misha006 misha006 komentáře u knih

Osudné tajomstvá v podzemí Osudné tajomstvá v podzemí Roderick Gordon

Je to dlouho, co jsem četla předcházející díl a po posledním dílu jsem sáhla jen proto, abych měla kompletní sérii. A musím říct, že knihu jsem dočetla jen ze setrvačnosti. První díly byli výborné, napínavé, plné zvratů a překvapení. Nevím, jestli jsem to cítila i u předešlých dílů, ale tady mě hlavní postavy opravdu velice vadili. Byli nepříjemní a nesympatičtí, takže mě bylo vlastně jedno, jak skončí oni, nebo celá kniha. Ještě musím dodat, že konec mě nijak nepřekvapil. Vlastně se mi k celé sérii tak nějak hodil.

25.03.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Zajímava a napínavá detektivka. Skoro až do konce jsem netušila, kdo je vrah.

13.02.2017 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Úžasná krásná kniha. Mám ráda příběhy z této doby, ale tenhle je jednoznačně nejlepší. Není to žádná hloupá romantická kniha. Je chytrá, zajímavá a krásná. Scény s panem Darcym a Elizabeth jsou nepřekonatelné. Ke knize jsem se dostala díky nádhernému filmu z roku 2005.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Kniha jako všechny od Nesba vynikající. Akorát ze začátku mě nudila linie z 2. světové války. Ale postupně jak se děje začali spojovat, jsem vše pochopila.

Přežít Přežít Piers Paul Read

Neskutečně silný příběh o silné vůli žít a přežít. Není ani možné, co si museli prožít a vytrpět. Kniha je velmi čtivá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a dychtivě jsem četla dál, i když jsem samozřejmě věděla, jak to všechno skončí. Nejprve jsem viděla výborně natočený film a až potom četla knihu. Teď se chystám číst ještě Zázrak v Andách.

30.09.2017 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Moc pěkná kniha. Hodně mi připomíná moji oblíbenou větrnou hůrku. Sympatická hlavní hrdinka, které fandíte. Kniha se moc příjemně četla.

28.03.2017 5 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Nezvyklá kniha s Poirotem, která se zabývá špionážní zápletkou. Děj je poněkud rozvláčný. Chvilku se něco děje a najednou se toho děje zase až moc. Rozhodně bych knihu ale neodsuzovala a jsem ráda, že jsem si jí četla.

20.03.2017 4 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Opět jsem nejprve viděla film a až potom četla knihu, tak jsem přišla o překvapení při závěrečném odhalení. Kdyby jsem nevěděla, jak to dopadne, tak bych měla pěkně zamotanou hlavu. Tyto knihy typu omezená skupinka lidí a jeden musí být vrah, mám nejraději. A tady to výborně funguje. Opět vynikající Agathina kniha.

18.03.2017 5 z 5

Princezna nevěsta Princezna nevěsta William Goldman

Prvně jsem viděla film, a ten jsem si zamilovala. Proto jsem se rozhodla přečist si knížku. Plus je, že je film přesně podle knihy až na pár vyjímek. Beruščino dítě jsem ani nečetla, nechtěla jsem si zkazit ten klasický přiběh.

03.01.2017 5 z 5

Po přečtení mám takové rozporuplné pocity. Určitě to bylo zajímavé a napínavé, ale je to prostě už nastavovaná kaše.

27.10.2016 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Tohle je těžké hodnocení. Pro mě asi nejslabší kniha od Nesba. Na jednu stranu to bylo jako vždy napínavé a mělo to spád. Ale na druhou stranu, mě to už ze začátku nějak nebralo a vůbec by mě nevadilo, kdybych knihu nedočetla. Každopádně poslední stránky byli strhující a celý příběh nakonec dával smysl. Dost mě teda naštval takový konec, doufám, že se hodně věcí v další knize dořeší. I přes některé námitky nemůžu jinak, než dát plný počet.

22.05.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět neskutečně napínavé až do konce. Akorát trošku delší rozjezd a tím pádem i tlustší kniha. Ale jako u všech knih od Nesba je těžké se od ní odtrhnout. Jsou zde menší odkazy na Sněhuláka, tak je lepší ho číst před Levhartem.

19.05.2015 5 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Film se mi líbil a na základě toho jsem si chtěla přečíst knihu. Bohužel kniha zklamala. Neměla žádný spád a napětí. V podstatě jsem se už těšila až bude konec. 400 stran je hodně na to, že se tam nic moc nedělo.

06.05.2015 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Rozhodně nejnapínavější a nejbrutálnějši Nesbo. Kvalita knížek se s každou knihou stupňuje, tak doufám, že to u těch ostatních bude pokračovat. Akorát jsem teda už hodně brzo tušila, kdo je vrah a tušení se naplnilo. Opět jsem se nemohla od knihy otrhnout. Rozhodně je lepši čist knihy chronologicky, už kvůli vývoji hlavní postavy. Zejména ale proto, že zde je několikrát zmíněno jméno vraha z Netopýra. Takže rozhodně nečíst Sněhuláka před Netopýrem.

03.05.2015 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Opět výborná kniha. Zde jsem, ale na rozdíl od ostatních knih série tušila, jak to dopadne.

30.04.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Nejméně čtivá kniha od Browna. Bylo zde opravdu hodně popisných a odborných částí, kde už se člověk ztrácel. A celé mě to připadalo takové moc fantastické a natahované. Už Ztracený symbol byl slabší. Ale pro mě je nejslabší Inferno.

21.04.2015 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Pro mě nejlepší Agatha, jak film, tak i kniha. Příběh je velmi silný a osudový. Je to jeden z těch příběhů, co Vám vleze pod kůži a musíte na něj neustále myslet.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha od Nesba, co jsem četla, ale rozhodně ně nejhorší. Tady se prostě jen rozehřívá, aby pozdější díla byla mistrovská, což jsou. Každopádně od Netopýra jsem se nemohla odtrhnout, tak jako od všech Nesbových knih. Prostě ty další jsou jen lepší.

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Zatím nejlepší kniha od Nesba, co jsem četla. Tentokrát jsem neměla vůbec tušení jak to skončí.

14.04.2015

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie