Mišátko Mišátko komentáře u knih

Koučink duše Koučink duše Michaela Merten

Tato kniha se mi po dlouhé době stala tak trochu učebnicí. Našla jsem tam téměř všechno, co jsem o osobním růstu doposud načetla. Velkým plus jsou mentální cvičení, které jsou v knize popsané. Zároveň se nejedná o dlouhé rituály, na které potřebujete spoustu pomůcek... jde jenom o vlastní nitro, vlastní prožitek a hledání smyslu v změti emocí a rozporuplných každodenních zážitků.
Knížka se mi četla dobře, ale četla jsem ji záměrně pomalu, snažila jsem se ji víc "nasát".
Osobně bych dala poslední 5. úroveň: Milovat na první místo a doplnila bych literaturu. Na konci knížky jsou sice doporučené zdroje, ale chybí mi pravé citace.

18.11.2020 5 z 5

Slepé skvrny. Kniha s velice trefným názvem a pro mě neuvěřitelným rozptylem témat. Zpočátku jsem se obávala přílišné statistiky, ale mile mě překvapilo, že statistiky trefně a efektivně podporují autorovy úvahy. Kniha se mi četla skvěle a všem velice doporučuji.Na závěr svého příspěvku bych byla ráda osobnější :)Dan byl mým spolužákem a kniha mi připomněla, jak mi sociologie chybí (až na to zírání do dat)...:).... Zároveň bych Danovi chtěla poděkovat za užitečná data v oblasti vzdělávání, které využiji ve svém projektu, jako důležitou argumentační oporu.

29.10.2020 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Kniha byla čtivá, ale čekala bych více napětí a to již od začátku knížky. Pravé napětí přišlo na posledních stránkách a stejně bych ráda věděla, čím to bylo, že se ze všech paniček staly loutky. Jak jsem si přečetla z jiných komentářů, tak si asi kouknu i na film...už se docela těším.

21.10.2020 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Silný příběh plný utrpení ale ne beznaděje. Nevím, zda bych měla vůli žít, kdybych musela projít byť jen desetinou toho, co Cilka. Knihu jsem přečetla jedním dechem.... byl to strhující příběh, který by nám měl připomenout jaké hodnoty jsou v životě důležité. Děkuji za to, co pro nás předkové vybojovali a vytrpěli.... Doufám, že naše děti budou mít minimálně takové štěstí jako my... I proto je potřeba o historii mluvit, podávat svědectví a připomínat si skutečné hrdiny!
Obdivuji jakou energii vynaložila autorka k tomu, aby mohla napsat Cilčin příběh. Klobouk dolů před jejím uměním psát, dokázala autenticky dokreslit ty části, o kterých měla jenom útržkovité či neúplné informace. Příběhy o přežití, nezlomnosti a naději jsou opravdu její vášní! Čiší to z každé stránky jejího románu.

18.10.2020 5 z 5

Známky života Známky života Robin Cook

Opravdu napínavý a čtivý příběh plný detailů a dramatických momentů. Těším se na další Cookovku :)

17.10.2020 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Moje první knížka od Nesba. Ze začátku jsem byla docela nedůvěřivá k tomu, jak se může příběh rozvinout, ale byla jsem mile překvapena. Příběh se spoustou detailů a dovětků k prokreslení příběhu mě nadchnul a úplně pohltil. Těším se na druhou část :)

11.10.2020 5 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Na začátku jsem s knížkou malinko bojovala. Přelom nastal po 44-té stránce, kdy jsem se do ní pořádně zakousla a dočetla skoro jedním dechem. Líbilo se mi propojení novodobých učení s prastarými. Nadchlo mě srovnávání jednotlivých náboženských přístupů a opět jsem se utvrdila v tom, že katolická církev je k politování hodná. Kněz, který se jim znelíbí je prostě vzkázán jinam. V tomto případě to byla spíše křivda. Hanebné je však to, když odvelí i takového kněze, který je obviněn ze zneužívání..... a pak máte následovat církev. Ať je to duchovno, církev, víra, osobní rozvoj či vzdělávání, je potřeba mít oči otevřené, informace si ověřovat a kriticky je hodnotit. Snad pak může být člověk o něco svobodnější.

08.10.2020 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Další dech beroucí dílo Karla Čapka. Asi bych knihu tolik neocenila, kdybych sama matka nebyla. Čapkovo drama mi ještě více přiblížilo naši rodinnou historii, když moje prababička také o syna ve válce přišla... Nemohu však říct, že jí víc rozumím... Nedovedu si představit, že bych o některého svého syna jakkoliv přišla.

05.10.2020 5 z 5

Křesadlo Křesadlo Hans Christian Andersen

Tak trochu jiná pohádka. Po přečtení jsem se zamýšlela nad tím, kde se poděl pohádkový boj dobra se zlem? A také jsem marně hledala morální ponaučení. Možná jsem měla v dětství číst Andersena a nebyla bych po tak dlouho dobu bláhová a naivní. Šla bych ještě více za svým cílem a to i přes mrtvoly...
Pohádka se mi moc líbila a těším se na další :)

05.10.2020 5 z 5

R.U.R. Rossum´s Universal Robots R.U.R. Rossum´s Universal Robots Karel Čapek

Roboti. I já se občas cítím jako robot. Jeden úkol střídá druhý a je potřeba je řešit rychle a ideálně bez emocí. Naštěstí máme literaturu, hudbu, kuturu v širším slova smyslu a schopnost vnímat a procítit přírodu. A to je asi to, co nás chrání před propasí přetechnizovaného světa. Musím ale přiznat, že myšlenka, že někdo za nás odvádí těžkou práci, abychom měli více času na sebe a rodinu, není až tak marná :) ...

04.10.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Klasicky dobrý příběh, ale ten konec :) ....

15.07.2020 3 z 5

Lekári Lekári Erich Segal

Poněkud zdlouhavý popis událostí se nakonec proměnil v zajímavý příběh. Nakonec jsem obšírnější popis ocenila. Doporučuji.

15.07.2020

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět jeden ze silných příběhů. Čtení jsem si moc užila, jelikož postavy jsou velmi dobře psychologicky propracovány a neuvěřitelně realistické.
Člověk si uvědomí, jak jsme křehcí, kam sahají naše hranice a jak nás ovlivňují naše ideály. Tiché roky mi částečně připomněly i můj svět. Byla přece doba, kdy jsme mohli mluvit jenom doma, co se řeklo doma, to doma muselo i zůstat....a nebylo to až tak dávno. Bylo to tiché období směrem ke společnosti.
Knížku vřele doporučuji.

18.05.2020 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nádherná sbírka básní. Připomněla mi krásné chvíle strávené s rodinou a mnohdy vehnala slzy do očí. Byl to krásný výlet do dětství...

08.05.2020 5 z 5

Zdravé hubnutí Zdravé hubnutí Josef Šimek

Měla jsem v rukou několik knížek o hubnutí. Žádnou však naučnou. A to tato byla. Pochopila jsem mnohé procesy a dokonce jsem se dozvěděla i něco nového, i když jsem si myslela, že mi nic nového (kromě osobního příběhu) nepřinese.

05.05.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Již dlouho jsem se nedostala ke knížce, kterou bych přečetla skoro jedním dechem. Kolik toho může vydržet jedna osoba? Kolik hrůzy a pocitů viny je člověk schopen na svých bedrech unést? Je to vůbec možné, aby se to všechno událo?
Bohužel ze svědectví mnohých, kteří si peklem koncentračních táborů prošli, plyne jasná odpověď...

05.05.2020 5 z 5