Detektivové

Bratrům Tomášovi a Kubovi přinese stěhování do nového domu netušené dobrodružství. Připojí se k tajné klučičí partě a společně s novými kamarády se stanou svědky krádeže vzácného obrazu. Důvtipní malí detektivové přivedou policii na stopu zloděje. Zbývá ale objevit záhadně zmizelý obraz... Dospěláci mají svoji Agathu Christie, pro děti je tu Zuzana Pospíšilová a její dětská detektivka. Malí čtenáři se mohou těšit nejen na napínavý text a krásné ilustrace Markéty Vydrové, ale také na tajný vzkaz a doprovodné detektivní otázky. DeTeKTiVové budou brzy pátrat v dalších, nových knížkách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127357/detektivove-vD6-127357.jpg 4.333

Detektivové

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Grada

Kniha Detektivové

Katka.N3

Prvni detektivka, co jsem detem cetla a hned mela velky uspech. Deti mely oci az navrch hlavy a hlavne po kapitole, kde byli kluci zavreni do kumbalu, vedly dlouhosahlou diskuzi, jak se dostanou ven a jestli je pes Azor vycmucha :-) Takze doporucuji a me neceka nic jineho, nez shanet dalsi dil :-)

Osice
10.11.2019

Knížka upoutala dceru obálkou. Myslela si, že se jedná o další příběhy zlobivých kluků, nezbedníků od M. Drijverové. A ani se nedivím, že si to myslela, obě knihy totiž ilustrovala skvěle M. Vydrová:-)

Hezký příběh o partě kluků, kteří si říkají DeTeKTiVové. První případ, ke kterému se nachomýtnou, je krádež obrazu od malíře Adolfa Kaufmanna. Baví mě, že autorka do svého příběhu zakomponovala skutečného malíře (i informace o něm jsou reálné). Knížka má pro mne tudíž určitou přidanou hodnotu. Kaufmanna jsem si musela vyhledat a jeho obrazy se mi líbí:-)

S dcerou (3,5 roku) jsme si díky knize vyzkoušely, jak se popisuje osoba/pachatel. Hodně se jí líbilo, když jsem ji popisovala já:-) Miluju knížky, které nás inspirují k nějaké společné aktivitě. Ještě bychom mohly vyzkoušet udělat sádrový odlitek stopy:-)

misa8153
02.12.2018

Knihu jsme četli společně s dětmi při večerním čteni. Dětem se moc líbila, myslím, že se úplně vžily do děje, který je dobrodružný a navíc je provázen krásnými ilustracemi. Určitě budeme číst i další díly.

Anyz01
06.04.2018

Četli jsme se synem na jeden zátah, velmi pěkně napsáno, napínavé, místy poučné.

aninka.b
25.03.2016

Dobrodružný příběh pro děti. Parta kluků pátrá po zloději obrazu. Jednoduchý a lehce srozumitelný děj, hezké ilustrace.

helusa2
12.03.2016

Fajn knížka i pro začínající čtenáře. Líbí se mi i ty otázky vzadu pro porozumění čtenému textu. Napínavé, pěkně napsané, super! :-)

Isew
01.11.2015

Dcery (6 a 4 roky) ani nedutaly a poslouchaly. Když jsme dočetly, dožadovaly se hned dalšího pokračování. Už máme doma druhý díl. Jednoduché a napínavé dobrodružství.

zuzi1162
01.10.2015

Pro mě úplně nádherná kniha. První setkání se Zuzanou Pospíšilovou a hned se stala mou oblíbenou dětskou českou autorkou.

Dva divoši
Dva divoši