miseb miseb komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Nebylo to špatné, ale něčím mi kniha připomínala Collins. Řekla bych oddychovka, ale ne bestseller.

30.03.2023 4 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Vždy mám trochu problém napsat u knih s tématem holocaust, že jsou krásné. Možná smutné, děsivé, silné. Ale tahle kniha byla opravdu krásná.

23.05.2021 5 z 5

Válka nemá ženskou tvář Válka nemá ženskou tvář Světlana Alexandrovna Alexijevič

Je těžké o této knize napsat, že byla krásná. Možná skvělá, možná děsivá, krutá. Určitě se dobře četla, byla zajímavá a hlavně jiná. Jiná než ostatní knihy z války, které jsem četla.
Byla to prostě neuvěřitelná kniha o neuvěřitelné a hrozné době z pohledu žen, které tu dobu zažily, a hlavně přežily.

12.03.2021 5 z 5

Hrdina z Vysočiny Hrdina z Vysočiny Hannah Howell

Chtěla jsem knihu, u které si odpočinu, a která určitě dobře dopadne.
Tato kniha dobře dopadla, ale to je asi tak všechno.

12.03.2021 1 z 5

Neviditelní Židé: Přežili jsme holokaust Neviditelní Židé: Přežili jsme holokaust Eddie Bielawski

Určitě zajímavé téma. Ale vadil mi zvláštní styl psaní. Měla jsem pocit, že čtu slohovou práci. Možná by neškodilo trochu více se rozepsat. Zdálo se mi, že to autor chtěl mít rychle za sebou a jako bonus přidal pár fotografií.

07.02.2021 3 z 5

Neviditelná žena: Příběh agentky Virginie Hallové Neviditelná žena: Příběh agentky Virginie Hallové Sonia Purnell

Úžasná knížka. Jedna z nejlepších, kterou jsem na toto téma četla. Popisuje život Virginie Hallové a její působení v odboji za druhé světové války. Zbytečně neodbíhá od tématu, podrobně se zabývá činností Virginie, jejími schopnostmi a obrovským přínosem pro SOE.
Člověk si asi vždy dokázal představit nebezpečí, jakému agenti v té době čelili, ale teprve při čtení této knížky si uvědomíte tu osamělost, neustálý strach z prozrazení. I když to si člověk vlastně asi představit neumí a ani nemůže.
Určitě doporučuji, a kdyby to šlo, dám hvězdiček daleko víc.

24.10.2020 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Knížka nebyla špatná, ale nebyla nijak úžasná. Příběh mě zajímal, protože jsem četla "Stínové válečnice" o agentkách SOE, a tak jsem čekala, že se seznámím blíže s Nancy Wake. Ale příběh mi přišel neuvěřitelný, zrychlený. Prostě pro mne existují lepší knihy s touto tématikou (Slavík, Alicina síť).

13.09.2020 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Milá knížka, která pohladí. Člověk se zasměje a krásně si odpočine. Kdo čeká klasický cestopis, bude zklamaný. Já byla tedy příjemně překvapená.

16.06.2020 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Knížka nebyla špatná, jenom mi místy připomínala Tatéra, po táboře si chodil také jak chtěl, z Kanady mu nosily vězeňkyně šperky apod. A trochu mě vadilo, že v překladu byl pořád užíván výraz muslimka (pro vězeňkyně, které nemohly pracovat a bez nároku na jídlo bloudily po táboře, rezignovaly), ale těmto vězňům se říkalo musulman.

22.05.2020 4 z 5

Stínové válečnice Stínové válečnice Gordon Thomas

Okamžitě jsem se začetla, knížka velmi zajímavá, spousta informací o počátcích SOE, které jsem znala již z dřívějších knih, ale spousta věcí nových. Čekala jsem ale, že se autor začne věnovat více jednotlivým agentkám, a jejich působení v okupovaných zemích. Velká část je však věnována OSS a působení, hlavně ve Francii, je omezeno na konstatování"...seskočila, postaral se o ni odboj, případně byla zrazena, dopadena, dostala se zpět apod. ..." Jako by byla snaha obsáhnout co nejvíce, v co nejkratším čase. Ale ke konci knihy se o jednotlivých akcích dozvídáme víc, jsou i podrobněji popisovány. A jsou zaznamenány osudy agentek i v době osvobození a po válce. Nakonec šlo o knížku velmi zajímavou, kterou určitě doporučuji přečíst.

25.04.2020 5 z 5

Recepty pro druhou šanci Recepty pro druhou šanci J.D. Barrett

Tak nevím, jak knížku zhodnotit. Na jednu stranu splnila očekávání. Po knize Zimní muži jsem chtěla něco odpočinkového, klidného. Prostě čaj, deka a pohodová knížka. To jsem svým způsobem dostala. Jenomže autorka přimíchala mezi postavy duchy a to už na mě bylo moc. A závěr je také dost překombinovaný a neskutečný. Jinak čtení není vůbec špatné, bonusem mohou být recepty (nevím, jestli nějaký zkusím), ale četla jsem lepší knížky pro navození dobré nálady.

28.03.2020 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Kniha není vůbec špatná, je napínavá, ale mě se špatně četla. Nebo se mi prostě zdála hrozně natahovaná. Někdy mám pocit, že autoři chtějí za každou cenu šokovat, kriminálky jsou překombinované a vraždy co nejvíce úchylné a hlavně, nestačí jedna. Ke konci jsem knihu četla jen proto, že málokdy knížku nedočtu, ale vzpomínala jsem na starého, dobrého Maigreta či Poirota.

03.10.2019 3 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Po hektickém, vyčerpávajícím týdnu příjemné, milé čtení. I když od začátku víte, jak vše dopadne, samozřejmě dobře, knížka se hezky čte, dobře to skončí a člověk si krásně odpočine.

24.08.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Kniha se vůbec nečetla špatně, ale thriller ani náhodou. Prostě hezky napsaná knížka o domácím týrání. Jen jsem pořád čekala nějaký zvrat, kdy konečně dojde k nějakému dramatu.

05.03.2019 3 z 5

Patrioti Patrioti Sana Krasikov

Krásná knížka, ze které mrazí. Myslím, že v současné době by měla patřit mezi doporučenou četbu. Až při čtení si člověk uvědomí tu děsivou dobu, hrůzu, bezmoc. Dobu, kdy člověk nic neznamenal. Krásně napsáno, určitě stojí za přečtení.

27.01.2019 5 z 5

Živí a mrtví Živí a mrtví Konstantin Simonov (p)

Krásná kniha, na svoji dobu velmi odvážná. I když musím přiznat, že další část "Člověk se nerodí pro válku" pro mne byla daleko čtivější a daleko častěji se k ní vracím.

16.12.2018 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Po "Vypravěčce" nebo "Velkých maličkostech" jsem měla asi velké očekávání. Kniha mi přišla zdlouhavá, nemohla jsem se začíst. Nemohu říct, že by byla až tak špatná. Jenom jsem nebyla tak nadšená. Pořád jsem měla chuť přestat číst. Ty první dvě knížky mě prostě dostaly daleko víc.

24.09.2018 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Všechno asi bylo napsáno níže. Moc krásná knížka, určitě doporučuji k přečtení.

30.07.2018 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Mám ráda Divou Báru, Podhorskou vesnici i další knihy Boženy Němcové. Jenom Babička mě nějak nenadchla. A na rozdíl od těch ostatních knížek, bych se k ní asi nikdy nevrátila.

08.07.2018 3 z 5

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Julie Garwood - její knížky mám moc ráda. Vím, že někdo odsuzuje červenou knihovnu, ale proč si někdy nepohladit dušičku. Jak psala níže Hospodyňka, sklenka vína, napuštěná vana a Julie Garwood.

08.07.2018 5 z 5