MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

Anna Anna Jostein Gaarder

Moc hezká knížka k zamyšlení-5 hvězdiček jsem dala trochu kvůli tomu, aby měla kniha pozitivní hodnocení. Jinak mi vadilo časté užívání slova řekl(a).
Jinak doporučuji pro filozofické duše, které si chtějí přečíst něco lehčího!!!

27.02.2016 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Nádherně napsaná filozofie!

21.02.2016 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Kniha je poutavě napsaná a vážné téma citlivě a opravdově zpracované.
jen mi trochu chybí překvapivý zvrat. Pořád jsem čekala, kdy se záchrana Ellen zvrtne, ale nic. Chtělo to trochu promyšlenější zápletku.

20.02.2016 4 z 5

Skvěle napsaná a hlavně vymyšlená kniha. Obdivuji i český překlad.

26.01.2016 5 z 5

Já jsem Malála: Skutečný příběh dívky, která bojovala za vzdělání a změnila svět Já jsem Malála: Skutečný příběh dívky, která bojovala za vzdělání a změnila svět Patricia McCormick

Skvělá knížka, dobře vyprávěná a ten příběh je opravdu strhující. Malála je hrdinka.

16.01.2016 5 z 5

Vědma Vědma Michael Scott

Moc hezká knížka, jsem ráda,že Perenella utela z Alcatrazu

15.01.2016 5 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Moc hezká knížka, někdy se ale trošku vlekla, třetí knihu jsem však zhltla asi za tři dny.

30.12.2015 4 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Skvělá knížka, už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

18.11.2015 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Krásná knížka, ačkoliv jsem se do ní tu a tam zamotala. Anne byla vskutku klubkem rozporů. Jen mi vadilo, že byl občas deník o ničem. A někdy mě nebavilo piplání v pocitech Anne. Ale jenom zřídka.

15.10.2015 4 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Erin Hunter

Pěkné.

04.10.2015 4 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Líbilo se mi to, jenom souhlasím se Scrat, že Bára se někdy chovala poněkud dětinsky a často jí spoustu věcí nedošlo, avšak vřele doporučuji.

14.09.2015 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Některé věci se mi celkem zamlouvají, jiné zase méně.

05.09.2015

Sladké časy Sladké časy Jacqueline Wilson

Výborná, ačkoliv konec mne téměř dohnal k slazám. Nedovedla jsem se odtrhnout, přestože mě Opal tu a tam štvala svou vzdorovitostí.

23.08.2015 5 z 5

Úžasní psi Úžasní psi Ryan O´Meara

Kynologií poutavě a naučně.

16.08.2015 5 z 5

Kronika ohně Kronika ohně John Stephens

Některé pasáže se mi nelíbily, od jiných jsem se nedokázala odtrhnout.

16.08.2015 4 z 5

Půlnoc Půlnoc Jacqueline Wilson

Krásná, realisticky pohádková knížka. Bylo nádherné číst ji v září na távě (-: .

24.07.2015 5 z 5

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

Velice krásná knížka po které snadno kloužete očima a i když je Elvíra malá, dovedete ji pochopit a nířákte si: ,,Bože, to je trapné děcko."
Doporučuji.

24.07.2015 4 z 5

Smaragdový atlas Smaragdový atlas John Stephens

Líbilo se mi, že děti nebyly dokonalé, dělaly chyby atd. Zároveň mi však přišly trochu moc odvážné, ale to je asi tím, že já jsem takový strašpytel. Pravda, hlavně na začátku seto dost podobá knize Lev, čarodějnice a skříň, po tom, co utečou vlkům a morum cadi to nabývá originálnější ráz. Celkové hodnocení: Četla jsem i pár lepších, ale stálo to za to!
Takže můžu doporučit!

17.07.2015 4 z 5

Dokonalý nůž Dokonalý nůž Philip Pullman

Dobré čtení, až na to, že jsem se málem rozplakala nad smrtí pana Scoresbyho a Hester. Chtěla jsem pak, aby zemřelo spoustu postav. Už se těším na Jantarové kukátko.

07.07.2015 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Dobře napsané, ale Jan Křtitel mne nevýslovně nudil. Také vášeň pana Rochestera mi přišla nesrozumitelná. Ale to je asi mým mládím a nezkušeností.

23.06.2015 4 z 5