autorce moc nepovedlo vdechnout jim "život". Několikrát jsem se při čtení přistihla při tom, že je mi vlastně naprosto jedno, kdo přežije, hlavně ať už to skončí.
Autorka má rozhodně lepší knihy - u mě jednoznačně vedou Manželé odvedle.

11.06.2020 2 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Pořád nevím, co si mám myslet. Styl vyprávění mi vůbec nesedl. Neustálé přeskakování z osoby na osobu bez logického důvodu, mě strašně vytáčelo. Dialogy působí prázdně a nezajímavě. A bojové scény? Zívačka :D Alespoň já bych u nich usnula. Ano, krvák to rozhodně je, ale tak špatně a nevěrohodně napsaný, až jsem z téhle knihy zklamaná. A to velmi. Nejlepší kapitolou byl za mě epilog! A to nemluvím o tom, že už v prologu se dozvíte celý průběh knihy :D Jako proč? Navíc zápletka je průhledná - nedalo mi vůbec problém ji prokouknout. A vůbec proč se tohle všechno vlastně děje? Kdo k tomu dal souhlas? Nic! Absolutně nic se nezodpoví.
Celé to na mě působilo moc... obyčejně? Každopádně nechápu, proč mě kniha nutila číst pořád dál a dál, když jsem s ní nespokojená. Inu, alespoň za to jí dávám 2 hvězdičky a znovu už jí určitě nikdy číst nebudu.

Pozor spoiler!!!!!
Vysvětlete mi, prosím, někdo, jak je možný, že kanibaly absolutně nezajímaly mini kamerky :D :D To je tak neskutečně nelogický!

17.05.2020 2 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Tak dobře! Myslím, že mám opravdu nového oblíbeného autora! Po Spřízněných duších a Když jsi odešel jsem si tuhle knihu nemohla nechat ujít a dobře jsem udělala!!!
Páni! Byla to jízda! A to doslova! Nemohla jsem se odtrhnout a neskutečně si to užívala. A zároveň se bála konce knihy, který přišel opravdu moc brzo. Vůbec bych se nezlobila za nějakou mnohem tlustší bichli!
Každopádně knihu doporučuji všemi deseti a čekám, zda v další knize tohoto autora nenajdeme zmínky o Pasažérech :) Stejně jako zde o Spřízněných duších. Bylo by fajn, kdyby měl knihy takhle krásně propojované...

05.05.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Tohle bylo skvělý! Kniha se četla lehce a neustále mě přesvědčovala o tom, že musím číst dál. Vcelku jsem se při jejím čtení i bála. Jsem opravdu zvědavá na další knihy této autorky, protože tohle se mi opravdu líbilo!

02.05.2020 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Po knize Spřízněné duše, jsem nemohla minout ani tuhle. Sice nebyla tak dobrá, jako ta před ní, ale vyvolala ve mně neskutečně moc emocí. Přes lítost, soucit, zhnusení, zlobu, až k pochopení a odsouzení. Ano! Je hodně čtivá, i když Simonovy kapitoly mě přiváděly k šílenství a občas mě tak moc nebavily, tak ty Catherininy to zase vyvážily.
I když jsem si už už myslela, že tuším, o co v knize především jde a proč se vše tak s prominutím pos*alo, autor mě zase jako vždy dokázal přesvědčit o opaku. Kniha má opravdu co nabídnout a umí zaujmout!
Za mě 4,5 hvězdičky a už pomalu otevírám Pasažéry ;)

02.05.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Nadšení se nekonalo. Ne že by nebyla kniha čtivá, to byla! Ale tak nějak jsem očekávala mnohem víc. Bylo to jemné, nemastné, neslané. většinou až nelogické. A poslední kapitola? Jestli měla působit nějakým WAU dojmem, tak u mě neuspěla. Jsem už asi trochu náročnější čtenář... Ale jako oddechovka nenáročným čtenářům je asi fajn :)

02.05.2020 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

(SPOILER) Mám za sebou druhé přečtení téhle knihy, protože chci přečíst i další díly.

Možná budu ukamenována, ale nějak nechápu všechno to nadšení kolem ní. Za mě byla velmi podprůměrná. Usínala jsem u ní, obracela oči v sloup a měla jsem pocit, že tohle utrpení snad nikdy neskončí. Hlavní postava velmi hloupá s chováním mimo svůj věk. Většina hlavních hrdinů mi bylo naprosto ukradených. Jediný, kdo mi sedl, byl Lucien a emoce ve mně vyvolal pouze Rhysand. Kniha mě nedokázala pořádně vtáhnout do děje a má velmi mnoho stran "o ničem". Škoda, že autorka nenapsala celou knihu stylem posledních několika stránek... I když její vyústění (Feyre je najednou vznešenou vílou? :D Proč?!) bylo dost klišovité a Amarantha jako nesesaditelná vládkyně? Asi to tak horký s ní nebude, když dává tak stupidní hádanky. :D Samozřejmě čekám milostný trojúhelník, protože ty přece nemůžou chybět, že? (Omyl! Můžou a není to na škodu!) A jestli tam najdu ještě x-krát nějakou další absolutně trapnou narážku na sex, tak se neznám.

Druhý díl je prý nejlepší, tak snad si u mě vylepší reputaci alespoň on, protože pokud jsem si kupovala celou sérii zbytečně, tak budu naštvaná. Ostatně uvidíme…

Za mě stručně a jasně: "Mnoho povyku pro nic."

26.06.2019 2 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Po dlouhé době zase young adult kniha, která rozhodně stojí za přečtení! Téma smrti, ale i obrovské osamělosti nejenom dvou lidí je zde nádherně a velmi čtivě zpracováno. Po dlouhé době jsem zase hlavním hrdinům držela palce a věřila! Oba jsou skvělí! Opravdu stojí za přečtení!

21.10.2018 5 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Jste hráči? Hrajete MMORPG hry? Pak je tato kniha přesně pro vás! Pokud jste ale spíše vášnivý čtenář a k tomu ještě hráč, tak budete spíše zklamaní - stejně jako já.

Kniha vás prakticky hned na začátku vrhne do herního světa a představí vám Gleba, kterého budete spíše znát jako temného elfa Laitha. Gleb je dokonalý, společenský, nápomocný téměř každému, taktický i rozvážný. A ještě ke všemu skvělý vypravěč! Problém je ale v tom, že se z počátku nemusel vůbec snažit, aby něčeho dosáhl. Všechno mu prakticky spadlo do klína a jak říkáme my v hráčském světě, je to lucker a nic víc! Ovšem i to k těmto hrám patří.

Úprava knihy se mi velmi líbila. Vše máte přehledně zapsané (itemy, úkoly, atd.) krásně mimo hlavní vyprávění. Herní svět je dokonale promyšlený jak pro vtažené digitální hráče, tak pro ty příležitostné. K tomu nemám nejmenší výtku. Ovšem z té další stránky jich bude hned několik.

Začneme tedy pěkně z kraje. Kniha nemá zápletku, hlavní postava hlavně hraje. O tom je vlastně celý příběh. U MMORPG her jsme na to prostě zvyklí, ale když už je o tom i kniha, proč si s tím trochu nevyhrát?
Dalším velkým mínusem je pro mě ženská postava Táni! Bože, jak ta mi lezla krkem! Osmnáctiletá a neskutečně protivná. Brrrr!

K jazykové rovině knihy nemám nejmenší výtku. Příběh se krásně čte a co je nejdůležitější: autor se nebál použít termíny hráčů z her! Skvělý tah! Bez slovníčku na konci by byli nehráči při četbě téhle knihy dost ztracení.

Takže celkově mě čtení téhle knihy bavilo, ale nedostala jsem přesně to, co bych očekávala. Dalo se tam přece vymyslet tolik věcí! Inu, je to první díl, takže je potřeba na něj i tak nahlížet, ale za mě jsou to pouze 3/5. Jako oddychová kniha je fajn. :)

18.04.2018 3 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Určitě znáte velmi dobře ten pocit, když skončí vaše oblíbená knižní série a jste smutní, protože se jí jiná nevyrovná nebo máte spoustu otázek, které ještě nebyly zodpovězeny. Právě pro vás je tady sbírka povídek, která vás v tomto světě ještě chvíli nechá žít a nějaké ty otázky vám snad dokáže zodpovědět.

Kniha vám nabídne osm povídek z minulosti (možná i budoucnosti ;) a jednu bonusovou navíc. Krásně se čtou a mají rozhodně něco do sebe. Nejvíce se mi však líbily ty, které se týkaly Cinder nebo Scarlet.

Obálka je naprosto nádherná! Jako všechny z této série. Ovšem hvězdy, které odrážejí odlesky, jsou opravdu dech beroucí. Krásný nápad!!!

Kniha je opravdovým doplněním celé série a každý její fanoušek by ji měl, alespoň podle mě, také vlastnit. U mě v knihovničce má stoprocentně své místo!

Co víc vám mám povídat? Je to sbírka povídek, které se týkají Měsíčních kronik! Některé otázky odpovědět zvládnou, jiné zase vyvstanou. Ale tak to prostě má být. Pro mě je knihou, kterou musím mít! Hodnotím 4/5.

18.04.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Celá tahle kniha je vypravována z pohledu několika osob: starostlivého a příjemného Toma, nedůvěřivé a inteligentní Karen, nápadité a osamělé Brigit a v neposlední řadě i několika detektivů vyšetřující svůj případ. A každá z těchto osob má nějaké tajemství. Ano, mám ráda vyprávění příběhů z několika pohledů. Mám díky němu přehled o tom, jak se která postava právě cítí i proč jedná zrovna tak, jak jedná. A ani tady to rozhodně nebylo na škodu.

Jazyk, kterým je kniha psána, mi byl ze začátku velmi protivný. Autorka využívá obrovské množství krátkých vět, což mě přivádělo k šílenství. Čekala jsem pořádné popisy a nedostala je. Inu, s jazykem jsem bojovala statečně a nakonec si na něj zvykla (hodně to bylo určitě zapříčiněno knihou, kterou jsem přečetla předtím).

Až do poloviny knihy jsem si říkala, že je průměrná a už vůbec ne jako bestseller. Ano, je to napínavé. Ano, téma není špatné. Ale je tu jedno velké ALE! Po sto stránkách už jsem měla slušně nakročeno k rozlousknutí celé zápletky. Za dalších několik stránek jsem zjistila, že mám pravdu! Ovšem na konci knihy nastane zvrat, který jsem nečekala, ale na jednu stranu mi přišel i naprosto zbytečný.

I přes počáteční nesnáze s jazykem knihy jsem s ní i v celku spokojená. Hodnotím 3/5. Znovu ji však asi nikdy číst nebudu, to raději sáhnu po Ženě v okně, která mě zaujala mnohem více.

18.04.2018 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Tahle kniha by se měla dostat do povědomí všech - hlavně mladých lidí. Věřte mi, nikdy na nic nejste sami!

Celá recenze na knihu v záložce recenze.

31.03.2018 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Hned na začátku musím konstatovat, že nejsem fanouškem autorčiny série Divergence - přečetla jsem první díl a celou sérii poslala k šípku. Za mě to byla nuda a ztráta času! Pak jsem objevila tuhle knihu, už ani nevím, jestli jsem měla v plánu si ji koupit, ale nakonec jsem si ke kase donesla i ji. A víte co? Strašně dlouhou dobu mi ležela v knihovničce, protože mě to k ní vůbec netáhlo. Nakonec jsem po ní tedy sáhla. Říkat vám, že je obálka naprosto kouzelná, asi nemá smysl (ostatně víme to všichni). Ale co se skrývá pod ní?

Zkuste mi vysvětlit jednu věc: pokud chci, aby můj příběh vyprávěly dvě hlavní postavy, proč nechám jednu vyprávět v er formě a druhou v ich? To je ta chlapecká tak nedůležitá? A pokud ano, proč tam tedy je? Tohle mě na knize zaráželo ze všeho nejvíce. A ani po jejím přečtení tenhle autorčin tah naprosto nechápu a přijde mi zbytečný a nelogický.

"Život mě naučil, že svět se nezmění jen proto, že si to někdo přeje." (str. 346)

Už po několika přečtených stránkách mi bylo jasné, že jsem si na sebe upletla pěkný bič. Autorčin styl psaní mi vůbec, ale naprosto vůbec nesedí! Já mám z jejích knih pocit, že píše neuvěřitelně nudně. Po celou dobu četby na mě příběh i prostředí působily velmi nedomyšleně. A už vůbec ne uvěřitelně. Nevyvolal ve mně absolutně žádné emoce - mně bylo naprosto jedno, co se se kterou postavou stane, ať už se jim dělo cokoliv! Takže jsem se jenom utvrdila v tom, že knihy od téhle autorky u mě šanci nemají...

U knihy s tolika stranami je velmi těžké udržet čtenáře v napětí a nutit je číst neustále dál a dál. Tady v tomhle příběhu mě bavilo v přepočtu asi 150 stránek (a to maximálně), což je zoufale málo! Námět je dobrý, ale zpracování pokulhává. Kniha je předvídatelná a hodně věcí vám dojde velmi brzy.

"Dobrá srdce dělají náš svět útulnější." (str. 202)

Po přečtení příběhu jsem zjistila, že má být ještě druhý díl (a pak možná další a další a další ...). Proboha proč? Já si ho určitě nepřečtu.

Knihu hodnotím 2/5 alespoň za nápad, který nebyl plně rozvinut. Mě autorka zaujmout nedokáže.

31.03.2018 2 z 5