Recepty pro druhou šanci

Vařit ve vlastní restauraci znamená pro Lucy Muirovou mnohem víc než jen zdroj obživy. Je to nezkrotná vášeň, naplnění životního snu. A také spousta práce. A tak jako šéfkuchařka a spolumajitelka jedné z nejlepších restaurací v Sydney Lucy nějakou dobu trpně snáší, že jí manžel Leith lže, krade recepty a vydává je za své a že ji podvádí s ženami, které se tváří jako její kamarádky. Jenže jejich manželství už dlouho za moc nestojí, a v jednu chvíli má Lucy všeho dost. Odchází od Leitha a rozhodne se, že začne znovu, úplně od nuly. Lucy poté narazí na starý opuštěný dům, kde před lety bývala Fortuna, podnik vyhlášený svou jedinečnou kuchyní i excentrickým majitelem. Jen co nakoukne špinavými okny do pustého lokálu, okamžitě ví, že to je ono: tady otevře novou, vlastní restauraci a udělá tak tlustou čáru za svým životem s Leithem. V kuchyni původní Fortuny objeví sešitek receptů, který patřil bývalému majiteli a šéfkuchaři, neslavně proslulému hýřilovi a milovníkovi žen Frankiemu Summersovi. Lucy se nechá při přípravě pokrmů jeho recepty inspirovat a s pomocí pár věrných přátel postupně získává ztracenou sebedůvěru i nadšené zákazníky. Ve Fortuně je šťastná jako nikdy předtím. Kdo ví, možná že je to právě odvaha, vášnivé nasazení a troška kouzel, co tvoří tajný recept na lepší život… Lucy opouští manžela, aby mohla zase vařit s chutí a láskou. A čeká na ni úžasná výzva… V tomto okouzlujícím románu autorka J. D. Barrettová sestavila recepty nejen na vynikající jídla, ale i na druhou šanci na štěstí. Je to chytrý a úchvatný příběh o jídle, skvělých receptech na romantiku a odvaze, které je zapotřebí, když se chcete znovu zamilovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434227/recepty-pro-druhou-sanci-pcL-434227.png 3.57
Vydáno, Sofa Books

The Secret Recipe for Second Chances, 2016

Kniha Recepty pro druhou šanci

blebuska

Ehm, no nevím, jak hodnotit... Pokud od knihy nic nečekáte a chcete si odpočinout a odreagovat, tak to asi bude to pravé... Recepty navíc jsou příjemné zpestření

Lettrice
10.06.2020

Do knihy jsem se rychle začetla, pak mě trochu vyděsilo, že důležitou roli hraje duch, ale ukázalo se, že to vůbec nevadí. Autorka to pojala tak, že kniha se četla jedním dechem, recepty jsou naprosto úžasné a těším se, až některý z nich vyzkouším. Příjemná odpočinková četba, rozhodně jedna z lepších knih pro ženy. A doufám, že tu od autorky vyjde ještě něco dalšího.

Frary
09.06.2020

Nevím, jestli věřím na duchy, ale tenhle je moc milý. A navíc výborný kuchař. Pobavila jsem se a vyzkoušela recept na pravou francouzskou cibulačku.

miseb
28.03.2020

Tak nevím, jak knížku zhodnotit. Na jednu stranu splnila očekávání. Po knize Zimní muži jsem chtěla něco odpočinkového, klidného. Prostě čaj, deka a pohodová knížka. To jsem svým způsobem dostala. Jenomže autorka přimíchala mezi postavy duchy a to už na mě bylo moc. A závěr je také dost překombinovaný a neskutečný. Jinak čtení není vůbec špatné, bonusem mohou být recepty (nevím, jestli nějaký zkusím), ale četla jsem lepší knížky pro navození dobré nálady.