mirek7450 mirek7450 komentáře u knih

Príhody Arthura Gordona Pyma Príhody Arthura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Po operaci oka jsem nečetl, ale poslechl na pokračování v ČR. I po téměř 200 letech zajímavé, poutavé.

02.01.2024 4 z 5

Sedmiramenný svícen / Legenda Emöke Sedmiramenný svícen / Legenda Emöke Josef Škvorecký

Škvoreckého mám rád již od šedesátých let. Když jsem viděl v knihovně tuto knihu, půjčil jsem si a samozžejmě nezklamala (i když mnohé z ní znám).
Zkrátka "Pan spisovatel"

02.01.2024 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Poslechl jsem si audio. Zajímavá česká fantasy. V druhé polovině se mi však zdála jen "natahovaná" bez zásadních změn a bez závěru - asi jako nalákání na další díly.

28.12.2023 4 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Nečetl, ale poslouchal na Vltavě. O dost lepší, než nedávná serie na ČT.

21.12.2023 5 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Třetí kniha - detektivka autora - je zatím nejslabší. Spoustu vražd snad vyřeší hlavně vyspání Oty s prostitutkou?

12.12.2023 2 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Po Ďáblových číslech jsem se ocitl o 300 let dříve ve 13 století s vyšetřovatelem Oldřichem z Chlumu. Zajímavá zápletka se středověkým vyřešením.

12.12.2023 4 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Je to ostuda, ale tato kniha byl můj "prvý Vondruška". A líbila se mi. Oddychová, napínavá i zábavná. Musím se mrknou i na další jeho díla. :-)

23.11.2023 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Byl jsem zvědav, jak popíše svůj život farářky dívka - žena, kterou jsem kdysi poznal osobně. Čtení bylo zajímavé, asi trochu neučesané, vždyť Martina není spisovatelka a navíc je to její prvotina. Díky tomu, že jsem pokřtěný husita a do kaple (občas) na bohoslužbu chodím, chápal jsem pasáže, které jsou možná pro někoho nesrozumitelné. Určitě deník stojí za přečtení a již se těším na osobní setkání příští týden...

21.11.2023 4 z 5

Klasztor / Návrat Klasztor / Návrat Petr Sagitarius

Po delší době česká detektivka z kraje, kterým jsem vždy jen projížděl. Toto trojmezí je určitě zajímavé a tajemné. A detektivky stejné a skvělé.

04.11.2023 4 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Tak na těžbu sole jsem při svých krátkých návštěvách Bretaně nenarazil. Kromě skvělé detektivky jsem se tudíž seznámil i s touto zajímavostí kraje Keltů.

04.11.2023 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Druhá Bannalecova kniha, kterou jsem přečetl. Gauguinův Pont-Aven jsem navštívil a tak jsem se s komisařem procházel i známými místy. Jdu na další díly - budu číst postupně.

04.11.2023 5 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Pátý příběh z Bretaně hodně zamotaný a napínavý. Jen ten konec mne trochu zklamal, asi stejně, jako komisaře Dupina.

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Před lety jsem "šel" do Santiaga se Zdeňkem Susou v jeho 2 dílech ULTERIA. Dnes jsem tam, a ještě kousek dál, až na Konec světa, "došel" s Larrym. Vím, nikdy tuto cestu neuskutečním, ale díky Ladislave, byl jsem tam s tebou.

26.10.2023 5 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Pokračuji cestou mých vzpomínek na Bretaň s komisařem Dupinem. Již mám připraveno páté pokračování... (Přečteno 9, 1, 2, 3, 4,...)

20.10.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

V prvé části jsem hlavní hrdinku litoval, v další nenáviděl a nakonec... ???
Samozřejmě výborně napsané.

15.10.2023 4 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

1. Forma dopisů aktérů děje mne nakonec nevadila, má tam bý "Kapitola 7" nebo "Od toho - tomu".
2. S tak drzou a vlezlou ženskou, jako Anne-Lise, bych asi rychle vyběhl. Vždyť, ale nebýt jí, nevznikl by tak skvělý příběh.
3. Závěr je možná tak trochu červená knihovna, ale knize i autorce dávám palec nahoru.
PS. V poslední době čtu bretaňské detektivky J-L Bannaleca s inspektorem Dupinem a ejhle... Tato kniha začíná a vrací se na moji milovanou Bretaň a je také do jisté míry detektivkou.

26.09.2023 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Opět jsem se s panem komisařem Dupinem dostal na oblíbenou Bretaň. I když jsem ostrůvky Glénan nenavštívil, Concarneau a Quimper ano. Již si jdu vypůjčit další díly...

24.09.2023 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Tak trochu jsem se knihy bál, ale nakonec jsem 405 stránek malých písmen přečetl s nadšním za týden. Svět černochů a bělochů v Mississippi 60. let je zde vylíčen skvěle.

31.08.2023 5 z 5

Červený pokoj Červený pokoj Kerstin Signe Danielsson

Drsná detektivka tří propojených příběhů, ze začátku dost popisná, závěr rychlý i trochu ořekvapivý...

15.08.2023 4 z 5

Nepřemožitelný Nepřemožitelný Stanisław Lem

Jako kluk jsem v 50.-60. Lema rád četl - bylo to dobrodružné. Dnes 60 let stará kniha působí co se týče techniky dost naivně. Ale hlavní myšlenka - přerod chytré inteligence v inteligenci ničivou je zvláště dnes aktuální (kdysi již Čapek RUR). Ale druhá myšlenka - máme ničit něco, co si žije ve svém prostředí a my tomu nerozumíme, nebo se bojíme, je taky zásadní.

11.08.2023 4 z 5