MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

Četla jsem ji v originále a byla napsána velmi poutavě, jen mne mrzí, že tak dobrý námět nemá klasickou prozaickou podobu obohacenou o některé detaily, které se do filmu jednoduše nevešlo. Docela mne překvapilo, jak málo je ve snímku vlastně dialogu, většina knihy se skládala ze scénické poznámky...

31.10.2018

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Svižná, vtipná a akcí nabitá kniha. Příběh sice není nic, co byste nečetli už někde předtím, ale musím říct, že se mi velmi líbí myšlenka hlavního hrdiny, který není dokonalý nadčlověk a argosanská filozofie. Oceňuji rovněž realistickou romantickou linku bez laciné přeslazenosti.

19.10.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Bylo příjemné přečíst si pro změnu o NEčaroději mezi kouzelníky než naopak. Samotná kostra příběhu mi trochu připomínala Hraničářova učně, je však obalena různými spiknutími a pletichami (i když jsem očekávala trochu rafinovanější intriky, které tuhle knihu proslavily). Ráda bych však ocenila originální podání magie (opravdu se mi zamlouvá nápad s pásky a druhy kouzlení).
Kniha se čte doslova sama a milovníci akce a napětí si rozhodně přijdou na své.
Rozhodně se velmi těším na pokračování a jsem zvědavá, jak se to celé vyvine dál.

07.10.2018 4 z 5

Saláty Saláty kolektiv autorů

Krásně ilustrovaná kniha, přehledné členění a lákavé recepty, už se moc těším, až některý vyzkouším.

14.09.2018

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Milá letní kniha s doslova slunečnou atmosférou. Některé povídky mi připadaly poněkud přitažené za vlasy (Zamilovaný labyrint, aspoň mám dojem, že se to tak jmenovalo, Poslední bitva v Krváku…), jiné mě opravdu zaujaly (Konec lásky, Suvenýry a skvělá Mapa perfektních maličkostí).
Co mi možná trochu vadilo, že ze všech hrdinů všichni autoři dělali chudáčky z nefunkčních rodin - věřte tomu nebo ne, mladí lidé mohou být zajímaví, i když pocházejí z normální rodiny.

16.08.2018 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Hodně oddechové, leč čtivé dílo. Musím říct, že výrazně předčil první, slabší díl. Románek Gideona a Gwen nabral na konci nečekaný směr, což knize velmi přidalo na zajímavosti.
Přesto mám ale co vytknout. Zaprvé nepříliš pestrou dějovou linii (dobrá čtrvrtina knihy se točila kolem přípravy na soaré), a celá ta nepromyšlená romance ( hele, Gwenny, nezdá se ti maličko ujeté čekat vášnivou lásku od někoho, koho neznáš ani týden?!) a mně nesympatická hlavní hrdinka (ačkoliv uznávám, že oproti Rudá jako rubín přeci jen zlepšení).
I přes tato negativa se vrhnu na další díl, protože i když mi hrdinové Gierové nejsou moc blízcí, tak nějak mne zajímá jak to s nimi bude, obzvláště se těším na ples, na kterém Gwen potká sama sebe a jsem vážně zvědavá na to, jakou úlohu v příběhu ještě sehrají Lucy a Paul.

23.07.2018 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

POZOR! KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!
Pro mě byla tahle kniha vzhledem k vysokému hodnocení celkem zklamáním. Námět a příběh je sice zajímavý, zato většina postav mě iritovala většinu knihy.Gwendolyn se chovala jako dvanáctileté dítě a upřímně mi nepřipadá moc realistické, že by její kamarádka Leslie uvěřila tomu všemu úplně bez důkazu.
Láska mezi Gwen a Gideonem se mi zdála strašně uspěchaná. Gwen se najednou stala součástí tajemství, Gideon si o ní myslí, že je totální husa, pak mu při první cestě do minulosti zázrakem zachrání život, sesype se mu, a bum! při další cestě do minulosti už se líbají. Vzhledem tomu, že na více než tři sta stránkách je rozepsaáno pár dní, měla paní Gier počkat aspoň do druhého dílu.
Styl psaní mi zazačátku přišel děsně povrchní, až příliš jednoduchý, teprve později mě kniha přesvědčila, že to není dílo posledního amatéra z internetu (tím nemyslím, že na internetu se nedá najít kvalitní literatura).
Poslední, co bych vytkla, je závěrečná scéna v roce 1912. Chyběla mi tam nějaká gradace, nevím, možná mi zase nesedl spisovatelčin styl, ale nějak mi unikla celá atmosféra oné kapitoly.

Na druhou stranu měla kniha i spoustu světlých stránek. Příběh nebyl k zahození a četl se velmi rychle, Gideonův souboj popsala autorka velice dobře a některé postavy (teta Glenda, Gwenina máma) mě docela zaujaly. Pokračování si přečtu a doufám, že se bude líbit víc, protože Gier vnesla na literární scénu zajímavý příběh s otázkami, které vás nutí do dalšího dílu, přestože podat by je dle mého zvládla lépe.

16.07.2018 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Úžasná, strhující kniha plná šílených zvratů, ďábelských piklí Kaze Brekera, bolestivé minulosti, tajemné romantiky a světlejších zítřků. Samotnou mne překvapilo, jak jsem si tyhle antihrdiny z Barrelu zamilovala. Leigh Bardugo vytvořila realistický svět a originální příběh, za který jsem jí moc vděčná a doufám, že se do světa grišů určitě ještě vrátí, byť do jiné části. Docela ráda bych si přečetla něco víc o Šuhanech nebo Fjerdě.

16.07.2018 5 z 5

Italština pro samouky a věčné začátečníky Italština pro samouky a věčné začátečníky Eva Ferrarová

Cvičení jsou dobrá, ale vysvětlení gramatiky (obzvláště členů) je někdy dost žalostné. Zajímavě doplněné o reálie. Doporučuji v kombinaci s jiným studijním materiálem.

25.06.2018 3 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Ačkoli jde o útlou knížku, obsahuje neuvěřitelný příběh. Příběh o prostém přežití nepředstavitelných hrůz. Vážně neuvěřitelné. Jednoduché vyprávění dodává celému dílu srdceryvnost. Desetileté děti, které přežily víc než si dovede představit většina dospělých a které v sobě i po letech našli neméně odvahy sdělit světu svůj příběh.

01.05.2018

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Moc se mi to líbilo. Kniha byla vtipná a nápaditá. Obzvláště mě zaujala Samirah, která, navzdory tomu, že je muslimka, zároveň pracuje pro Ódina. Příběh mě držel napjatou od začátku do konce a musím říci, že se těším na nové pokračování.

23.04.2018 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Určitě dílo, které stojí za přečtení, ale není to pro každého. Já například zjistila, že povídky pro mě nejsou. Prvních pár mě velmi bavilo, poté už méně. Scházely mi tam postavy, se kterými bych se mohla ztotožnit, emoce, jež bych mohla prožívat a nějaké to napětí. Myšlenky a nápad skvělé, avšak toto není můj styl. Z toho důvodu ani knihu nehodnotím. Já a minipovídky asi nebudeme přátelé.

28.03.2018

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Příběh byl úžasný a neuvěřitelný, těžko uvěřit, co mohly dvě nevinně děti ještě v minulém století prožít. Jenom styl psaní mi přišel takový...jednoduchý, nečetli se to tak dobře, jak bych byla očekávala, i když některé pasáže se mi moc líbily.

03.03.2018

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.
Mě se kniha se svým lehce šílený a morbidním námětem líbila. Zamilovala jsem si Krverůž a hlavně motiv přátelství a lásky, který se táhl celou knihou. Jediné, co mi na dějí vadilo, že autorka trochu splétala moc věcí dohromady. Fantom opery+ energetičtí upíři? Čakry? Saint Germain?
U Šepotání to byl prostě svět Alenky, být netradičně pojatý, ale pořád jasná Říše divů. No, uvidíme, kam se Anita bude ubírat.

03.03.2018 4 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

Mně se kniha moc líbila od začátku, měla nádherně ponuře romantický nádech, četla se výborně. Oblíbila jsem si mnoho postav, hlavně Runiny přátele, ale například i Roxie s Kat, které tomu příběhu dodávaly šťávu. Romantické scény samozřejmě dokonalé, jenom už jsem v půlce knihy skřípěla zuby, když jsem viděla slovo smyslné. Akční scény byly velmi věrohodné a Rune jsem dobře chápala. Zřejmě jediné, co bych vytkla je, že autorka to možná s fantomem, Saint Germainem a upíry trochu přehnala, takže v kombinaci s lehkým, návykovým stylem to zavinilo, že jsem si ke konci knihy nepamatovala informace na začátku.

25.02.2018 4 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Prima knížka, neskutečně čtivá a vtipná. Magnusův svět byl líbivý, navíc postavy jako z masa a kostí se krásně hodily k motivu přátelství, který dominoval celé knize. Musím ocenit i kvalitu jazyka a hlavně závěrečnou bojovou scénu, i když na ty, jak už vím ze ságy Percy Jackson, má pan autor nadání.

10.02.2018

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Moc příjemné povídky, krásně psané a docela napínavé. Oceňuji i detektivní zápletku v příběhu Dýka a kalamář.

09.09.2017 4 z 5

Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Veronika Válková

Báječná kniha se sympatickými postavami, zajímavými reáliemi a je k tomu nádherně napsaná. Hodně se mi líbil detailní popis rozvrhu malé arcivévodkyně a postava Lízy, ačkoliv sama sebe bych spíš přirovnala k Marianě.
Taky ilustrace považuji za neobyčejně zdařilé.
Děkuji vám, pí. Válková a pane Kople.

27.07.2017 5 z 5

Ranní rosa Ranní rosa Nada Al-Ahdal

Zajímavá kniha o krutém životě jemenských dívek.Obdivuji Nadu.Nevím,co bych a takové situace udělala,zvlášť v jedenácti letech.

28.06.2017 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Silný,dojemný příběh.Čekala jsem něco vleklého,první půlku divkou jízdu a pak rozímání na lukách,ale kniha mne překvapila svou dynamičností i ve druhé části.A k tomu zamyšlení nad vývojem Afghánistánu,náboženství a politiky,ale také mezildských vztahů a dospělostí.
Kéž by měl Hosseini víc knih,už jsem přečetla všechny jeho romány.

16.06.2017 5 z 5