misha006 misha006 komentáře u knih

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Další Agáthina výborná detektivka. Bohužel jsem prvně viděla film a až později četla knihu.

15.03.2017

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Výborná kniha, jedna z nejlepších, kterou Agatha napsala. Sice jsem nejdříve viděla obě televizní zpracování, která se mi líbila a až potom četla knihu, ale to knize vůbec nic neubírá. Právě naopak.

12.03.2017 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

O hodně slabší než ostatní Nesbovi knížky. Ze začátku mě to dost nudilo. Časem se to trošku rozjelo, ale knížku jsem dočetla jen ze setrvačnosti. Předvídatelný děj a konec nijak nepřekvapi.

10.03.2017 3 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

K této knize jsem se dlouho odhodlalvala. Několikrát jsem ji memla v rukou, ale pokaždé ksem ji vyměnila za jinou. Teď, co jsem jí konečne přečetla, musím říct, že mě velmi příjemně překvapila a líbila se mi. Bylo to úplně jiné než ostatní Agátiny romány.

17.02.2017 5 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Mám ráda detektivky i Sherlocka Holmese. Přiběh byl napínavý a zajímavý. Zde se Holmes seznámil s Watsonem a řešili svůj první případ.

09.01.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Musím řict, že se mi kniha líbila. Sice se tam dlouho nic nedělo, a byla to i nuda, ale přiznám se, že jsem konec nečekala.

07.01.2017 5 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Od Agathy jsem četla většinu knih. A tato rozhodně nepatří mezi její nejlepší, ale zároveň ji nebudu odsuzovat. Byla to její poslední kniha a psala ji na sklonku životu, takže můžu jen smeknout. Děj je takový rozvláčný a v podstatě o ničem. Neustále tu diskutují dva staří detektivové ve výslužbě, kterým to pátrání bohužel už moc nejde. Přes to všechno, jsem, ale byla zvědavá jak to dopadne. Vůbec nejsem zklamaná, že jsem knihu četla.

17.10.2015 3 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Tahle kniha mi vlezla pod kůži, musím na ni pořád myslet a rozebírat ji. Sice jsem už ze začátku knihy věděla, jak to asi bude, ale rozhodně to knize nic neubralo. Mám už přečtenou většinu knih od Agathy, a tuto řadím mezi ty nejlepší.

06.06.2015 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Mám zde velký problém, nesympatická hlavní hrdinka. Zatímco u ostatních románů Austenové jsou hlavní hrdinky něčím výjimečné(chytré, krásné, bláznivé), Catherine je obyčejná. To by ani nijak nevadilo, ale ona je vyloženě hloupá, a mě to moc nesedí. Když toto pominu, tak je kniha pěkně čtivá. A konec, kdy Henry říká jak se do Catherine zamiloval je originální a vzhledem k vlastnostem hlavní hrdinky i pochopitelné. Než jsem četla kniha, viděla jsem filmové zpracování a to se mi líbilo, poté jsem zjistila, že je přesně podle knihy.

14.04.2015 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Nejprve jsem viděla film a úplně mě uchvátil. Později jsem měla jméno růže v povinné četbě k maturitě, neváhala jsem a přečetla jsem jí jedním dechem. Tato historicko dobrodružná detektivka je přesně žánr pro mě. Vynikající kniha, kde všechno do sebe zapadá a děj je stále napínavý. Je těžké se od knihy odtrhnout.

14.04.2015 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Nerada nedočítám knihy, ale tohle jsem prostě nedočetla. Pro mě velká nuda. Třeba někdy jindy.

01.04.2017

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

První kniha s Poirotem a zároveň se potkáva s Hastingsem. Není potřeba víc dodávat.

23.03.2017 5 z 5

Smrtonoš Smrtonoš Agatha Christie

Některé povídky jsou zajímavé a vcelku napínavé, a některé zase vyloženě nudné.

21.01.2017 4 z 5

Záhadné zmizení lorda Listerdalea Záhadné zmizení lorda Listerdalea Agatha Christie

Agathu mám ráda, ale tyto povídky mě vůbec nezaujali. V podstatě mě vůbec nebavili.

11.01.2017 3 z 5

Dokud světlo nepohasne Dokud světlo nepohasne Agatha Christie

Zajímavá povidková knížka. Většinou zvláštní povídky. Ve dvou vystupuje Poirot

02.01.2017 5 z 5

Královský rubín Královský rubín Agatha Christie

Příjemná povídková knížka. I přesto, že jsem všechny příběhy znala ze seriálového zpracování, stejně to bylo pořád napínavé.

20.12.2016 5 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Důstojné zakončení příběhů slavného Hercula Poirota.

04.01.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Co na to řict? Důstojné zakončení a zároveň nejlepší kniha série. Ale ten konec...

25.05.2015 5 z 5

Spiknutí Grálu Spiknutí Grálu Lynn Sholes

Nejsem moc náročný čtenář, ale tohle bylo moc fantaskní i na mě. Navíc hlavní hrdinka byla strašně nesympatická a vůbec jsem s ní necítila.

13.04.2015 1 z 5