misa8153 misa8153 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Vše už bylo napsáno v komentářích dříve. Naprosto skvělá kniha, kterou nejde odložit. Jedna z mála, ke které mám chuť se vrátit a určitě si ji ještě někdy přečtu.

27.06.2018 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Krásná kniha o strašné době. Z některých myšlenek malé Leni mi bylo tak smutno. Při posledních řádcích ukápla slza.

07.11.2018

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Michaela Klevisová je pro mě jistota, že se nebudu nudit. Oblíbila jsem si Josefa Bergmana a jeho kolegy, líbí se mi zajímavé a vždy originalni prostředí příběhu a propletené a komplikované osudy.

29.04.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Sci-fi není žánr, který bych vyhledávala - četla jsem ji spolu se synem (10let), kterého příběh zajímal. Děj se mi líbil, měl zajímavý vývoj. Jak už bylo napsáno, linka s trifidy nebyla tolik rozvinutá, jak jsme čekali, ale knihu jsme doslova zhltli za pár dní. Pouze některé sáhodlouhé filozofické úvahy o smyslu existence, budoucnosti apod., jsme přeskočili. Jinak ale moc fajn čtení.

02.02.2019 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moje první setkání s touto autorkou a určitě ne poslední. Kniha mi velmi sedla, snadno jsem se nechala vtáhnout do příběhu, který byl pěkně propracovaný a udržoval v neustálém napětí a očekávání dalšího vývoje. Bavily mě i osudy a vztahy jednotlivých postav. Za mě skvělá česká detektivka.

30.11.2018 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Příběh zajímavý, na styl psaní jsem si musela chvíli zvykat. Knihu jsem četla krátce po knize Bez dcerky neodejdu, která mě dokázala stylem vyprávění mnohem více vtáhnout do děje. U této knihy jsem první polovinu četla velmi dlouho, příběh mě víc bavil v druhé polovině -po svatbě.

03.11.2018 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Nečekala jsem to, ale kniha mě úplně pohltila. Velmi silné příběhy - a jako matku mě velmi zasáhly hlavně příběhy, kde se objevují i děti. Velice by mě zajimalo, jak se některé osudy vyvinuly, zda mají příběhy happyend? Věřím, že se kniha stane poselstvím a varováním dalsim ženám.

18.08.2018 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Knihu jsem přečetla jedním dechem....tedy přesněji za týden...ale kdybych měla víc volného času, přečetla bych ji rouhodne rychleji... naprosto mě vtáhla do děje, pořád jsem byla zvědavá, co přesně se stalo... A napětí mi vydrželo až do posledních stránek. Za mě SUPER

17.07.2017 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Jsem moc ráda, že jsem se k této knize dostala - opět díky Databazeknih! Silný příběh. Rozhodně jedna z knih, na které hned tak nezapomenu.

17.10.2019 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Dlouho jsem se k této knize odhodlávala, protože jsem věděla, to nebude úplně snadné čtení. Jako matku mě tyto příběhy vždy velmi zasáhnou (obzvlášť ty podle skutečné události). A až na pár slabších míst jsem byla naprosto vtažena do příběhu a závěr jsem prostě musela dočíst na jeden zátah.

03.09.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi četla skvěle a to hned od zacatku, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Celkově mi sedla a strávila jsem s knihou část dlouhé dovolené.

12.04.2017 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Rachel Abbott psát umí. Kniha se čte lehce, ale tento příběh mě sice na začátku chytnul, ale tak od poloviny jsem už jen čekala na konec. Série s Tomem Douglasem mě bavila víc. Nicméně přečtení nelituji a určitě dám autorce další šanci.

08.07.2020 4 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Super námět, začátek mě vyloženě bavil... potom se místy kniha zbytečně táhla. Ale i tak jsem si čtení užila. Hodnotím jako lepší průměr, takže váhám mezi 3-4 hvězdičky.

01.11.2019 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na můj vkus místy až příliš syrové a drsné, každopádně se kniha čte velmi dobře, kapitoly jsou krátké a stále vás nutí číst dál (takové to - ještě jednu kapitolu a pak už opravdu půjdu spát :-) ). Možná si někdy přečtu i další díl, ale určitě ne hned.

09.05.2019 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kniha, která se moc příjemně čte. U posledních stran knihy jsem skoro nadýchala a byla jsem naprosto vtažena do děje. Pomerne jednoduchy, ale hodně silný příběh. Jsem ráda, že jsem knihu četla a doporučuji ji jak dospělým, tak i mladším.

11.07.2017 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Od začátku je jasné, jakým směrem se bude děj ubírat, ale rozhodně to není nuda. Vše už bylo řečeno, taky jsem měla chuť knihu odložit, protože mi bylo jasné, co se stane, jako by se tím, že ji odložím, dalo všemu zabránit. Ale prostě chcete vědět, jak to nakonec dopadne. Čte se velmi dobře. Hvězdu ubírám za konec, takové konce prostě nemám ráda.

11.02.2024 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Mám ráda knihy, které mě chytí hned od prvních stránek a tato kniha mezi ně patří. Dej plyne svižně a na konci každé kapitoly jsem si říkala - tak přečtu ještě jednu... ještě jednu ...ještě jednu. Asi se dá zařadit mezi průměrné thrillery, které dnes vycházejí, ale čert to vem, mě to prostě bavilo.

14.06.2019 4 z 5

Detektivové Detektivové Zuzana Pospíšilová

Knihu jsme četli společně s dětmi při večerním čteni. Dětem se moc líbila, myslím, že se úplně vžily do děje, který je dobrodružný a navíc je provázen krásnými ilustracemi. Určitě budeme číst i další díly.

02.12.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knihu nehodnotim hvězdičkami, protože jsem ji neměla ani chut dočíst. Dívka ve vlaku mě bavila, tato kniha ne. Připadala mi příliš ponurá, depresivní a utahaná. Zkoušela jsem ji dát šanci, ale do čtení jsem se musela nutit, takže za mě bohužel.

22.08.2018

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Já jsem byla spokojená. Čtivý thriller, který jsem doslova zhltla během týdne.

13.03.2018 4 z 5